בקשת המלצה לSSD למחשב ישן - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשת המלצה לSSD למחשב ישן

elis02

Recommended Posts

שלום,

לסבא וסבתא שלי יש מחשב ישן

לוח אם

ga ma78lmt s2

מעבד Athlon(tm) II X2 245 Processor 2.90GHz

מותקן וינדוס 7 מקורי 32 ביט. 2 גיגה (רואים במערכת הפעלה שניתן להשתמש רק ב1.75)

השאלה שלי היא איזה רכיבי אפשרי לשדרג? אין כוונה לרכוש מחשב חדש. 

* חשבתי לרכוש אבל לא יודע איזה יכול להתאים (מחשב ישן - בטח הלוח אם לא תומך בטכנולוגיה הכי חדישה כלומר אפשר יחסית בזול לדעתי)

וגם האם צריך משהו מיוחד בכדי להתקין עליו וינדוס 7 מחדש?

*יש טעם לרכוש חדש? הרי שאם זו התמיכה המקסימאלית של 1.75 אזי אין צורך. אלא אם כן אולי לחדש כי רכיבי הזיכרון לאט לאט נהרסים (מחשב בן 5 שנים).

אם כן, אשמח להמלצות מאיפה לקנות ומה בדיוק (שיהיה זול כנראה מחול - כולל מתאם)

בתודה,

אלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ווינדוס עם 32BIT תומך במקסימום 4 ג'יגה ראם (תלוי בגרסא) הלוח אם שלך תומך במקסימום 8 ג'יגה ראם במהירויות די נמוכות אבל סבירות.

אם אתה רוצה להוסיף זיכרון ראם אתה צריך להשיג 64 ביט ואם זה 7 או ישן יותר לבדוק מה המקסימום ראם לכל גרסא,למשל יש HOME PREMIUM שאם אני לא טועה זה מקסימום 4......

הלוח אם שלך לא תומך  SATA III ולכן לא יציע מהירויות מרשימות במיוחד.

מה השימושים של המחשב?אני מניח שזה שימושים יום-יומיים ולכן זה לא נראה לי קריטי להוסיף ראם,הSSD יהיה יעיל אם הם משתמשים במחשב לעיתים תכופות,ולא אם הם מדליקים פעם-פעמיים ביום לקרוא חדשות.

אם אתה רוצה,תקנה איזשהו פשוט,תתקין עליו (עדיף 64BIT) ותקנה סטיק אחד של 4 ג'יגה ראם וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של d3mo-killer

ווינדוס עם 32BIT תומך במקסימום 4 ג'יגה ראם (תלוי בגרסא) הלוח אם שלך תומך במקסימום 8 ג'יגה ראם במהירויות די נמוכות אבל סבירות.

אם אתה רוצה להוסיף זיכרון ראם אתה צריך להשיג 64 ביט ואם זה 7 או ישן יותר לבדוק מה המקסימום ראם לכל גרסא,למשל יש HOME PREMIUM שאם אני לא טועה זה מקסימום 4......

הלוח אם שלך לא תומך  SATA III ולכן לא יציע מהירויות מרשימות במיוחד.

מה השימושים של המחשב?אני מניח שזה שימושים יום-יומיים ולכן זה לא נראה לי קריטי להוסיף ראם,הSSD יהיה יעיל אם הם משתמשים במחשב לעיתים תכופות,ולא אם הם מדליקים פעם-פעמיים ביום לקרוא חדשות.

אם אתה רוצה,תקנה איזשהו פשוט,תתקין עליו (עדיף 64BIT) ותקנה סטיק אחד של 4 ג'יגה ראם וזהו.

איזה כדאי לקנות? כולל איזה SSD? 

* המילה פשוט אינה מוגדרת. לא רוצה לקנות משהו שיהיה מעבר למה שהמחשב מסוגל להכיל כדי לא לשלם אקסטרא.

כנ"ל הזיכרון, צריך לדעת איזה בדיוק. לא כל אחד מתאים... יש חשיבות לתדר קריאת הזיכרון ביחס לתדר העברת המידע של הלוח אם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קצר בזמן אז מצאתי את הגברים הבאים:

SSD 120GB:https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=10

SSD 240GB:https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=10055

RAM:https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=7621

WINDOWS 10:https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=16645 (סתם למקרה שאתה רוצה לשדרג וכמובן שאתה יכול למצוא מפתחות ב 20$ באינטרנט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של elis02

השאלה שלי היא איזה רכיבי אפשרי לשדרג? אין כוונה לרכוש מחשב חדש. 

* חשבתי לרכוש אבל לא יודע איזה יכול להתאים (מחשב ישן - בטח הלוח אם לא תומך בטכנולוגיה הכי חדישה כלומר אפשר יחסית בזול לדעתי)

וגם האם צריך משהו מיוחד בכדי להתקין עליו וינדוס 7 מחדש?

*יש טעם לרכוש חדש? הרי שאם זו התמיכה המקסימאלית של 1.75 אזי אין צורך. אלא אם כן אולי לחדש כי רכיבי הזיכרון לאט לאט נהרסים (מחשב בן 5 שנים).

היי אלי,

ראשית, זה העמוד של לוח האם. יכול לעזור לך.

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3583#sp

שנית לא צריך שום דבר מיוחד בשביל להתקין WIN 7 שוב, ואגב, רכיבי לא נהרסים לאט - או שהם תקינים לגמרי או שהם מקולקלים לגמרי.

בקיצר, ההצעות שקיבלת טובות. הנה ההמלצה שלי. אתה יכול לשים שם עד 8GB זכרון DDR3 במהירות של עד 1333 - @d3mo-killer מצא לך כאלה, וזה יפה כי הם מתחילים להיות ישנים - לדעתי הוספת זה אחד משני השיפורים הגדולים ביותר שתוכל לראות.

לסבא וסבתא שצריכים קצת ואולי עיבוד תמלילים פשוט (אלא אם הם מתפרעים עם משחקי מחשב, למה לא? :)) - יספיקו 4GB בשביל מערכת ההפעלה והדפדפן. זה יעלה 139 ש"ח. הם לא צריכים 8GB.

אם אתה רוצה עוד שיפור, תחליף דיסק קשיח ב- - ואל תנתק סופית את הדיסק הישן עד שהמערכת לא תעבוד כמו שצריך. אני מניח שהם לא אוגרים או משחקים, אז 240GB שהומלצו יספיקו מעל ומעבר.

אין צורך לעבור ל-64 ביט כי התוכנות הסטנדרטיות לא ינצלו את זה ברמה שתצדיק את ההוצאה והטירחה, ומעבר ל-8GB לא יתן להם שום דבר (צריכה הזכרון העודפת תלך ל-CACHE ואם יש אז הם לא ירגישו שום הבדל). 

החשבון בשורה התחתונה - יעלה 380, זכרון 139, אם יש לך קצת ידע אתה יכול להתקין לבד. סה"כ 500 ש"ח בערך והמחשב כמו חדש (לשימושי וכד').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של d3mo-killer

אני קצר בזמן אז מצאתי את הגברים הבאים:

SSD 120GB:https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=10

SSD 240GB:https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=10055

RAM:https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=7621

WINDOWS 10:https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=16645 (סתם למקרה שאתה רוצה לשדרג וכמובן שאתה יכול למצוא מפתחות ב 20$ באינטרנט)

לא הייתי קונה את הכוננים האלו בשום מחיר, בטח לא כשיש תחרות יפה עם מוצרים עדיפים.

ולמה לדחוף לבן אדם וינדוס 10 ב500 שקל לתוך רשימת קניות? איפה ההגיון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם קראת את כל השרשור,הוא צריך למחשב של סבא וסבתא שלו מה שאומר שביצועים לא חשובים עבורו והוא סתם רצה כונן מהיר יותר וזאת הסיבה שהבאתי את הזול ביותר שמצאתי,לגבי הוינדוס נתתי לו רעיון כמה המחיר בארץ אם הוא רוצה ואם לא קראת כתבתי שאפשר למצוא ב20$ באינטרנט.אז אתה לא יכול להגיד שדחפתי לו את זה לסל קניות (ציטוט מדוייק:'' סתם למקרה שאתה רוצה לשדרג וכמובן שאתה יכול למצוא מפתחות ב 20$ באינטרנט.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך מתאם, אפשר לדחוף את הSSD בין כבלים כמו ציפור בקן, או להדביק את הכונן בכל שטח פנוי במארז כולל הדלת הצידית.

אין מה לחשוש מתזוזות ומכות, הSSD הוא הרכיב האחרון שיהרס במידה וזעזועים הם מה שיהרסו אותו.

אצלי הSSD סתם יושב על קבוצת כבלים שדחפתי לתוך אחת המגירות הפנויות.

לגבי דגמים אין שום סיבה שבעולם לקנות את הדגמים הגרועים האלו.

יש מחירים טובים גם לדגמים טובים יותר, לפעמים כמה עשרות שקלים יותר, לפעמים באותו המחיר בדיוק.

הדגמים האלו פשוט לא קיימים מבחינתי בכלל! לאף מטרה.

וסליחה אדון DEMO-KILLER, אדם עם וינדוס 7 מקורי מקבל המלצה לוינדוס 10 ב500 שקל ללא שום צורך, באותה הנשימה שאתה ממליץ לו על הדגמים הכי גרועים שיש כדי לחסוך 20 שקל(בנפח 240GB אפילו 20 שקל הבדל אין מול דגמים טובים יותר).

חוסר פרופורציות משווע.

מערכת הפעלה לא משדרגים ללא סיבה ממש טובה.

יש כמה אנשים בפורום שממליצים משום מה על כונני הכי זולים שיש מתוך מחשבה שכמה כבר יכול להיות הבדל.

ואת זה הם עושים מבלי לדעת את הביצועים, את הרוויזיות ששונו והביצועים הגרועים שהידרדרו עוד יותר.

מבלי לדעת שיש אנשים שקנו אותם ועד היום מתחרטים שהוציאו 20 שקל פחות.

אצלי העניין תמיד היה ברור.

חד וחלק אני לא קונה ולא ממליץ על הכמה דגמים גרועים ואקסטרא זולים שנמכרים בחנויות.

בדגמי ה240/250GB ההפרש במחיר מאוד קטן, ואפילו לא קיים לפעמים כשמשווים בין דגמים וחנויות ומבצעים.

ובדגמי ה120GB אם אדם רוצה זול וקטן הוא יכול להזמין מחו"ל מבלי לשלם מיסים כלל ולצאת עם דגם טוב יחסית במחיר טוב יותר מכל מה שיש בארץ כולל הזבל הזולים.

כך שאין שום סיבה לקנות כוננים גרועים מתחתית הזבל שיש לשוק הSSD למכור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Art Tatum - תשמע, אתה צודק, אבל לא צריך להרוג אותו.. :)

תכל'ס, במקרה הספציפי מדובר במחשב של סבא וסבתא עם מעבד לא הכי חדיש וזכרון ישן, זה לא שאם הוא יקח את ה- הזה עולמו יחרב.

הביצועים יהיו פחות טובים מ- אחר, ברור, אבל עדיין פי 3 ויותר מכל דיסק מגנטי רגיל.

אני לא אחזור על כל הפוסט שלי מתחילת השרשור, אבל לדעתי מה שצריך לעשות זה לקנות סטיק אחד של 4GB, להתקין מחדש Windows 7 (אגב, ווינדוס 10 חוקי ממילא יוצע לו בחינם דרך העדכונים! מה פתאום רשיון חדש?!), ולהוסיף של 250 במקום הדיסק הישן (קודם לחבר ולהעביר מידע, רק אחרי שהכל עובד לנתק דיסק ישן). דגם מומלץ של - EVO 250 SATA.

זה הכל... סה"כ מחיר בהתחשב ב-SSD הקצת יותר יקר יוצא פחות מ-600 ש"ח, ומתקבל מחשב עם ביצועים מעולם אחר לעומת מה שיש עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה עכשיו שלא הבאתי לו יותר טוב היא משום שהוא במילא לא יהנה מהמהירויות האלו משום שלוח האם שלו לא תומך בSATA III ולכן מה הטעם גם,אני לא מתיימר להיות גאון של אמצעי אחסון אבל זה לא שהוא באמת צריך במהירויות גבוהות במיוחד בשביל מחשב לשימוש יום-יומי לכמה שעות +/-.

בנוסף המהדורה של הוינדוס 7 שלו (מניח ש סטארטר) תומכת במקסימום של 2GB ראם (לפי מה שהוא כתב שרק 1.75 מנוצלים מה-2) ולכן הוא צריך גרסא אחרת של וינדנוס 7 (לפחות הום בייסיק) ולכל גרסה יש קוד משלה,

Features Starter Home Basic Home Premium Professional Enterprise Ultimate
Licensing scheme OEM licensing Retail and OEM
licensing in
emerging markets
Retail and OEM
licensing
Retail, OEM and
volume licensing[35]
Volume licensing[35] Retail and OEM
licensing
Maximum physical memory (RAM) (32-Bit)[36] 2 GB 4 GB 4 GB 4 GB 4 GB 4 GB
Maximum physical memory (RAM) (64-Bit)[36] N/A 8 GB 16 GB 192 GB 192 GB 192 GB

לא לקחתי בחשבון את עניין השדרוג כמו ש @E71 אמר (כמובן שזה עדיף על לקנות גרסא אחרת של וינדוס 7 בכסף) ואם תשדרג מהגרסא הנוכחית לוינדוס 10 אתה תוכל להשתמש במקסימום של 4 ג'יגה (32 ביט) או 128 ג'יגה (64 bit)

Version Limit on X86 Limit on X64

Windows 10 Home

4 GB

128GB

הערה-כדי להשתשמש ב64 ביט עליך לעשות התקנה נקייה של וינדוס,אם אתה תרצה לשדרג לוינדוס 10 בחינם אתה תוכל להתקין אותו מחדש ב64 bit באמצעות באמצעות כלי של העדכון המאתר של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט

הביצועים יהיו פחות טובים מ- אחר, ברור, אבל עדיין פי 3 ויותר מכל דיסק מגנטי רגיל.

כנראה שאתה לא יודע מה קורה לכונני איטיים וגרועים מכמה דורות אחורה כשהביצועים שלהם מתחילים ליפול מכל מיני סיבות.

אנשים חיים באשליה כאילו ביצועי הכונן הם הנפח המקסימלי בפעולה אידיאלית.

במציאות כונן שווה רק כיכולתו להתמודד עם תרחישים קצת יותר מורכבים, חלקם מאוד נפוצים.

אם שם הוא נופל חזק הוא מסוגל גם להיות חצי ושליש מהירות מכונן טוב.

ובשביל מה? 20 שקל הבדל? 0 שקל הבדל? (כי לפעמים יש כונן טוב יותר באותו המחיר בדיוק, כמו ב380 שקל).

לא ולא.

אני אומר לאנשים להימנע מהכוננים הגרועים כבר כמה שנים.

מדי פעם מישהו ממליץ ואני לא תופס את זה.

מישהו בעקבות ההמלצה קונה.

חלקם לא יודעים יותר טוב מזה לא לפני ולא אחר כך.

ויש כאלו שבדיעבד ממש מתחרטים שלא הוסיפו כמה שקלים ונמנעו מהכוננים ההם.

אז כן צריך להרוג.

זו המטרה.

הכל עדיף על קניית הכוננים האלו.

להזמין מחו"ל.

לקנות בארץ ולשלם קצת יותר.

אבל רק דגמים מוצלחים יחסית.

ואני מדבר רק בין הזולים.

לא בין זולים ליקרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...