חיבור ממירי DC בטור - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור ממירי DC בטור

Access Denied

Recommended Posts

אני מחפש דרך להוריד מתח כניסה של כ-20 וולט למתח של 5 וולט ב-10-14 אמפר.

יש בשוק ממירי מתח step down או בשמם השני - buck, שיודעים לעשות את העבודה הזו אבל הם מתחמים מאוד (100 מעלות בעומס).

אני ללא הרבה מאוד ניסיון בתחום, ועלתה לי השאלה אם ניתן לשרשר בטור מספר מעגלי step down לצורך הורדת המתח.

כלומר סכמטית לעשות משהו כזה

20v4A => 13.5v5.92A => 9v8.88A => 5v16A

כאשר כל חץ מייצג לי ממיר מתח אחד.

דבר כזה יעבוד?

האם חיבור פשוט בין המעגלים אפשרי או שנדרש משהו ביניהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיימים ככלל 2 סוגי ממירים :

ממיר ליניארי - מבוסס על רכיבים כמו 7815 או LM317

בממיר כזה זרם הכניסה = זרם היציאה. ההספק של זרם * (מתח כניסה - מתח יציאה) נשרף על הרכיב עצמו והוא מתחמם בהתאמה

ניתן "לפטור" את הרכיב מחלק מההתחממות על ידיי הוספת נגדי הספק / דיודות הספק בטור לכניסה וכך העברת חלק מההספק אליהם

המעגלים האלה בנויים להתחמם והם צריכים צלע גדולה

ממיר buck ממותג

מעגל כזה באמת ממיר מתח גבוה/זרם נמוך למתח נמוך/זרם גבוה. ההתחממות שלו = ההפסדים על המעגל, שאמורים להיוטת דיי קטנים אם אתה לא עובד קרוב למקס'

לפעמים ההפסדים שלהם מספיקים בשביל לחייב צלע , אבל קטנה בהרבה מזאת של הליניאריים

ניתן לחבר אותם בקסקדה (זה לא נקרא בטור, חיבור בטור זה משהוא אחר) כמו שאתה רוצה, ובהרבה מקרים אכן עושים את זה - בשביל לחלק את ההתחממות על רכיבים ליניאריים או מסיבות שונות במעגלי buck..

במחשב דסקטופ למשל :

מתח מקור של 12V (בספקים חדשים) --> המרה בתוך ספק הכוח ל 3.3V או 5V --> המרה על הלוח ל 1.8V --> מתח ל RAM

אם אתה רוצה את ה 5V כלפיי האדמה, עליך לוודא שכל הממירים עובדים על מתח "חיובי" כלומר שבכולם אדמה = - הכניסה = - היציאה. אם אתה רוצה סתם 5V צף הדרישה הזאת יורדת

ניתן לחבר אותם בקסקדה ובגדול הם יעבדו, מומלץ להוסיף במקביל קבל גדול בין הדרגות. (ניתן לחשב את הערך על פי הנתונים של הממירים הספציפיים)

קיימים ממירים שימירו 20V 4A ל 5V 16A ביחידה אחת, בלי הרבה דרגות ביניים

השאלה היא מה אתה מנסה לעשות ? אולי יש דרך יורת ישירה ופשוטה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מנסה לבנות מטען שנותן לי 4 אמפר ל-4 יציאות לצורך פרוייקט. (כמובן שזה מטען לשימוש מסויים ולא לטעינת טלפונים)

יש לי מטען של ישן שאני רוצה להשתמש בו, כי ממה שראית ספקי AC/DC סיניים של 5V דיי נכשלים בהוצאת זרם גבוה.

יש לך רעיון יותר טוב בנושא הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן לשנות את מתח היציאה של adapterים קיימים על ידיי החלפת נגד שם. אבל את זרם היציאה לא תוכל להגדיל משמעותית בצורה כזאת. אם יש לך adapter דומה לאותו זרם שאתה רוצה ב 5V ומתח אחר תוכל לנסות את זה

חוצמזה אין ממש משהוא, אם אתה רוצה את ממיר ה buck אז קח אותו

תביא בחשבון שיש גם הפסדים בדרך, כלומר תצתרך לתת בכניסה יותר זרם ממה שיש בחישוב מושלם (לא בהרבה - ממירי buck הם דיי יעילים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...