שאלה לגבי קניית לוח אם חדש ותאימות - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי קניית לוח אם חדש ותאימות

יונתן4

Recommended Posts

שלום

יש לי מחשב די ישן ומיושן אבל כרגע אני רק קונה זכרון חדש. https://www.amazon.co.uk/Corsair-CMZ8GX3M1A1600C9-Vengeance-Performance-Desktop/dp/B0085IZRSO/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1464702942&sr=8-2&keywords=Corsair+Vengeance+8GB

אבל הלוח אם שלי ישן מדי ולא תומך בDDR3 אז אני כבר אקנה חדש שבחרתי מההמלצות שנראה סבבה ויחזיק להרבה זמן

https://www.amazon.co.uk/ASRock-Motherboard-Generation-Pentium-Celeron/dp/B00MI8D2D4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1464796716&sr=8-1&keywords=ASRock+B85M-Pro3

אז רציתי לדעת קודם כל אם הלוח אם אכן סבבה ובעיקר אם אני צריך לבדוק תאימות של עוד חלק חוץ מהזכרונות. מתאים לכל מארז וכרטיס מסך ומעבד גם כאלה ישנים?

מפרט

intel core2 duo e6550

antec sonata iii

nvidia gt240

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבדים מדור מסוים מתאימים ללוחות מדור מסוים ולהפך.

לפעמים לוחות יכולים ללוות שני דורות מעבדים כפי שקרה עם דור שני ושלישי של i3/5/7.

כנ"ל לגבי זיכרונות.

באשר למעבד שלך, הוא כבר מזמן לא נתמך. וגם זיכרון הוא די היסטוריה.

לעומת זאת, כרטיסי מסך  PCI-E יתאימו לכל עם סלוט של PCI-E, בין אם ישן או חדש.

במקרה שלך, אם תרצה בכל זאת לשדרג ללוח עדכני, תצטרך לקנות מעבד חדש, וזיכרונות או DDR3L (תלוי בלוח).

מה השימושים העיקריים שלך במחשב? אני יכול להסיק מהחומרה שלך שגיימינג אתה לא עושה..

אם הרחבת הזיכרון היא המטרה, אני במקומך הייתי מנסה להשיג סטיק של 4GB משומש של וסוגר עניין (במקום להיגרר לשדרוג כולל)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקר לגיימינג שתאמין או לא עד השנה עוד איכשהוא החזיק בסדר. על המינימום אבל החזיק...

פשוט אין לי כרגע תקציב לשדרוג מלא אז חשבתי להתחיל מהזכרון שהוא הבעיה העיקרית במחשב שלי כרגע

נראה לי מיותר להשקיע אפילו סכום לא גדול בזכרון שכבר לא נתמך.

אז להוציא עוד גם על מעבד...

יש המלצה למעבד ב600? הקנייה באנגליה אז אפשר קצת יותר גבוה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד פעם, שום דבר חדש לא נתמך במחשב שלך.

אין מעבד חדש שנתמך ע"י הלוח שלך, וגם לא .

המעבד הכי חזק שקיים ללוח שלך הוא q9650 או כלשהו עם מוד.

אבל גם הם נורא נורא ישנים וכבר לא עומדים בקצב.. (נמכרים בסביבות 150 שקל מיד שנייה).

בתקציב  שציינת (באנגליה) אולי תוכל לדחוס לוח אם בסיסי עם מעבד עדכני אך בסיסי כגון penium G4400.

אם תמתח בעוד טיפה את התקציב גם זיכרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@יונתן4

1. לא כתבת איזה לוח אם יש לך כרגע וכן כמה יש לך ובאיזו תצורה.

2. בעיקרון באמת סביר להניח שלא משתלם לך להשקיע בשידרוג המחשב הנוכחי אלא פשוט להחליפו, שכן בכ-850 ש"ח (לפחות בארץ, אולי באנגליה תצליח למצוא מחיר משתלם יותר) אתה יכול לקנות לוח אם בסיסי סביר, מעבד Pentium G, זיכרון בנפח 8GB וקירור סביר למעבד שככל הנראה יתנו לך ביצועים טובים יותר מהמחשב הנוכחי.

3. אם התקציב שלך מוגבל ואם יש לך כרגע זיכרון בנפח 4GB לפחות ולוח אם מספיק טוב, אולי תוכל לקנות בכ-30 דולר מעבד Xeon שעבר התאמה לתושבת 775 ושייתן לך ביצועים הדומים למעבד Q9650, דבר שיאפשר לך "לסחוב" עוד קצת עם המחשב הנוכחי. אם אין לך מספיק זיכרון, לא הייתי ממליץ לך להשקיע בזיכרון (אלא אם כן אתה מקבל אותו בחינם), שכן מעבד חזק לא ממש יעזור לך אם לא יהיה לך מספיק להפעיל את המשחקים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...