בעיה| מחשב נייד לא מזהה כרטיס מסך (Nvidia) - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה| מחשב נייד לא מזהה כרטיס מסך (Nvidia)

itay_izra

Recommended Posts

שלום

יש לי מחשב נייד מסוג Zenbook .

כרטיס מסך מסוג 940M .

אבל משום מה המחשב לא מזהה את הכרטיס מסך הזה אלא רק את המובנה של אינטל.

בבדיקה במנהל ההתקנים כן מותקן לי הכרטיס של ואף ניסיתי להסיר ולהתקין מחדש את הדרייבר.

הורדתי את התוכנה everest וגם שם זה מזהה רק את הכרטיס המובנה ואין זכר ל940M.

ניסיתי להתקין דרייברים מחדש וזה לא עזר.

אני חושב שזה קרה מאז ששדרגתי את המחשב לWIN10.

ויכול להיות שזה אולי משהו חומרתי שהתנתק בפנים? (כי גם לא מזמן החלפתי לכונן - ויכול להיות שלא שמתי לב לזה עד עכשיו)

אז לפני שאני פותח את המחשב יש עצות נוספות לפתור את הבעיה הזאת?

תודה.

יש לי 10 Home 64Bit

Asus Zenbook UX303LB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממש בטוח שבכלל יש בעיה.

אם במנהל ההתקנים הכרטיס מופיע, אי אפשר לומר שהמחשב לא מזהה אותו. במחשבים ניידים בהם קיים כרטיס מובנה של בנוסף לכרטיס חיצוני, לרוב ייעשה שימוש במובנה כל עוד לא נדרש כוח עיבוד רב כדי לחסוך בחשמל - זה הכרטיס שיהיה פעיל בזמן שלא רץ שום יישום גראפי, שזה המצב כאשר אתה עושה את הבדיקות הללו. אני לא יודע האם במחשבך הכרטיס החיצוני אמור להכנס לפעולה אוטומאטית או לא (בדוק באתר היצרן) אבל גם אם כן, נסה להפעיל משחקים שונים ולראות האם הביצועים שאתה מקבל תואמים לאלו של הכרטיס המובנה או אלו של הכרטיס החיצוני - או אף עדיף מכך, נסה להפעיל משחק שבמסך ההגדרות הגראפיות שלו יש זיהוי עצמאי של כרטיס המסך או לפחות כמות הזכרון הגראפי הזמין כדי לבדוק איזה כרטיס מסך פועל בזמן המשחק.

הערה נוספת - ההחלפה בין כרטיסי המסך מתבצעת למיטב ידיעתי ע"י אחד הדרייברים של לוח האם. וודא שהתקנת את כל הדרייברים הרלוונטיים. בנוסף, בדוק שלא מוגדר בטעות משהו בביוס בעניין הזה שמונע החלפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממש בטוח שבכלל יש בעיה.

אם במנהל ההתקנים הכרטיס מופיע, אי אפשר לומר שהמחשב לא מזהה אותו. במחשבים ניידים בהם קיים כרטיס מובנה של בנוסף לכרטיס חיצוני, לרוב ייעשה שימוש במובנה כל עוד לא נדרש כוח עיבוד רב כדי לחסוך בחשמל - זה הכרטיס שיהיה פעיל בזמן שלא רץ שום יישום גראפי, שזה המצב כאשר אתה עושה את הבדיקות הללו. אני לא יודע האם במחשבך הכרטיס החיצוני אמור להכנס לפעולה אוטומאטית או לא (בדוק באתר היצרן) אבל גם אם כן, נסה להפעיל משחקים שונים ולראות האם הביצועים שאתה מקבל תואמים לאלו של הכרטיס המובנה או אלו של הכרטיס החיצוני - או אף עדיף מכך, נסה להפעיל משחק שבמסך ההגדרות הגראפיות שלו יש זיהוי עצמאי של כרטיס המסך או לפחות כמות הזכרון הגראפי הזמין כדי לבדוק איזה כרטיס מסך פועל בזמן המשחק.

הערה נוספת - ההחלפה בין כרטיסי המסך מתבצעת למיטב ידיעתי ע"י אחד הדרייברים של לוח האם. וודא שהתקנת את כל הדרייברים הרלוונטיים. בנוסף, בדוק שלא מוגדר בטעות משהו בביוס בעניין הזה שמונע החלפה.

לפני שהיה לי וונידוס 10 המחשב עלה ובהגדרות הוא זיהה את הכרטיס החיצוני ללא בעיה.

אגב גיליתי את זה במקרה בגלל שהפעלתי משחק והוא כתב לי הודעה שהכרטיס מסך לא עומד בדרישות וזה היה לי מוזר.

לפי היצרן הכרטיס אמור לעלות אוטומטי.

ובביוס אין לי הרבה אופציות שם - אני לא ממש זוכר אבל בקטוגריה של גרפיקה זה נתן לי אופציה ל 32MB עד 512MB שאני מעדיף לא לגעת בזה כי אין לי מושג מה זה.

בכל מקרה אני מוודא את הדרייברים ומעדכן בהמשך.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...