למה המחשב הנייד שלי מתחמם כל הזמן ללא סיבה??? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה המחשב הנייד שלי מתחמם כל הזמן ללא סיבה???

almog1620

Recommended Posts

יש לי מחשב נייד של שנקנה לפני 4 שנים. הוא בעל חומרה טובה (בתקופת הקנייה הוא היה פצצה), אבל כל הזמן המאוורר שלו עובד בעוצמה מלאה. גם כשהמחשב נמצא על שולחן העבודה ולא מריץ שום משימה הוא מתחמם ברמות!

למה זה קורה ומה אפשר לעשות?

האם משטח טוב יעשה את העבודה???

תודה וחג שמח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שיש סיבה, הוא לא יתחמם סתם. ככל הנראה מלא אבק שמפריע לזרימת האוויר.

פתח את הפתחים שיש לך ורסס אוויר דחוס כדי לנקות אבק. אם יש לך אפשרות הייתי מפרק אותו ומנקה ביסודיות ואפילו מחליף משחה טרמית.

תוכל בקלות למצוא מדריכים ביוטיוב לפירוק המחשב אם אתה לא מפחד מזה (וכמובן אני לא לוקח אחריות על כל נזק שייגרמם למחשב כתוצאה מזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני יודע, פתיחת זה עסק למקצוענים ביותר - אז אוותר על זה...

אבל מחשב מתמלא באבק כל כך מהר??? הוא רק בן 4 שנים. יש לי בן 10 שנים שלא מתחמם בכלל. נראה לי שיש סיבה אחרת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל וואו! אם את ה4 שנים אתה מקדים ב"רק" נפלת על ממש טובים.

לצערי לי לא היה מזל שכזה עם הניידים שהיו ברשותי במהלך השנים.

בכל אופן, אני לא רואה סיבה לפסול את האופציה שאחרי 4 שנים תהיה (פוטנציאלית) חסימה של אוורור כתוצאה מאבק. זה יכול לקרות ועוד איך. 

ובלי שום קשר לא תוכל באמת להשוות בין שני המחשבים שברשותך, הם בכלל לא מאותו הסוג (אני מניח, בגלל הפרש הגילאים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של OvO

ובלי שום קשר לא תוכל באמת להשוות בין שני המחשבים שברשותך, הם בכלל לא מאותו הסוג (אני מניח, בגלל הפרש הגילאים).

אתה לחלוטין צודק: המחשב בן 10 השנים הוא של LENOVO. חבר טוב אמר לי עכשיו שקניית מחשב של זו טעות והם ידועים בהתחממות מהירה. בכל אופן, הארתי עם פנס על פתחי האוורור, ראיתי אפילו את המאוורר עצמו - והם נקיים מאבק. אני חושב שדחפו לי בחנות מחשב שאף אחד לא רצה לקנות, זה היה לפני שהתעניינתי במחשבים ולא עשיתי סקר שוק והשוואתי דגמים - רק באתי לחנות וביקשתי מחשב "טוב". 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של almog1620

לפי מה שאני יודע, פתיחת מחשב נייד זה עסק למקצוענים ביותר - אז אוותר על זה...

אבל מחשב מתמלא באבק כל כך מהר??? הוא רק בן 4 שנים. יש לי מחשב נייד בן 10 שנים שלא מתחמם בכלל. נראה לי שיש סיבה אחרת...

אז זה כנראה הופך אותי למקצוען :P

זה לא כזה מורכב באמת. תראה מדריכים ביוטיוב, ותצלם כל שלב בפירוק כדי שתדע מה להחזיר לאן.

אני אישית "הרסתי" קצת את המקלדת של המחשב שלי כשהוצאתי אותה בכוח (כוח תמיד זה דבר רע במחשבים ניידים) אבל זה לא מפריע לי.

פתח - נקה - החלף משחה תרמית - שלום על .

לי יש מחשב בן שלוש, נקנה מבאג ב2000 ש"ח (מפרט בפרופיל) ומשרת אותי נאמנה עד היום. נכון ששידרגתי לו את המעבד, עשיתי OC, Undervolt, ושדרגתי ל8GB זכרון + דיסק קשיח הכולל של 120GB, אבל הוא עדיין אותו מחשב, עם אותו מסך גרוע, שמריץ לי משחקים ברמה סבירה.

אני מתכנן לקחת אותו ללימודים באוניברסיטה :D רכשתי לו 2 נוספות כי לפי מה שבדקתי בבר אילן אין שקעים לחשמל במחלקתי.

בהצלחה לכולנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

פותח התרד בוא נתמקד בבקשה בבעיה, להאשים יצרנית או דגם לא ממש יעזור, אם יש דגם או חברה בעייתית תהיה בטוח שמחיפוש קטן בגוגל אתה תמצא משהו גורף לגבי זה (ואני לא מדבר על איזה פוסט של מישהו אחד).

ואין קשר למספר השנים או ליצרנית, מחשבים צוברים אבק למה ? כי הוא נמצא באוויר והמחשב מקורר בעזרת אוויר, אם אתה נמצא בסביבה סטרילית יותר אז הסיכוי או התדירות לנקות אבק עולה וכמובן להפך.

השלבים הבסיסים לבדוק אם זה אכן "בעיה" זה כמו שהציעו חברי הפורום, לנקות אבק באופן "חיצוני" והשלב הבא זה כבר לפתוח תמחשב ולהחליף משחה טרמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...