בעלת תואר שני בתחום הביוטכנולוגיה שמעוניינת להשתלב בתחום ההיטק - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעלת תואר שני בתחום הביוטכנולוגיה שמעוניינת להשתלב בתחום ההיטק

SilverName

Recommended Posts

שלום,

בעוד כחצי שנה אסיים תואר שני בביוטכנולוגיה. תמיד עניינו אותי מחשבים, ובמהלך התואר עשיתי קורס תכנות C++ ומאוד אהבתי. 

אני יודעת שאין הרבה עבודה בתחום הביולוגיה בארץ, אז חשבתי לעבור לתחום ההיטק.

אני שוקלת לעשות קורס ללימוד תכנות שפה כלשהי - JAVA, .NET או C# (לפי allJobs אלו הן השפות על הביקוש הגבוה ביותר. אם יש המלצות לשפות אחרות - אשמח לשמוע, וגם את אילו מהשפות הכי כדאי ללמוד). קראתי על קורסים בחברות שונות - האקר יו וג'ון ברייס - שמציעות עבודה לאלו שמסיימים את קורסי התכנות אצלם (וקראתי בשרשור אחר פה בפורום שזה לא באמת כך...).

באידאל הייתי רוצה להיות מתכנתת של משחקי מחשב, אולם אני מודעת לעובדה ששוק המשחקים בארץ לא גדול.

בעוד כחצי שנה אאלץ לקחת צעד חשוב שיקבע הרבה מעתידי, ועולות לי המון שאלות בנושא. בצמצום:

מהו המסלול המועדף (חוץ מלעשות תואר ראשון נוסף) בשביל להשתלב בתור מתכנתת בחברת הייטק כלשהי?

האם העובדה שיש לי כבר תואר אקדמאי (בתחום לא רלוונטי לתכנות) תאפשר לי למצוא עבודה לאחר קורס בשפת תכנות ספציפית?

האם יש דרך שבה אוכל לשלב את התארים שלי בביוטכנולוגיה עם הייטק לצורך מציאת עבודה בשכר טוב שכוללת את שני התחומים?

האם יש עבודות זוטרות בתכנות שאני יכולה להתקבל אליהן ללא נסיון כלל, כדי לקבל קצת נסיון תעסוקתי בתחום ולשפר את סיכויי למצוא עבודה לאחר הלימודים?

וכל טיפ ועצה רלוונטית אחרת תתקבל בברכה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי לא הגיוני לזנוח את כל הרקורד האקדמי שלך וללכת לתחום שונה לחלוטין שבו את מראש נמצאת בעמדה נחותה לעומת שאר השוק. למה לא להמשיך במסלול של ביוטכנולוגיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תקשיבי להם.

לא מכיר כל כך את ביו , אבל תואר בהחלט פותח דלתות. את יכולה למצוא עבודה בתור תכנתת עם תואר.

יש אבל כמה נקודות...

דבר ראשון יכול להיות שאין לך מספיק ניסיון מעשי בתיכנות. אז ייתכן ובהתחלה תצטרכי לעבוד בתור QA, במקרה כזה מומלץ שתעשי פרוייקטים בזמנך הפנוי כדי לתרגל את יכולות התיכנות שלך וגם שיהיה לך דמו להציג למשרה הבאה.

לעשות משחק בזמנך הפנוי יכול לשפר המון את יכולות התיכנות שלך ומשחק זה תמיד דמו טוב כי הוא מאוד וויזואלי.

נקודה שניה, שוב אני לא מכיר את התואר עד הסוף אבל בטוח יש מקומות עבודה שזה יהווה יתרון עצום. יש כל מיני סוגים של משרות תיכנות ואם את יכולה למצוא חברה רפואית או ביו פרואית שמחפשת תכנת, אז התואר הביו רפואי שלך יהווה יתרון עצום.

יכול להיות שתיפלי על חוסר בידע מעשי(יכול להיות שזה לא יפריע להם שתלמדי לתכנת כחלק מהמשרה הוזטרה), אבל זה נקודה שאת יכולה בקלות להתדבר עלייה בעצמך.

מישהו שגם יודע לתכנת וגם יש לו ידע בתחום אחר שלא קשור ישירות לתיכנות הוא מישהו עם יתרון תחרותי. 

תכנת שאין לו משהו יחודי ויודע לעשות מה שכולם יודעים יהיה פחות רלוונטי בשוק עם הזמן.

"הבעיה" הגדולה בתיכנות זה שתמיד צריך ללמוד, תמיד צריך להפתח, תמיד צריך לתרגל. בעיקר בהתחלה, ולרוב בזמנך הפנוי כי בעבודה לא תצברי מספיק ניסיון מעשי בשביל לתהקדם הלאה למשרות הבאות.

אז את במצב טוב שיש לך תואר. תואר זה המכשול הראשון ובלי תואר(אפילו שהוא לא בתיכנות) האפשרויות שלך תמיד יהיו מוגבלות.

אז כל הכבוד.

עריכה: שמתי לב שזה תואר שני אז בהחלט את יכולה למצוא משרה בתיכנות ברגע שסגרת פער קטן בניסיון מעשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של MiniMizer

נראה לי לא הגיוני לזנוח את כל הרקורד האקדמי שלך וללכת לתחום שונה לחלוטין שבו את מראש נמצאת בעמדה נחותה לעומת שאר השוק. למה לא להמשיך במסלול של ביוטכנולוגיה?

הייתי מנסה לשלב את הידע שיש לך כבר בביולוגיה עם רכישה של יכולת תכנותית.

משהו בתחום של ביואינפורמטיקה, ראי קורס מבוא

http://webcourse.cs.technion.ac.il/236523

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

שילוב של תכנות וביוטכנולוגיה נשמע מעניין, 

אם פיתוח של , בלוקצ'יין, כיווץ מידע ועוד מעניין אותך ..את מוזמנת ליצור איתנו קשר, info@aage-tech.com

כמו כן ניתן להתעדכן באתר www.aage-tech.com

בברכה,

ארז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...