אל-פסק הפסיק לעבוד לאחר קפיצת חשמל (פירוט בהודעה) - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אל-פסק הפסיק לעבוד לאחר קפיצת חשמל (פירוט בהודעה)

smalul

Recommended Posts

הסיבה שלא לחבר את ה UPS לחשמל כשהוא על הספק של החשב היא לא בגלל "הטענת" הספק של המחשב, אלא כי נסגר מעגל כזה :

פאזה מהקיר --> UPS --> מעגל המתח הנמוך של ה UPS (שב UPSים הקטנים האלה לא מבודד ממעגל המתח הגבוה) --> ספק של המחשב --> גוף הספק --> אדמה מהקיר

כלומר, אתה יותר קצר על ה 240V של הבית, אם כמה רכיבים של ה UPS בדרך.... תלוי מה בדיוק יש במעגל הזה, יכול להיות שרק תקפיץ את מפסק הפחת, ויכול להיות שתשרוף כמה דברים על המעגל של ה UPS, ובסיכוי נמוך יותר גם משהוא בספק

בכל מקרה אני אבדוק אם יש משהוא מעניין ב UPS שלי (ואולי אני טועה והוא כן זהה, זה יהיה מושלם, פתחתי אותו פעם אחרונה דיי מזמן)

מהדק שורה /טרמינל בלוק הוא החיבור הסטנדרטי אם 2 ברגים, איתו מחברים את החוטים בקירות של הבית.... מגיע בשורה של 12 יחידות

כל היתר אם Pi ו F - לא הגענו לזה בכלל.... כל מה שלדעתי קורה כאן (או יותר נכון לא קורה, בגלל תקלה) הוא קבל שנטען ב DC באיטיות עד שיש עליו מספיק מתח להפעיל משהוא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, הנחתי שחיבור האל-פסק למתח הרשת כאשר הוא מקבל מתח מספק כח, שבעצמו מחובר למתח הרשת, יסגור מעגל ברשת החשמל בבית וזה כנראה יוביל גם לנזק לרכיבים בדרך.

בקשר ל"מהדק השורה" - עכשו הבנתי שאתה מתכוון לרכיב הזה:

attachment.php?attachmentid=9737

אני מכיר את זה כ"לוסטרה קלמרה", שזה כנראה אחד מהעיוותים בעברית (כמו "אמברקס" כשם לבלם היד ברכב, שהוא עיוות של Hand Break או "נירוסטה" כשם נרדף לפלדת אל-חלד, למרות שנירוסטה הוא בסה"כ שם של חברה גרמנית שפשוט ייצרה מוצרים מפלדת אל-חלד). זה לא ממש רלוונטי, אבל מסתבר ש"לוסטרה" פירושו נברשת (אני לא בטוח באיזו שפה) ו"קלמרה" מגיע מהמילה Clamp, כלומר תפס או מהדק. אני מניח שבגלל שהרכיב הזה משתמש גם להתקנת נברשות וגופי תאורה אחרים, זה השם שתפס.

בקשר לנוסחה - זה משהו שאני זוכר ממגמת האלקטרוניקה בתיכון (למרות שעבר איזה עשור וחצי), והעניין עם הקבל שאוגר שדה חשמלי זה מלימודי הפיזיקה בתואר. אני מניח שניסיון מעשי עדיף במקרים כאלו מאשר ידע תיאורטי בלבד.

בכל מקרה - אני אנסה להלחים חוטים לקבלים בהזדמנות ואז אני אנסה למדוד עליהם את המתח כאשר ה UPS יהיה מחובר למתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לדבר הזה דיי הרבה שמות, אחד מהם הוא Eurostrip (כי כך יצא שבחלק ה 240V של העולם משתמשים בו, ובחלק ה 120V משתמשים בדרך כלל בדברים אחרים)

משהוא שאתה יכול לנסות :

תסדר 12V משנאי AC adapter שיש בו בידוד פנימי בין הכניסה והיציאה (כל adapter שתקע ה 240V שלו הוא 2 pin, כמו אלה שבהם ה adapter עצמו הוא התקע), ותוסיף דיודה של 600V 2A (בערך כל דיודה מתוך גשר בספק כוח גנרי שרוף תתאים) או דומה על היציאה שלו בשביל לאפשר לו להוציא מתח, אבל לא לאפשר ל UPS "להטעין" אותו בחזרה. כמובן תחבר את הדיודה בכיוון הנכון

את זה כן תוכל לחבר ל UPS במקום וכן לחבר אותו לחשמל (מכיוון שה adapter לא סוגר את המעגל הלא רצוי), וכך לראות אם ה UPS היה נדלק אם הסוללה תקינה

UPS צורך כמה A לפחות מהסוללה במצב הפסקת חשמל, ורוב ה Adapters האלה יכולים להחזיק רק משהוא כמו 1A..2A מקס', לכן תעשה את הבדיקה כשהמפסק של ה UPS במצב כבוי. הוא עדיין אמור לתת את הקליק של ההפעלה

אפשרות אחרת היא שתוסיף בטור לדיודה גם משהוא כמו נורת הלוגן 12V קטנה שתגביל את הזרם שיכול לעבור (למשהוא שיהיה בתחום שה adapter והדיודה יחזיקו), ואז אין בעיה שתנסה גם להדליק את ה UPS (הנורה תגביל את הזרם שה UPS יכול לקבל מהשנאי, מבחינת ה UPS זה אותו דבר כמו חלשה - אין כאן אפשרות לנזק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוסטרה קלמרה = גרמנית.

ויש עוד שמות משפות זרות בענף הטכני בעיקר

שטיכמוס

פרונט בקאקס (שזה דבר והיפוכו....)

סילדבים

איזוליר בנד

דריבשפט

שלייף סופפים

שפכטל

דרישפט

שטקר

ואין לזה סוף............

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...