תקלה שכל הזמן משתנה לא מצליח לפתור - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקלה שכל הזמן משתנה לא מצליח לפתור

talsa

Recommended Posts

הכל התחיל לפני שבועיים , כאשר בשני מקרים שונים כשבאתי למחשב והוא היה כבוי.

בהתחלה חשבתי שמדובר בהפסקת חשמל ואז המחשב לא עלה

אחרי שפתחתי אותו שמתי לב שהgtx970 שלי היה נראה קצת עקום והוספתי לו קיבוע בצד הרחוק כדי להוסיף תמיכה.

המחשב חזר לעבוד כרגיל ולאחר מספר ימים שוב לא עולה

חשבתי שאולי יש בעיה בכבלי sata מכיוון שלא זיהה את הכונן d שלי וניסיתי להחליף בינהם

המחשב חזר להעלות כאשר הוא לא מזהה את אחד מ2 הכונני טרה שיש לי לאחסון d:

ומאז כל פעם או שהוא עולה בלי לזהות את הכונן d או שכן מזהה את d אבל אז נתקע במסך שחור אחרי עליית win 10 או שתקוע במסך recovery של הwin

בנוסף כשאני מעלה אובנטו מדיסק און קי

לפעמים מזהה את כל הכוננים ונותן גישה ולפעמים מזהה ולא נותן גישה.

מה דעתכם האם הכונן d עומד למות?האם יכול להיות מצב שהמחשב לא עולה בגלל זה למרות שהוא לא הכונן שעליו המערכת הפעלה?האם זה הלוח אם?לנסות להחליף PCI express לכרטיס מסך?

אשמח לעצות

המחשב הוא

Asus p67 deluxe

i7 2600k

Micron c400 256gb ssd

Samsung 1tb

Wd 1 tb

Gtx strix 970

Thermal take 750w

P193 antec

4*4 gb ram

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלב א' - תוציא לגמרי את כונני האחסון (ניתוק של כבלי ה- SATA + ניתוק מהספק) כולל ה- , תחזיר רק את ה- , תדליק את המחשב ותנסה להשתמש בו ולראות אם צצות תקלות.

שלב ב' - במידה ובשלב א' הכל עובד חלק, תחזיר את אחד הקשיחים הגדולים, תדליק את המחשב ותראה מה קורה. (תבדוק ככה את שני הקשיחים הגדולים ולצורך הבדיקה תחבר את שניהם לאותה יציאת חשמל בספק, עם אותו כבל SATA ולאותה כניסת SATA בלוח.

שלב ג' - אם עד כאן הכל עובד חלק, אני הייתי מעריך שהבעייה היא לא באחד הרכיבים אלא בחיבורם ביחד מה שיכול להגרם מכמה סיבות: תקלה בלוח האם, חיבורי SATA לא תקינים בלוח, ספק כוח לא תקין שמתקשה להחזיק את כל המערכת, חיבורי חשמל לא תקינים בספק, פגומה וכו'...

תנסה לעשות את הבדיקות שאמרתי ותעדכן כאן את התוצאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...