מתלבט אם לעבור להוטבוקס - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט אם לעבור להוטבוקס

ariel007

Recommended Posts

שלום,

יש לי כרגע של במהירות 30 מגה ואני מחובר עם מודם ישן של תומסון 425 וראוטר TP-LINK TL-WR740N. השאלה שלי אם כדאי לי לעבור להוטבוקס, והוא יחליף לי גם את המודם וגם את הראוטר? והאם בהוטבוקס קיימת אפשרות לפתוח פורטים ע"י UPnP?

תודה לעונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם בעיקרון נותנים HOTBOX 2 רק למי שמחובר ל200 ומעלה.

אני מנחש שהHOTBOX(לא 2) עדיף על המודם הישן שלך, ובכל מקרה אולי כדאי להחליפו בHOTBOX למטרת מודם.

אפילו אם תקבע אותו רק כמודם(שאפשר לשנות רק מהצד שלהם דרך נציג) ותמשיך להשתמש בראוטר הפרטי שלך.

זה מה שאני עשיתי דרך אגב.

שזה נחמד מאוד עכשיו שהתקנתי על הראוטר DD WRT בו הוא תומך יפה.

במקומך הייתי בודק אם יש תמיכה גם לדגם שלך.

שים לב גם לכך שהם אולי גובים 10 שקל על השימוש בHOTBOX כראוטר.

אם כן אז זה שיקול נוסף אולי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Art Tatum

הם בעיקרון נותנים HOTBOX 2 רק למי שמחובר ל200 ומעלה

הוא לא מחליף את ההוטבוקס הראשון עבור כולם - כלומר הם עדיין נותנים הוטבוקס הראשון למהירויות הנמוכות?

ציטוט של Art Tatum

שזה נחמד מאוד עכשיו שהתקנתי על הראוטר DD WRT בו הוא תומך יפה.

במקומך הייתי בודק אם יש תמיכה גם לדגם שלך.

באתר של DD WRT כתוב שיש תמיכה למודם שלי. מה זה ייתן לי אם אני אתקין את הקושחה שלהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע בוודאות.

אבל יש לי חלק במוח שצועק כן, אתה יכול לקבל HOTBOX גם עם קו של 30 אם תתעקש.

אולי הוא צודק החלק הזה במוח.

לגבי DD WRT זאת פשוט קושחה(FIRMWARE) שפיתחו באופן עצמאי בקהילה אינטרנטית על בסיס קרנל עליו עובדים רוב רובם אם לא כל הראוטרים בעצם.

זאת פשוט קושחה בה יש הרבה יותר אופציות, שחלקן ממש יכולות להועיל במצבים מסויימים.

למשל יש הרבה ראוטרים שלא יכול להיות שום דבר אחד חוץ מAP, למרות שמבחינת חומרה אין שום סיבה שלא יוכלו להיות גם REPEATERS וכל מיני.

הDD WRT משחרר אותך מהקושחה המקורית המגבילה ולפעמים גם נטושה ע"י היצרן, ומשדרג את הראוטר שלך מבחינת תוכנה ופונקציות.

בין הפונקציות הנוספות יכולים להיות כמה דברים קטנים שמוסיפים קצת.

כמה דברים קטנים שלא נותנים לך ספציפית כלום.

כמה דברים גדולים שמוסיפים המון במצבים מסויימים.

וכמה דברים גדולים שאולי לא תצטרך לעולם.

וזה כולל פונקציות שימושיות, פונקציות שעוזרות להתמודד עם התנגשויות תדרים, פונקציות מרחיבות יעוד מקורי ומוגבל של הדגם(שסתם היצרן היה מניאק לא לאפשר זאת מלכתחילה כי הם רוצים למכור יותר מוצרים).

אז אתה שואל אם כדאי?

לא יודע.

תמיד אפשר לחזור לFW הקודם.

אתה יכול גם לעשות גיבוי לFW שלך כולל ההגדרות שיש לך כרגע, לפני שאתה משכתב עם הDD WRT.

אאל"ט גם אם משהו ישתבש בתהליך אפשר ללחוץ על HARD RESET(לחיצה ארוכה של 10-15 שניות תוך כדי הדלקה) שיאפשר לך לצרוב FW גם במקרה של תקלה בצריבה קודמת.

לפחות ככה זה אצלי(לא שהייתי צריך להשתמש בזה, אבל היה הסבר בדף ההורדה/הנחיות בDD WRT על הדגם שלי, כך שאני מניח שזה דבר שקיים גם בראוטרים אחרים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...