ייעוץ (איך לא) לגבי רכישת כרטיס מסך חדש - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ (איך לא) לגבי רכישת כרטיס מסך חדש

Ninja

Recommended Posts

שלום. האמת, שהרבה זמן לא גלשתי כאן. נעים לחזור :)

לעניננו - לפני שנתיים רכשתי מחשב לבית למטרת גלישה וסרטים, בגלל שידעתי שיום אחד הקוף ייצא ויתחיל בשיגעון הגיימינג רכשתי מחשב קצת מעבר לדרישות שלי דאז, בכדי שאם ארצה לשחק בעתיד, תיהיה לי את האפשרות.

אז העתיד כבר כאן, חורף ומשעמם. בא לי לשבת קצת מול המסך ולשחק.

אז מה יש לנו:

I5 4570

H87M-D3H

SSD 500GB

Seasonic ET400W

Radeon HD4850

8GB Ram

מסך מחובר קבוע 46" FHD

בדקתי בכל מיני מחשבוני ספקים ומסתבר שיש לי מקס' 130W פנויים לכרטיס החדש.

איך לכך, יש בי את ההתלבטות בין:

א.  GTX950 חדש. (צריכה 90W TDP החיסרון שלו הוא שמדובר רק ב 2GB)

ב . GTX960 חדש. (צריכה 120W TDP נראה לי שהוא יותר מדיי מבחינת תקציב וגם מבחינת הדרישות שלי, אבל הוא הוא יגרום לי לנצל את הספק כמו שצריך. בעצם מקסימום תמורה\השקעה)

ג.  GTX970 משומש בן שנה. (צריכה 140W TDP מצד אחד, הוא יעלה כמו 960 חדש, אבל הפרש הביצועים בינהם עומד על בערך 35%. מצד אחר הוא יטחן לי את הספק ואולי אפילו יערער את יציבות המערכת, אבל בסוף - הוא כנראה יספק אותי להכי הרבה זמן. הפעם האחרונה ששידרגתי היתה לפני בערך 6-7 שנים והוא כנראה יחזיק את אותה התקופה)

הדרישות שלי הם לא גבוהות. מדיי פעם בא לי לשחק באיזה משחק חדש. אממה - לא בא לי לשחק על LOW, ומצד אחר אין לי סבלנות לקירטועים. צריך משהו באמצע.

מקווה שלא בילבלתי אתכם יותר מדיי.

בתודה וערב טוב,

דוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GTX 950 יהיה סבבה לגמרי בשביל מה שאתה מחפש:

בשנה הקרובה צפויים לצאת כרטיסים הרבה יותר חזקים כך שכדאי לצמצם עלויות כרגע על מנת למכור ולשדרג בעתיד.

ואל תגיד שתמיד יוצאים דברים חדשים מיכוון שהפעם צפויה עליית מדרגה שלא הייתה כבר שנים :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, תודה על התגובה. יש לי מישהו באילת בסופ"ש כך שאוכל למצוא את ה 950 באיזור ה 700 ש"ח.

אבל קודם, הייתי רוצה להתמקד במה שאמרת לגבי השינוי שהולך להיות בתחום.

בעיקרון, הקניה לא מי יודע מה דחופה. אני יודע שזה קצת מפתיע, אבל אני מצליח לנשום גם בלי השדרוג הזה :P

אז ה 950 יצא לפני פחות מחצי שנה.. כמה מהר הוא יכול להתיישן?, הוא מבוסס על אותה הליבה של ה 960 וה 970 אם הבנתי נכון. מה לגבי יכולות OC? אפשר להגיע קרוב מספיק ל 960?

דבר אחר, מה הקפיצה הכל כך משמעותית שצריכה להיות השנה? ואם כן, מתי צפי הגעת הכרטיסים לארץ?

הטכנולוגיות האלו יציבות בדרך כלל או שצפויים חבלי לידה למינהם במנות הראשונות?

לסיכום, אני יכול להמתין. השאלה אם יש בשביל מה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי השאלה הראשונה:

לגבי השנייה:

אני לא מאמין בלחכות לחומרה חדשה כשאין לך כלום, תמיד יכולים להיות עיכובים ותקלות לקראת השחרור של סדרות חדשות. 

ה-950 הוא אחלה כרטיס שעובד על חדשה יחסית ואין סיבה לא לקנות אותו עכשיו.

אני לא מוצא סיבה להשקיע פי 2 מהמחיר של ה-950 על כרטיס+ספק כשבסוף השנה יצאו כרטיסים יותר משתלמים.

אני פשוט ממליץ לחלק את התקציב יותר נכון, זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה. עזרת לי מאוד בהחלטה.

האמת, שמההתחלה פזלתי לכיוון ה 950. אבל משום מה היה נראה לי ש 2GB זה מעט מאוד היום. אם היתה גירסא עם 4GB אני מניח שלא היתה לי התלבטות כלל.

יש גירסא או יצרן מומלץ?

ראיתי שיש כאלו שבנויים ל mini ITX, יש כאלו עם מאורר אחד, וכאלה עם שניים..

יש לי מקום במארז לכרטיס עד 350מ"מ כך שנראה לי שאפשר להכניס כל אחת מהגירסאות פנימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, עידכון: באיבורי אילת ביקשו על הגירסא הכי זולה של ה 950 מחיר של 736 שקלים. ועל ה ה 960 של מחיר של 817 לגירסא עם שני המאווררים. בגלל ההפרש הקטן והקירור הטוב יותר, כמובן שלקחתי את ה 960. תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...