בכמה אני יכול למכור את הציוד שלי? D80+2lenses - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בכמה אני יכול למכור את הציוד שלי? D80+2lenses

habahaba

Recommended Posts

אהלן,

דבר ראשון, זהו לא אשכול מכירה ואני לא מנסה למכור פה כלום. אני מנסה לקבל חוות דעת לפני הרמת מודעת מכירה באתרים שונים.

בתקופה הקרובה אני הולך לטייל המון וחשבתי לשדרג את המצלמה.

אני מעוניין למכור ציוד שיש לי, אבל קשה לי להעריך כמה הוא שווה:

הכל נקנה ב- 2008.

Nikon D80 - הייתה בשימוש מועט - 14K קליקים בלבד. שמורה מעולה, תמיד הייתה עם מגן מסך וללא סריטות/מכות כלל.

nikkor 18-135 - גם כאן, ללא סריטות/מכות.

Sigma APO DG 70-300 - העדשה הזאת יצאה מהקופסה לכמה צילומים בודדים. אני לא אגזים אם אגיד שצילמתי בה פחות מ- 100 .

הכל מגיע בקופסאות המקוריות, עם כל המכסים והרצועות המקוריות. שמרתי על הכל בקנאות (בקיצור, הציוד נראה חדש לחלוטין, במצב מעולה והכל עובד).

השאלות שלי:

1) האם עדיף למכור את הכל במכה או בנפרד?

2) כמה לדעתכם זה שווה? אני לא מנסה לדפוק את הקונה, ומצד שני לא רוצה לצאת מופסד, אז אשמח אם תגידו את המחיר האמיתי שלדעתכם אני צריך לדרוש.

3) האם אתם מכירים חנויות שעושות טרייד-אין? (בסופו של דבר המטרה היא לקנות ציוד חדש)

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום!<br><br>קודם כל אפשרי אכל גם טרייד גם שמייד.<br>ה-D80 עולה 1500 +-<br><div style="direction: rtl;">ה-18-135 עולה 700-800 (אני מבין שהשתמשת בה הרבה)<br>ה-70-300 גם אותו מחיר בערך.<br><br>אם הייתי קונה הכל, הייתי מציע לך 3000.<br>עדיף תמיד למכור במכה כי אתה רוצה להשתדרג ולא להתקע עם פריט או שניים. כמה תכסוך? 200 שקלים? אולי. עדיף למכור במחיר הוגן ולקנות משהו חדש.<br>אגב, מה היית רוצה לקנות?</div>

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה!

אני רוצה להחליף את הגוף למשהו עם חיישן חדש יותר, כמו ה- D5500/7100. איכות התמונה השתפרה בהרבה בשנים האחרונות.

ואת העדשה למיוצבת - 18-140 של ניקון. אני יודע שהיא לא מצטיינת אופטית, אבל אני ממש אוהב את הטווח ואני מטייל המון אז להסתובב עם עוד עדשות לא בא בחשבון.

מה שאני הכי מחפש בתכלס זה יכולת צילום טובה יותר בלילה (יצוב + ISO גבוה יותר) וטווח דינמי טוב יותר ביום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום!

מצטער על טגיי HTML בהודעה - משהו התפקשש עם הפורום כנראה.

אני אכתוב את דעתי האישית שבקלות יכולה להיות שגויה לחלוטין. אבל עדיין אני מכווה שזה ייתן ינפוט חשוב בקבלת החלטות.

אתה צודק בדבר החיישנים - הם ישתפרו. לא ברמה משגעת, אבל יש לזה משמעות, במיוחד ברעשים אם אתה מצלם ב-ISO גבוה יחסית (אני לא עובר את 200). גם ב-dynamic range שזה יותר חשוב לדעתי.

אז ככה, אם כבר הייתי משדרג את D80 (ויש לי אותה - אגב אחלה מצלמה!!) הייתי הולך ללא פחות מ-Full Frame. אחרת אתה בקושי תרגיש את ההבדל ועדיין תשקיע 2-3 אש"ח (סלח לי QttP). כמו שציינת הסופרזום הזה לא יצטיין באיכות, כלומר האיכות כנראה תהיה פחות טובה מה-18-135 שיש לך כרגע.

אם אתה אוהב את קונספט ה-DSLR אז דא (דע) לך שכל הקטע שזה לא סופרזום. אם אתה רוצה את הנוחיות של עדשה אחת ללא החלפה - רד מ-DSLR בכלל. למה לסחוב את הדבר הכבד והייקר הזה? אם הייתי במקומך ואבו קבלן שבנה לי את הבית לא היה בורח אם הכסף, אני אומר לך בוודאות של 105.79% שהייתי קונה FF כלשהו (הכי זול אולי ב-$1500) והייתי מצלם עם פריים 50 מ"מ F 1.4. הייתי מקבל איכות הטובה שיכולתי להשיג. בעוד חצי שנה הייתי קונה איזה עדשה רחבה לנופים.

אני יודע שאני אעשה זאת מתישהו. פשוט כרגע אין באפשרותי להגשים את החלום הרטוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב מכיוון שגם אני HIKER פרוע קניתי את NEX 6 עם 3 עדשות, שתכלס אני לוקח לטיולים רק 2: פריים 50 מ"מ F 1.8 ופריים 19 מ"מ F 2.8. האחרונה לנופים הראשונה לכל השאר. כל ציוד הצילום שלי שוקל 1 קילו שזה כולל:

מצלמה

2 עדשות

חוקן (כן כן כזה שמנקים איתו חיישן :))

MINI LENSPEN

חצובה ULTRAPOD MINI

2 פילטרים (כולל STEP-UP RINGS)

משהו שמחזיק את המצלמה על מכל הליכה - STICKPIC

שלט רחוק

3 ליטיום

2 מטענים

יש לי רשימה מסודרת עם הציוד הזה כולל משקלים ולינקים (באותה רשימה כל ציוד טיולים): https://docs.google.com/spreadsheets/d/1kzQnL49FvuSd8-R9vWU829rRaSTJq3-qtCq66y9uLwA/edit#gid=685473672

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...