ושוב פיגוע דקירה - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ושוב פיגוע דקירה

Ash Binary

Recommended Posts

• תגובות 151
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוי שיט. ויק צודק.

העובדה שקצין/חייל/נגד/כלב לא השתמשו נכון בנשק שלהם לא אומר שאזרחים ראויים פחות מהם לנשיאת .

יש כל כך הרבה אזרחים בישראל שהם לוחמים לשעבר ומשרתי מילואים פעילים שהם ראויים מעל ומעבר לשאת להגנה עצמית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רובה הוא לא אקדח.

אנשים בלי הכשרה ייעודית לטיפול במצבים כאלה, יגרמו ליותר נזק מתועלת.

מדובר בקצין בשרות פעיל, הוא יותר מוכשר מרוב האזרחים שיבקשו רישיון לנשק. (למרות שהוא גובניק).

הכשרה ראויה היא אלפי כדורים ותרגולים שונים.

המדינה בהיסטריה. זה לא מצב טוב לחמש בו את האזרחים.

אנשים נתונים בלחץ ומדמיינים סכינים ומחבלים.

רק חסר שאיזה אזרח חמוש יראה מישהו עם פלאפון כסוף ביד, יחשוב שזה סכין וישלוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קריית אתא: דקר יהודי כי חשב שהוא ערבי

תושב העיר המוכר למשטרה הגיע למתחם השופרסל חמוש בסכין יפנית, ודקר צעיר כבן 22. ככל הנראה חשב שהוא ערבי, ועדי ראייה דיווחו כי צעק לעברו "נראה לך מי אנחנו". מצבו של הפצוע בינוני

אחיה ראב"דletter.pngkav.jpgפורסם: 13.10.15 , 14:34

צעיר כבן 22 מקריית אתא נפצע בצהריים (יום ג') באורח בינוני מדקירות במתחם קניות בדרום העיר. החשוד נעצר, ומחקירה של המשטרה עולה חשד כי התכוון לפגוע בערבי וטעה בזהותו של הקורבן שבחר.

סמוך לשעה 12:00 נכנס תושב העיר בן 36 למתחם שופרסל, הסמוך לסניף איקאה בקריית אתא, חמוש בסכין יפנית. האיש, בעל משפחה המוכר למשטרה מעבירות הרכוש, ניגש לאדם בעל חזות מזרחית, ודקר אותו כמה פעמים בגבו. הנוכחים במקום סיפרו כי צעק לו לפני כן "אנחנו נראה לך מי אנחנו", אך במשטרה אמרו כי לא שמעו קריאות כאלה.

bigg.jpgסכין יפנית במתחם השופרסל(צילום: איחוד הצלה "כרמל")

"קיבלנו קריאה על דקירה בשופרסל", סיפר קצין המבצעים של ארגון "איחוד הצלה כרמל", נפתלי רוטנברג. "במקום מצאנו בחור צעיר דקור כמה פעמים אך בהכרה. טיפלנו בו והוא הועבר לבית החולים". מבית החולים רמב"ם נמסר כי מצבו בינוני וכי הוא נזקק לניתוח.

אנשי ההצלה סיפרו עוד כי לאחר האירוע ניסה החשוד לברוח ומאבטח של המתחם ירה לכיוונו. הוא נעצר והועבר לחקירה בתחנת משטרת זבולון. החשד הראשוני היה כי מדובר בפיגוע, אולם לאחר שהתברר כי שני המעורבים הם יהודים, נבדק חשד לפלילים.

בהמשך עלה החשד כי מדובר בניסיון דקירה לאומני של יהודי שהניח שהקורבן ערבי. עד ראייה סיפר כי זמן קצר לאחר שהדוקר כבר נוטרל פרצה במקום בהלה. אישה יצאה בצעקות "מחבל" מהמרכול, ועשרות אנשי ביטחון שכבר היו באזור נכנסו לחנות באקדחים שלופים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רובה הוא לא אקדח.

אנשים בלי הכשרה ייעודית לטיפול במצבים כאלה, יגרמו ליותר נזק מתועלת.

מדובר בקצין בשרות פעיל, הוא יותר מוכשר מרוב האזרחים שיבקשו רישיון לנשק. (למרות שהוא גובניק).

הכשרה ראויה היא אלפי כדורים ותרגולים שונים.

טחעעעעעעעעעעעעעעעעחעחעחעחעחעחעחחעחעחעחעחעחעחעחחעחעחעעחע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רובה הוא לא אקדח.

נכון מאוד. אקדח הרבה יותר יעיל מאשר רובה לתפעול ארועים במקום צפוף או הומה אדם. רגע, אתה לא מאלה שנגד זה שיהיו לאנשים אקדחים, ובעד להשאיר את הבטחון לחיילים החמושים ברובים?

מכל השטויות שכתבת פה, זו הגרועה ביותר. יצא לי להעביר אימוני ירי הן לחיילים וקצינים מאומנים בנשק, הן לחיילים וקצינים ג'ובניקים, הן למילואימניקים ג'ובניקים לשעבר והן למילואימניקים יוצאי יחידות שאשכרה מאמנות כמו שצריך (האחרון ברשימה יצא לי רק במילואים). יש הבדל של שמיים וארץ בין מי שיצא מיחידה "נורמלית" לבין חייל או אפילו קצין ג'ובניק מבחינת המיומנות בנשק, ההקפדה על בטיחות השימוש בו וההבנה איך להשתמש בו באופן יעיל - וההבדל ממש אינו לטובת הג'ובניקים הסדירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^זה

עזוב את העובדה שיש חיילים ג'ובניקים (וגם קצינים, אבל הרבה פחות בשביל שאני אוכל לקבוע דעה) שלא הייתי נותן להם לנשום וללעוס מסטיק בו זמנית מחשש שיחנקו

הדעה שלך שקצין (ג'ובניק,לעזאזל) הוא איזה קומנדו כי הוא היה חודשיים בה"ד 1 הזויה בעיני ומראה לי שאו

1.לא עשית צבא

2.היית ג'ובניק ומעולם לא ראית/דיברת עם לוחם

3.אתה תגיד הכל כדי להוכיח את הטענה שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים לחלוטין עם כל טענותיו מלבד אחת - אקדח הוא אכן נשק שדורש המון אימון ושמירה על מבצעי.

ויק - יתרונותיו היחידים של האקדח הם שהוא תמיד עליך ובמקום שאין אפשרות פיזית להיכנס למצב עם ארוך. יש לו גם חדירות נמוכה. זהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא מחלק נשקים בסיטונאות. בסהכ מדובר על הסרת מכשולים ביורוקרטיים שהוצבו ע"י פקידים עם אג'נדות שונות ומשונות.

הנקודה היא שהכשרה ראויה היא לא קיום של מטווח עם 50-100-200 כדורים..

זה כלי יותר עדין. אופן האחיזה והשימוש הוא שונה.

גם מדובר על לחימה שונה. זה לא עזה או לבנון. יש אזרחים מסביב. צריך להיות שקול.

נניח בסרטון המצורף, האזרח שרץ לעבר המאבטח עם מקל, במזל לא קיבל 2-3 כדורים. ראה ב-0:44.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי הפתעה בשבילך - לחימה היא תמיד מבולגנת. בטח ובטח כאשר מדובר בסביבה אזרחית. אדם צריך לדעת מה כושרו ומגבלותיו ולא לעבור אותם, זה הכל. למנוע הוצאת רישיון מסודרת במדינה כמו שלנו זה חוסר אחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההחלטה לגיטימית ואפילו מוצדקת; הפרקליטות מעדיפה להאשים אותם בפשע שהם לא יתקשו להוכיח בבית המשפט ואז לדרוש את עונש המאסר המקסימלי מאשר להסתכן בכך שהם ייצאו זכאים מאשמת רצח כי לא בטוח שהם יצליחו להוכיח שהם התכוונו להרוג אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי הפתעה בשבילך - לחימה היא תמיד מבולגנת. בטח ובטח כאשר מדובר בסביבה אזרחית. אדם צריך לדעת מה כושרו ומגבלותיו ולא לעבור אותם, זה הכל. למנוע הוצאת רישיון מסודרת במדינה כמו שלנו זה חוסר אחריות.

זה לא קשור.

בפעם האלף : אקדח זה לא רובה. אני יכול להתעטש ולפלוט כדור.

הכשרה ראויה תעלה אלפי שקלים שלא כל אזרח ישמח לשלם.

היא גם תהיה ארוכה. איזה אזרח ילך ויתרגל עם אקדח במשך ימים לפחות ?.

יש גם הרבה עניינים אחרים שגיבורי המקלדת כאן בכלל לא התייחסו אליהם.

איפה האזרח ישמור על הנשק ?.

האם לא תהיה זליגה לעבריינים ?. (200% שתהיה..)

איך אתה מונע מרוכש האקדח לעשות בו שימוש לא ראוי. (לדוגמא, התאבדויות, ירי פלילי ועוד..)(אף פסיכולוג לא יחתום לך על דבר כזה ).

מה יקרה אם אזרח ירה באזרח אחר בטעות ויהרוג אותו ?. מי יקח אחריות על העניין הזה ?. מי ישלם להורג על טיפולים במקרה הצורך ?.

מה תעשה אם האזרח טס לחו"ל ?.

מה יקרה אם האזרח יקצין וילך וירה במישהו שהוא חושב שהוא ערבי ?. (כמו במקרה קריית אתא).

איך תמנע ממחבל לחטוף לאזרח חמוש ?. הוא יילך עם ביגוד ייעודי ?. (לא נראה לי..)

אנשים עם הכשרות ראויות מתקשים להתמודד עם המקרה הראשון שקורה להם, אז אזרחים שירו 50 כדורים ?.

הדופק עולה תוך שבריר של שנייה למהירות מטורפת, יש כאלה שמתחילים לראות שחור או "ראיית מנהרה" ,האדרנלין קופץ ובתוך כל זה אתה אמור לשמור על קור רוח.

יש כאלה שנכנסים לבלאק-אאוט. יש כאלה שקופאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...