עזרתכם לגבי גיבוי ועבודה על פוטושופ עם SSD - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרתכם לגבי גיבוי ועבודה על פוטושופ עם SSD

Uri Avitan

Recommended Posts

אני מצלם קצת בחיי עם מצלמת ניקון D810 עתירת פיקסלים וגודל קובץ של 75 מ"ב לתמונה.

אני עובד על של CRUSIAL מדגם מוקדם מאוד עם 128 ג"ב שעליו יושבת מערכת ההפעלה וכל שאר התוכנות.

מעוניין לשדרג את אופן העבודה שלי בפוטושופ כך שייבוא ראשוני יהיה לSSD שדרכו אעבוד על התמונות ואח"כ ייצוא לזוג הארד דיסקים,,,,,אחד מקור ושני לגיבוי.

גודל שיספיק לי הוא 500 ג"ב,,,,חשבתי על הסמסונג 850 EVO,,,,,,האם כדאי ללכת על משהו אחר?

לגיבוי אני די בבעיה! אני מעוניין ב2 הארד דיסקים של 4TB.

השאלה היא איזה? האם כדאי לעבוד עם RAID? NAS? או ללכת על תוכנה שתגבה קבצים ביניהם?

חשוב לציין שמעולם לא עבדתי עם RAID או NAS :(

תודה מראש על עזרתכם :)

בברכה,

אורי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין תחרות בין nas וraid, nas זה מכשיר שמתחבר לרשת שיכול להכיל מספר כוננים, בraid או לא, יתרון לעומת מחשב שהוא בא עם בדר"כ זול לעומת מחשב וצורך קצת חשמל. גם nas וגם מחשב יכולים לפעול בתצורת raid, הכולל כמה סוגים, בגישה שלי התייחסות. לraid כבעל יתירות גדולה יותר לא גיבוי, למשל בraid 1 הכולל 2 דיסקים שמגבים אחד את השני עדיין הייתי מתייחס כאל מקור בודד.

https://he.m.wikipedia.org/wiki/RAID

יש גיבויים לענן בכ4 דולר לחודש נפח בלתי מוגבל בcrashplan למשל, חסרון העלאה האיטית בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מפחד מגיבויים בענן!

מי מבטיח לי שהם לא יפשטו רגל ביום בהיר עם כל הדאטה שלי?!

מעדיף גיבוי פיזי.

לפי מה שאתה כותב פה אני אלך על תוספת של שני HD פנימיים של 4 טרה.

השאלה היא על איזה אתם ממליצים? הכי חשוב שיהיו אמינים! לא מעניין מהירות ושאר ירקות!

ואשמח על המלצה על שישמש לקבצי עבודה ראשונית בפוטושופ.

בברכה,

אורי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה לגיבוי בענן בנוסף לגיבוי רגיל. יש דיסקים שבתאוריה לפי יצרן צפויים להחזיק יותר, אין בזה רע כל עוד מבינים שהם גם יכולים להתקלקל אחרי יום. דיסק פנימי לגיבוי לא מומלץ, מכיוון שברגע שזה באותו מחשב יכולה להיות תקלת חשמל\שריפה\גניבה וכו' שכל המחשב הולך. רצוי 2 גיבויים בנוסף למקור, מינימום 1, מתחת לזה אין גיבוי. הראשון nas או מחשב ברשת. השני אותו דבר, או במידה וניתן מחוץ לבית אפילו על דיסק אצל אמא, ז"א גיבוי חודשי, או גיבוי דרך האינטרנט בין 2 מחשבים, או גיבוי בענן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מדובר פה בפרנסה לא הייתי ממליץ להתפשר על עניין הגיבויים. נהוג כיום כפי שרשמו כאן לגבות גם לוקלית (raid 1 לצורך העניין) שבא לתת מענה לסוף חיים של דיסק קשיח שהסתברותית זה רק עניין זמן. אבל גם גיבוי מרוחק שבה לתת מענה במקרה של שריפה/גניבה/האקינג כופר וכו'.. כמו כן בד"כ הגיבוי הזה יהיה פחות תדיר ככה שהוא גם מן הצלה למקרה של מחיקת קבצים בטעות.

פתרון מומלץ לגיבוי מקומי זה כאמור 2 קשיחים ברייד 1 . (WD RED ודומיו יעשו את העבודה)

פתרון מומלץ לגיבוי מרוחק זה כאמור שירותים שונים באינטרנט על בסיס מנוי או גיבוי למחשב מרוחק.

בקשר לssd אכן הכוננים של מומלצים. כנראה שהevo יעשה את העבודה. אם אתה מוכן להשקיע 350-400 ש"ח יותר יש את סדרת הpro שנחשבת יותר איכותית ואמינה ובהתאם באה עם זמן אחריות כפול. (10 שנות אחריות במקום 5 בסדרת הevo)

בקשר לnas- אם העבודה נעשית על מחשב אחד ואין בתמונה איזה סטודיו או עוד קליינט שדורש גישה לקבצים אתה יכול לוותר על זה.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של stojakovic

אם מדובר פה בפרנסה לא הייתי ממליץ להתפשר על עניין הגיבויים. נהוג כיום כפי שרשמו כאן לגבות גם לוקלית (raid 1 לצורך העניין) שבא לתת מענה לסוף חיים של דיסק קשיח שהסתברותית זה רק עניין זמן. אבל גם גיבוי מרוחק שבה לתת מענה במקרה של שריפה/גניבה/האקינג כופר וכו'.. כמו כן בד"כ הגיבוי הזה יהיה פחות תדיר ככה שהוא גם מן הצלה למקרה של מחיקת קבצים בטעות.

פתרון מומלץ לגיבוי מקומי זה כאמור 2 קשיחים ברייד 1 . (WD RED ודומיו יעשו את העבודה)

פתרון מומלץ לגיבוי מרוחק זה כאמור שירותים שונים באינטרנט על בסיס מנוי או גיבוי למחשב מרוחק.

בקשר לssd אכן הכוננים של מומלצים. כנראה שהevo יעשה את העבודה. אם אתה מוכן להשקיע 350-400 ש"ח יותר יש את סדרת הpro שנחשבת יותר איכותית ואמינה ובהתאם באה עם זמן אחריות כפול. (10 שנות אחריות במקום 5 בסדרת הevo)

בקשר לnas- אם העבודה נעשית על מחשב אחד ואין בתמונה איזה סטודיו או עוד קליינט שדורש גישה לקבצים אתה יכול לוותר על זה.

בהצלחה.

תודה,,,,רבה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...