כרטיס קול חיצוני - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיס קול חיצוני

Nick1986

Recommended Posts

זה לא מה שהיה פעם שCREATIVE החליטו מה זה כרטיס קול.

היום יש לא מעט ווריאציות עם כל מיני דגשים על איכויות ופונקציות.

כל אחד יכול להעביר סאונד בכבל , השאלה מה אתה רוצה לעשות עם הסאונד בדרך?

DAC + PREAMP איכותיים במיוחד?

כניסה לגיטרה חשמלית?

כניסת מקרופון עם הגברה בסטנדרטים מקצועיים?

יציאות מתאימות לציוד שלך?

אולי יציאה דיגיטלית נוספת?

מגבר עם טווח רחב שמתאים גם לאוזניות הכי "כבדות"?

מולטי-דריוור ASIO+וינדוס בשביל להינות מחופש יחד עם תמיכה בדרישות תוכנות מקצועיות?

בתחום הסטראו יש המון מוצרים מעניינים.

בתחום הסראונד הרבה פחות.

אבל תחום הסראונד ממילא לוקח אותך או למערכת מחשב זולה עד 1000 שקל בערך(אולי יש דברים קצת יותר יקרים) לה יהיה פשע להשקיע על כרטיס קול יקר במקום להוסיף לאיכות הרמקולים, או למערכת מורכבת עם רכיבים בהם השמיים הם הגבול וממילא אולי עדיף יהיה לבקש את כל האיכויות בRECIEVER שלה במקום בכרטיס קול.

שורה תחתונה כדי להמליץ לך על משהו, או כדי לומר לך מה כדאי או לא כדאי, אתה צריך לתת לנו קצת יותר רקע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Art Tatum

זה לא מה שהיה פעם שCREATIVE החליטו מה זה כרטיס קול.

היום יש לא מעט ווריאציות עם כל מיני דגשים על איכויות ופונקציות.

כל אחד יכול להעביר סאונד בכבל , השאלה מה אתה רוצה לעשות עם הסאונד בדרך?

DAC + PREAMP איכותיים במיוחד?

כניסה לגיטרה חשמלית?

כניסת מקרופון עם הגברה בסטנדרטים מקצועיים?

יציאות מתאימות לציוד שלך?

אולי יציאה דיגיטלית נוספת?

מגבר עם טווח רחב שמתאים גם לאוזניות הכי "כבדות"?

מולטי-דריוור ASIO+וינדוס בשביל להינות מחופש יחד עם תמיכה בדרישות תוכנות מקצועיות?

בתחום הסטראו יש המון מוצרים מעניינים.

בתחום הסראונד הרבה פחות.

אבל תחום הסראונד ממילא לוקח אותך או למערכת מחשב זולה עד 1000 שקל בערך(אולי יש דברים קצת יותר יקרים) לה יהיה פשע להשקיע על כרטיס קול יקר במקום להוסיף לאיכות הרמקולים, או למערכת מורכבת עם רכיבים בהם השמיים הם הגבול וממילא אולי עדיף יהיה לבקש את כל האיכויות בRECIEVER שלה במקום בכרטיס קול.

שורה תחתונה כדי להמליץ לך על משהו, או כדי לומר לך מה כדאי או לא כדאי, אתה צריך לתת לנו קצת יותר רקע.

אני מחפש משהו עם DAC+PREAMP\מגבר עם טווח רחב שמתאים גם לאוזניות כבדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיוון שאין לי מושג מה יש להשיג בארץ ובאיזה מחיר, ואני מראש לא מצפה להרבה למרות שמשאיר מקום להיות מופתע פה ושם בחנויות מקצועיות, אני מציע לך מה שאני מציע לכולם, תתחיל באתרים בחו"ל שיש להם משלוח לארץ כמו Massdrop.

יש להם מוצרים שבדיוק עונים על מה שאתה מבקש, ולהם איכויות סטראו+אוזניות הרבה יותר טובות מהכרטיסי USB של ושות..

גם טווח התקציבים נהיה הרבה יותר רחב, עם מוצרים זולים יחסית שנחשבים מוצרי כניסה לאודיופיליה, כמו גם מוצרים איכותיים במיוחד ולא זולים בכלל.

אפשר להשיג שם אפילו TUBE AMPS xD

זה לא רק יפה זה גם נשמע עוגיה.

OD-BI089_TUBES_J_20151021123105.jpg

עם חיבור למחשב כמובן.

או אולי כניסה דיגיטלית שאפשר להוציא מכל כרטיס OB מבלי לאבד שום דבר בדרך לDAC של הכרטיס החיצוני או איך שלא קוראים לזה.

אז תגיד לי, בשביל מה צריך כרטיס CREATIVE?

מילא אם היית מחפש סראונד, אבל בסטראו?

תראה איזה מוצרים הרבה יותר טובים יש שם בטווח המחירים הנחמד והלאה להשקעה במוצר איכות שנותן סיפוק והנאה גדולה.

יש מדי פעם גם דברים זולים שאפשר להביא בלי לשלם מיסים.

אני מאמין שגם הם טובים יותר מהכרטיסים של .

מה שכן לכרטיסים של יש אולי ביצועים טיפה יותר טובים עם משחקים בגלל העמסת חישובים על הכרטיס במקום על הCPU.

אבל מדובר באחוזים זניחים שאינם משתווים בעיני(וכמובן באוזני) ליתרון של מוצר איכותי ומתאים כמו כפפה שמרכז את העלויות על מה שבאמת חשוב ומתחרה בזירה הרבה יותר גדולה מול לקוחות הרבה יותר קפדנים ודרשנים.

תחום בו יש חדשנות ואופי.

אם אתה רוצה להיות קצת הרפתקן או לתכנן לעתיד, יש גם קו של מוצרים להם כניסת מיקרופון עם הגברה מקצועית.

אפשר להזמין מMASSDROP וכיו"ב מיקרופון טוב ב200-300 שקל ולעשות PODCAST או הקלטות איכותיות של כל מה שתרצה.

מיקרופונים זה עולם שלם של אפשרויות שונות.

אפילו האנשים בVOICE CHAT יעריכו מאוד את האיכות.

אתה יכול לקנות מיקרופון עם לחצן הפעלה ראשי מכאני שקולט רעשים רק מקרוב קדימה או קולט את כל החדר בצורה יוצאת מן הכלל.

להריץ עליו פילטר אם אתה רוצה לשנות את הקול שלך קצת בTS. *חחח

רעיונות ושימושים לא חסר.

גם מוצרים לא.

זה הכרטיס שלי דרך אגב:

http://lexiconpro.com/en/products/i-o-22

אם היית מוריד ממנו את הכניסות לכלי נגינה ומיקרופונים והMONITOR, ומסיר את מדי עוצמות, ואולי... אולי... משנמך איכות כפתורים מחזקים כבדים וחלקים לקצת פחות אולי... זה בדיוק מה שאתה מחפש.

אולי...

אך נראה לי יהיה לך לא קל למצוא משהו שמקבל חשמל נפרד חובה מהזרם הראשי במקום מכבל הUSB עם המגבלה הזעומה.

וכאן כך אני מעריך נמצאת ההתחלה של שרשרת אלקטרונים שלמה של רכיבים שמושפעים מכך.

ככה אני מסתכל היום על התחום הזה.

מחפש לראות מה יש מה אין ועל מה שמו את הדגש והאיכויות.

אני מניח שאנשים עם ידע באלקטרוניקה ועניין בחלקים פנימיים נהנים מאוד מכך בבואם להבין טוב יותר הרבה מהמוצרים.

אבל כולנו מתחילים באותה הנקודה בה אנחנו מחפשים לאסוף פידבקים על המוצרים ולבדוק קצת יותר לעומק על מוצרים מעניינים.

והלואי ויכלתי להמליץ לך על מוצר טוב אבל אין לי הכירות אישית עם המוצרים האלו.

מעבר לפידבק באינטרנט שאפשר למצוא לא מעט במיוחד אם אתה באמת מתעניין לאורך זמן משמעותי כמו שבועות ומעלה, אני מכיר בעיקר את הכרטיסים חיצוניים מהסוג שלי שמיועדים בעיקר לעבודה מקצועית בתחום ההקלטה והעיבוד.

דרך אגב האיכות של הכרטיס החיצוני שלי גאווה לאומית.

אוהב את המוצר מאוד.

רק הדריוור המורכב והנפלא והקצת מבוגג שלו מעצבן אותי.

אבל בשביל זה שינמכתי לוינדוס 7.

זה אחד החסרונות הגדולים ביותר בכרטיסי אודיו מקצועיים, הדריוורים והפסקת התמיכה המוקדמת שלהם למרות המון שנים של מכירות אותו הדגם.

ממש עוול.

גם רשלנות מקצועית כי הרבה יצרנים(חלקם ותיקים גדולים ומוכרים), מלכתחילה מעיזים בחוצפתם ליצור מוצרים על פי שרטוטים גנרים או פרופאטרים וכוללים בחבילה דריוורים שמבוססים על קוד חינמי עתיק יומין ומאוד בסיסי שמשתלט על הסאונד בוינדוס לגמרי כשתוכנה מקצועית ניגשת לדריוור.

הבעיה הזו פוחתת כשמבנה הדריוור פשוט יותר כמו בכרטיסי אודיו סטראו ללא ASIO ואולי פונקציות הרחבה אחרות.

אבל גם שם אולי יש סיטואציות מסויימות של מסכים כחולים שתצטרך ללמוד להימנע/לעקוף.

הדברים האלו מסוגלים להישבר לפעמים אך ורק על ידי עדכון קריטי! גדול! מלא עדכונים! ומבלבל! של , שמשאיר את הצרכנים עם כל מיני סיטואציות נפוצות שבורות, כמו עדכון תמים בוינדוס 8.

מי יודע, אולי בוינדוס 10 הרבה יצרנים עשו מאמץ לקפוץ ולהוציא דריוור ויחד עם העבודה הנהדרת של יפתרו כמה בעיות(ויגיעו כמה חדשות. מסוגים אחרים אולי...).

לCREATIVE אגב היתה תקרית דיפלומטית לא קטנה כשהם הפסיקו לתמוך בכרטיסים ישנים וטובים עדיין שאנשים קנו יחסית לא מזמן, ולא יכלו לעבוד לוינדוס 7.

טכנאי מחשבים מברזיל(גאווה לאומית לפורומים כולם. היפ היפ..) שיחק טיפה בדריוורים האלו של ומצא שהם כבר מכילים תמיכה בכרטיסים הישנים ושאפשר להחזיר את התמיכה בשינוי הגדרות בסיסיות בחבילת ההתקנה של הדריוורים.

הוא הפיץ גירסה או כמה גירסאות שהופצו הלאה והלאה והתפשטו בפורומים ופתרו לכולם את הבעיות.

CREATIVE לא ממש אהבו את מה שקורה כי הם רצו לחסום את האפשרות כדי לכפות שדרוג על הצרכנים ולשווק להם ליינים חדשים.

בתגובה הם תבעו אותו וניסו לחנוק את ההפצה באינטרנט.

בתוך כל ההמולה אחד המנהלים הבכירים של החברה CREATIVE הפליל את עצמו שמדובר היה בהחלטה שלהם משיקולים עסקיים.

הרשת געשה וCREATIVE מהר מאוד מצאו את עצמם מתנצלים.

אבל הנזק נעשה, פעם הבאה הם אולי לא יכללו מראש את הקוד שתומך בכרטיסים קודמים וינעלו את החבילה באופן ששוב יהיה מכשול המכיל אלמנט של בגידה מודעת ומכוונת בפני הצרכנים.

אך הפעם זאב זאב והצרכן המפוקח מתחיל להבין מול מה הוא מתמודד, ולהעריך חברות להם מוצרים טובים עימם דריוורים עדיפים בפונקציות ותמיכה טובה יותר.

ASUS לא תמיד היו מושלמים, ולפעמים לקח זמן עד שיצא עדכון, והרבה קולות בפורומים VIP שלהם היו צריכים לעבוד כדי שזה יקרה.

אבל אצלם לכל הפחות העדכון מגיע גם לכרטיסים ישנים יחסית כמו הD2X.

ואם זה לא מספיק יש גם דריוורים מקוסטמים שכמה חברה עושים ומפיצים, ולASUS לא מפריע בכלל שזה קיים.

כל סדרת דריוורים חדשים שיצאה לכרטיס חדש ובה היו שיפורים כלשהם עברו התאמות על ידם ובכך מבחינת הפחיתו מהם אחריות אפילו.

מצב מוזר אבל לא מזיק, שמלכתחילה הדריוורים המקוריים והתדירות שלהם היתה בדיעבד לא רעה בכלל.

במבט כולל על התחום אלו חלק מהדברים שנתקלתי בהם.

נדדתי הרבה וכתבתי בלוק של טקסט אבל אני מקווה שאחרי שהביטו בתמונה של הTUBE AMP כמה קוראים הצליחו לשכוח מהכל ולהמשיך להתמקד באיכות הצליל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין כרטיס קול לבין מגברי אוזניות+DAC, לכרטיס קול יש DSP ואפשרות לחבר מיקרופון. נכון שזה לא מעניין את כולם אבל זה הבדל דיי גדול. ה- SBX של עושה דימוי סראונד נחמד ויש הרבה שאוהבים אותו ויכולת לעשות EQ תמיד עוזרת.

לשאלת פותח הדיון, הכרטיס קול החיצוני הטוב ביותר שיש קיום בשוק הוא ללא ספק ה X7 אבל המחיר בהתאם (אחד המוצרים האיכותיים ביותר ש עשו עד היום). למי שרוצה משהו במחיר סביר יותר יש את ה sound blaster E5 וה- G5 (גרסת "גיימינג" של ה E5, לפי המחיר הרכיבים בפנים פחות טובים).

מתחת לזה יש את הכרטיס של או את ה שפחות טוב אבל יותר ומתחבר לפלאפון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שראיתי, וגם עכשיו שחיפשתי לא מצאתי בכמה חיפושים ראשונים, אבל לך תדע... אולי איזו חנות נדירה פה ושם.

מה זה משנה, אתה יכול להזמין מחו"ל וגם לחסוך.

אתה יכול גם להמשיך לצפות במוצרים שם.

בטוח יגיעו דברים מעניינים נוספים בתקציב שלך.

אני חייב להודות שהX7 הזה נראה מעניין סך הכל.

אבל זה לא מוצר איכות מוביל של חברה מובילה.

זה נסיון להתחרות בתחום מסויים של כרטיסי אודיו למחשב שCREATIVE מעולם לא קידמו כראוי.

אני עם סיימתי לכל החיים.

גם אם יש להם מוצר טוב במחיר טוב אני לא אקנה.

אני מעדיף לתגמל חברות שמראש הולכות בכיוונים שאני אוהב.

לא חברות שמגיעות שנים אחר כך ומנסות לגנוב קצת שוק נישה ע"י חיקוי.

CREATIVE לא מובילים כלום, הם רק משתרכים מאחור ודואגים שלא יפול להם קצת כסף מהמשאית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...