כונני SSD אינטל 240 נפח GB - סדרה 535 לעומת 540 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כונני SSD אינטל 240 נפח GB - סדרה 535 לעומת 540

ORLY9992

Recommended Posts

Intel 535 Series SSDSC2BW240H601 240GB Sata III    

כונן קשיח 540s Series SSDSC2KW240H6X1 240GB Sata III  

http://ksp.co.il/?list_compare=.27198..31805

אין אף אחד שמכיר מנסיון את כוננים אלה של אינטל  ולומר איזה הכי מומלץ מביניהם ? או יכול לבדוק עבורי  ?

איזה ביניהם הוא חדש ואחרון יותר ?

לא  מבינה בזה אבל על פניו נראה שהנתונים של 540 טובים יותר, לא?

שבבי זכרון שבין היתר גם קובעים את טיבו של :

TLC

MLC

SLC

איזה מהשבבים הוא הכי טוב?

ברור לי שסמסונג וקרוסיאל מעולים ,ושכולם לוקחים אותם כי משתלמים ביחס של ביצועים מול מחיר . אבל לדעתי  אינטל זה הטופ ,ועוד יותר שאפשר לקנות אותם עקב ירידת מחירים מ700 ₪  בערך שאז היה מחירם.

מה אתם אומרים בקשר לדגמים ואיזה ביניהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SLC זה המצב ה"איכותי", המהיר ביותר. 

MLC זה מצב הביניים שנותן מהירות גבוהה ומחזור כתיבות גבוהה.

TLC זה מצב שבו דוחסים יותר מידע לשבב, לכן המהירות יותר ובעיקר מחזור הכתיבות. יש כונני TLC כמו ה850 Evo שמצהירים לפחות על מחזור כתיבות גבוהה משמעותית מכונני הTLC הקודמים, ובנוסף כולל מחיצה של במצב SLC שעובדת כCache לביצועים גבוהים יותר.

בכל מקרה כיום אין כונני SLC כי זה לא משתלם פשוט, מבחינת כמות המידע והמהירות שאתה מקבל לעומת שימוש במצב MLC. 

TLC בעיקרון נועד לכוננים זולים, אבל יש כאלו כמו הEvo שמתמשים בשבבים מספיק טובים כדי להמליץ עליהם. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטל היו בטופ של ה- כשהם היו מייצרים את הבקרים ואת זכרונות הפלאש בעצמם, בכוננים הזולים הם מזמן עברו להשתמש בבקרים וזכרונות של חברות אחרות ככה שמבחינת חומרה אין שום דבר מיוחד בהם, אולי הם עושים בקרת איכות טיפה יותר טובה.

שתי האופציות שציינת:

Intel 535 - בקר מאוד ישן עם MLC, יש הרבה ביקורות ברשת ואתה יודע מה אתה מקבל. הבקר בנוי ככה שהוא נותן ביצועים משופרים עם מידע שאפשר לדחוס, פחות טוב עם דברים כמו ותמונות שמגיעים כבר דחוסים.

Intel 540 - בקר חדש עם TLC, הדגם חדש מדי ועדיין אין ביקורות. ממבחנים של כוננים אחרים שמשתמשים באותו בקר וזכרון נראה שהוא נותן ביצועים די נמוכים, לא הייתי מצפה להרבה.

מביניהם אני כנראה הייתי בוחר את ה-540 רק כי הוא יותר חדש, עדיין אני מרגיש שמשלמים פה הרבה רק כדי שיהיה כתוב על הקופסה. באותו מחיר אפשר להביא את הסמסונג שהוא טוב יותר או כונן אחר שבנוי מאותם רכיבים בדיוק בנפח כפול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...