המימונה של העדה המרוקאית - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המימונה של העדה המרוקאית

tornado

Recommended Posts

מחר זה המימונה החג של העדה המרוקאית המקופחת

שתעשה על האש חלקם עים בשר חזיר.

ברוב הארץ אין לימודים וגני הילדים סגורים.

לא צריך לסגור שום בית ספר ושום גן אים הם רצו הם יכלו לעשות את זה ביום שישי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתאר שזה "הקשר", מתוך דיון ישן

כשהחזיר עושה קקי החזיר לידו לאכול את הקקי הקקי שמורכב מרעלים יהיה בגוף של החזיר השני

כאשר האדם יאכל את החזיר הוא יאכל גם את הקקי שבתוכו זה יפגע גם בדם של האדם וגם יהפוך אותו לאלים

אצל חלק זה ישפיע אצל חלק לא

:-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר הכי טוב שיכול לקרות לדיון הזה עכשיו הוא נעילה...

וטורנדו, לידיעתך, החופש בבתיה"ס מחר הוא לא בגלל המימונה אלא בגלל האיסרו- חג, בדיוק כמו שיש בפורים. או שאולי אז הפרסים אשמים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו אז מה גם כלבים אוכלים חרא

מסתבר שיש בזה המון דברים שעדיין לא עוכלו והחיה שאוכלת את החרא מעכלת אותו ומוציאה את מה שהיא לא צריכה

וזה לא שאתה אוכל את החרא

אתה אוכל את הבשר של החזיר שחלקו במקרה מכיר חלקים מפורקים של החרא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואנה טורנדו מה יש לך תתחיל להרגע ימסכן מה אתה מהאשכנזים האלה שבשבילם מרוקאים זה לא רמה ימסכן אחד, אני מרוקאי ואני לא סובל אנשים כמוך.

מה זה עוד פעם "העדה המקופחת" מה אתה מנסה להראות כאילו אתה איזה רמה אתה יהודי כמוני בדיוק, ואולי גם פחות טוב, אז תפסיק לבלבל את המוח ימסכן.

מה זה עוד פעם החג של העדה... אם אתה לא שם לב כול העולם ואישתו חוגג את החג הזה אז דיי לבלבל בשכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע אין לי בעיה עם אשכנזים להפך חצי מהחברים שלי ואפילו יותר הם אשכנזים, אני פשוט לא יכול לסבול אנשים שמתחילים לדבר על עדה כאילו הם יותר טובים זה פשוט משגע אותי איך בנאדם יכול להגיד משהו על עדה יהודיחת אחרת כשהו בעצמו יהודי זה רק אומר משהו אחד על הבנאדם הזה שהוא צריך להסתכל על עצמו.

שאמרתי אחד מהאשכנזים האלה התכוונתי למה שאתה קורא רוב האנשים שיש להם טענות למרוקאים הם אשכנזים מה לעשות כנראה שלאותם אנשים מפריע שאני כמרוקאי נמצא בארץ הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסכים איתי שזאת לא צורת ביטוי מקובלתויהיה עדיף לכולנו אם נשתדל לא להכניס דברים כאלה לדיון

אממממ דיון? אני לא רואה פה שום "דיון"....

ד"א זה לא מכוון איזשהו משתמש ספציפי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שגם אני לא רואה פה שום דיון אבל הבנת את הכוונה שלי

אני בתור אשכנזי אין לי שום דבר נגד עדות אחרות

את האמת עד לפני שנתיים בכלל לא הכרתי את הנושא שיש עדות שונות ושינאה ביניהם והכל

אני חשבתי לתומי שכולנו יהודים וכולנו אותו דבר עד שלאחרונה הכרתי אנשים שכן עושים את ההבדלה הזאת (אשכנזים וספרדים) ואני פשוט לא מבין מאיפה זה בא(אני יודע שבעבר היו סיכסוכים אמיתיים) אבל מה קשור עכשיו זאת הייתה נחלת העבר

זה באמת תראד חסר תכלית ולא יזיק בכלל לנעול אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העדה המקופחת זה שהם טוענים שהם מקופחים.להפך לדעתי הם לא מקופחים והם גם תורמים כמו כל עדה.

אים אתה מבין את החגים היהודים ואת התנך חג המימונה זה המצאה מרוקאית

לא חג של היהודים.

אתה הולך הופף המצאה של העדה המרוקאית שלא קשור ליהדות ולעם היהודי ובגלל זה עושה יום חופש

אתה משווה בין פסח לבין מימונה שזה לא קשור בחגים וביהדות זה המצאה מרוקאית שהתחילה ב-200 שנים

האחרונות.

תכף גם יעשו את הסילבסטר לחג היהודי ויום חופש

הם רוצים לאכול בשר חזיר על האש שיעשו מה שהם רוצים שלא יתחילו לדחוף את המימונה שלהם שזה לא חג יהודי

ויחליטו לעשות יום חופש לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שכדאי שאני אסביר כמה דברים-

יש מחר חופש לא בגלל המימונה אלה בגלל האסרו-חג (תכירו)

ויש עבודה רגילה בכל המקומות האחרים.

ואיך הגעתם לבשר חזיר???

ולמה השנאה הזאת על המרוקאים? כולנו יהודים :-X

אם יש משהו שאני שונא זה שתמיד ביום כיפור יש את הרוסי שעושה על האש ואני לא אוכל כלום באותו יום >:(

לא אכפת לי שהוא לא צם זה פשוט מעצבן לראות את הזלזול של האיש הזה (אין לי משהו נגד הרוסים! האיש הזה ספציפית רוסי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים איתך ואם תסתכל תראה שבכול תגובה שלי הזכרתי מאת התגובה שכולנו יהודים, יש לי חברים אשכנזים רוסים אמריקאים תימנים הודים מכול עדה ועדה ואין לי בעיות אם אף אחד בגלל העדה שלו.

אבל כשבנאדם פותח תרד ומתחיל לרדת על עדה שהיא במקרה העדה שלי אני לא חושב שצריך לעבור על זה בשתיקה הוא צריך להבין כמה הוא טיפש כשהוא עושה את ההבדלות האלה ויוצר עוד סכסוכים מנהלים לנעול!!!

טורנדו רק הרגע קראתי את התגובה האחרונה שלך תבין שהחוםפש מחר הוא לא בגלל המימונה ואבא שלי ואמא שלי וכול העולם הולך לעבוד מחר מה יש לך אהה???

נכון המימונה זה חג מרוקאי אבל עובדה שהרבה עדות אחרות חוגגות אותו גם, אף אחד לא אמר לך לך תחגוג את המימונה אתה לא חייב כול היופי בחג הזה זה שאין בו חובות אלה רק להנות דיי כבר להיות אנטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וטורנדו, לידיעתך, החופש בבתיה"ס מחר הוא לא בגלל המימונה אלא בגלל האיסרו- חג

אני חושב שזה היה דיי ברור

זה לא בגלל המימונה

חוצמיזה אני לא מבין אותך מה יש לך נגד חופש??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...