התלבטות בין שני לימודי תעודה של JS - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין שני לימודי תעודה של JS

arielman22

Recommended Posts

שלום

אני מתלבט איזה לימודים להתחיל מבין שני האפשרויות הנ"ל:

http://www.hit.ac.il/external-studies/programs/programming/JavaScript

http://www.hit.ac.il/external-studies/programs/programming/HTML_5

בעצם אחד זה בצד שרת ואחד בצד לקוח. מה דעתכם, איזה מהם יותר פרקטי ורלוונטי לשוק העבודה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא יסתכל על התעודות האלה, תוכל לצבוע אותם בכחול ולזרוק לים (סתם, עדיף למחזור)

מה הרקע שלך בתכנות? אם אין לך, יש הרבה ידע שצריך להשלים קודם. אם כן, זה כבר תלוי מה למה אתה מתחבר יותר, יש עבודה בשני התחומים (צד שרת לא קיים בלי לקוחות ולהפך). השמועה אומרת שלצד שרת צריך מיומנות גבוהה יותר.

בכל מקרה עדיף בהרבה לשבת וללמוד לבד בלי קורסים בתשלום ובמקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אני אתן קצת רקע

אני עובד היום בחברת הייטק אבל לא ממש נוגע בקוד. יש לי רקע בתכנות מהלימודים, אבל בוא נגיד שאת רובו שכחתי (מבחינת לרשום קוד, לא לוגיקה).

ניסיתי ללמוד בבית אבל הבנתי שבלי מסגרת זה לא יילך, אז הלימודים שציינתי למעלה הם פעם בשבוע 4 שעות והם מתאימים לי מבחינת עבודה ומשפחה.

המטרה שלי שזה ייתן לי את המוטיבציה לחזור לקוד וללמוד עוד קורסים עצמאית בבית, ומשמה לחפש עבודה אחרת מהנוכחית שלי.

מכיוון שאף פעם לא תכנתתי ב JS, איך אני יודע מה מתאים לי יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדלים לא קשורים דווקא לשפה עצמה, אלא ללוגיקה שמאחורי הקוד.

תתחיל ללמוד לבד, יש מדריכים טובים ברשת שאולי יגדירו לך סוג של מסגרת. תנסה לבנות כמה דברים מעניינים עם שרת ולקוח, תבנה אתר פשוט שעושה כל מיני דברים עם JS ובמקביל תבנה את השרת, כנראה שכדאי עם node.js

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שהמרצה כתב לי:

אם הכיוון שלך הוא לעבוד כ-full stack developersx... גם צד הלקוח וגם צד השרת ב-js... אז אני ממליץ לך להתחיל בקורס html5 שמכסה את javascript ברמה הגבוהה ביותר... תצבור ניסיון ותגיע לרמה גבוהה ב-js במהלכו ורק אחר כך תמשיך לקורס node.js (הנדסת תוכנה ב-js). הקורסים שאני מעביר ב-hit לא נפתחים לעיתים קרובות. לעיתים שנה חולפת בין מחזור אחד למשנהו.

זהו הסדר המומלץ. בהינתן שבקורס html5 הקרוב נכסה גם es2015 ההמלצה שלי רק מתחזקת.

זה קשקוש או נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה די נכון חוץ מהעובדה ש-node.js זה לא "הנדסת תוכנה ב-js" (מה הקשר בכלל?)

שוב, את כל החומר הזה אפשר ללמוד לבד. וגם להגיד שתגיע לרמה גבוהה במהלך הקורס זה שקר מוחלט (אלא אם כן הקורס נמשך כמה שנים)

משפטים כמו "

הקורסים שאני מעביר ב-hit לא נפתחים לעיתים קרובות" נשמעים כמו משפטים של אנשי שיווק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כל כך הרבה חומר ומדריכים (כולל מדריכי וידאו) על הנושאים האלה באינטרנט שפשוט חבל שתזרוק את הכסף הזה על קורס מיותר במכללה שרוצה שתלמד אצלה כדי שהיא תוכל להמשיך לממן את השכר המופלג של המנהלים שלה.

קח את ה-4 שעות האלה בשבוע, שב בבית עם כוס קפה ותתחיל ללמוד לאט לאט, בקצב שלך והכי חשוב - בחינם.

אני יכול להמליץ לך על nodeschool.io כאתר טוב להתחיל ללמוד javascript ו-node.js (שזה בתכלס בדיוק אותו קוד javascript שרץ על שרת ולא בדפדפן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטרף לדעה של אל תבזבז על זה כסף.

מה שכן, כשאתה ניגש ללמוד את הנושא בעצמך- תבוא עם מטרה: "אני רוצה לבנות אפליקציה* שעושה X".

זה ימקד אותך יותר, ויתן לך תוכן לנושאים שאתה קורא.

זה יקלט הרבה יותר טוב מאשר סתם לקרוא מה עושה פונקציה כזאת או אחרת.

ישנו פרויקט שנקרא todo-mvc, שהוא אפליקצית* ToDo פשוטה ונחמדה.

הנקודה היא שהפרויקט ממומש בכל מיני ספריות שכתובות ב-JavaScript, וזו דרך נהדרת ללמוד אותן.

כמובן שהפרויקט ממומש גם ב-JavaScript "טהור".

* אני משתמש במילה , כי יש היום המון ספריות שמאפשרות לבנות One Page Web Application כדוגמת AngularJS. זה מאפיין את אנשי ה-Fullstack Web Developer של היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שרובכם חושבים שזה בזבוז כסף, אבל שיש מסגרת של עבודה משפחה ילדים זוגיות, אז זה לא פשוט. ניסיתי כמה פעמים וזה לא צלח. אז זה לא נתון לדיון. לגבי קורס נראה לי שבסוף אני אלך על זה עם ה node.js. הוא נראה לי יותר ממוקד וענייני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שרובכם חושבים שזה בזבוז כסף, אבל שיש מסגרת של עבודה משפחה ילדים זוגיות, אז זה לא פשוט. ניסיתי כמה פעמים וזה לא צלח. אז זה לא נתון לדיון. לגבי קורס נראה לי שבסוף אני אלך על זה עם ה node.js. הוא נראה לי יותר ממוקד וענייני.

כשיש משפחה, ילדים וזוגיות, ללמוד בבית יכול להיות הרבה יותר גמיש ונוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...