ארבעה חיבורי USB הפסיקו לעבוד - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ארבעה חיבורי USB הפסיקו לעבוד

Ymac

Recommended Posts

שלום, שלשום גיליתי במפתיע, שארבעה מחיבורי ה-USB האחוריים במחשב שלי פשוט הפסיקו לעבוד.

גיליתי את ה שמצלמת האינטרנט שלי לא עבדה, והייתי בטוח שהבעיה בה, אבל בחיבור לפורטים הקדמיים היא עבדה!

חקירה עמוקה יותר גילתה שמתוך 8 חיבורי USB אחוריים (ששה USB 3 ושניים USB 2) ארבעה חיבורי USB 3 לא עובדים.

We've got to go deeper!

אז מקריאה באתר של (יצרנית לוח האם שלי, אגב, מדובר ב-BigBang MPOWER Z77) נראה שבאמת ארבעת הפורטים המתפקדים כנראה תחת הבקר של הצ'יפסט, והארבעה ה"מתים" (זצ"ל) תחת בקר של חברת "Renesas" שמעולם לא שמעתי עליה.

ב-Device Manager אין שום התראה, אני יודע שזו לא מערכת ההפעלה כי כבר עבדתי עם המצלמה תחת 10.

דרייבר לבקר הזה אין ממש, וניתן למצוא רק עד לווינדוס 7 64 (ניסיתי להתקין אותו, לא עזר)

אני אובד עצות, אני משתמש בהמון חיבורי USB!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלוח Z77 MPOWER של MSI אכן יש 8 חיבורי USB בפאנל האחורי, ואכן 4 מתוך 6 חיבורי ה USB 3.0 נובעים מהבקר Renesas uDP72020.

אם לא ניתן לראות את חיבורי ה USB האלו במנהל ההתקנים (כהתקנים תקינים או כסימני שאלה צהובים), אז זו לא בעיה של דרייבר וככל הנראה מדובר בבעיית חומרה. אני מציע שתוודא בביוס שבקר ה USB 3.0 מופעל (אולי מישהו כיבה אותו בטעות). אם זה לא עובד, הבעיה היא כנראה בלוח האם, וספציפית - בבקר הצד השלישי. אתה יכול לנסות גם מערכת הפעלה אחרת בכדי לשלול את האפשרות (הלא סבירה) שמדובר בבעיה במערכת ההפעלה.

אם אין לך אחריות על הלוח ואתה חייב עוד יציאות 3.0 USB, אז לדעתי האפשרויות הן:

א. להחליף את לוח האם. לא משתלם כלכלית.

ב. לקנות מפצל (hub) ל USB 3.0.

ג. לקנות כרטיס הרחבה שמספק חיבורי USB.

ד. במידה ולמארז אין חיבורי USB 3.0 קדמיים, אז ניתן לחבר את ה header בלוח האם המתאים ל bracket (קישור לדוגמא) ובכך להוסיף עוד 2 חיבורי 3.0.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מקדימה שני חיבורי 3 ושני חיבורי 2

וגם הם בשימוש

לביוס אני לא מצליח לגשת, כנראה fast boot עובד

אנסה לכבות אותו

אני מתכוון במנהל ההתקנים אין שום סימן קריאה, דווקא תחת בקרי יש לא מעט דברים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך גישה ל cd של לינוקס ? תעלה ממנו את המחשב ותבדוק מה עובד. כמו כן פתח את הקונסול ותריץ את הפקודות lspci ו lsusb (מראות מה מחובר ב bus ה pci וה בהתאמה)

יש לך התקן כלשהוא שיש בו LED שנדלק כשהוא מקבל מתח, גם כשאין תקשורת ? (דברים כמו hub או צעצועי שונים) - הוא נדלק ? אם לא, הפורטים לא מקבלים מתח - כנראה עף פיוז בלוח כתוצאה ממשהוא שהיה מחובר ל USB וקיצר, ואפשר להחליף אותו בהלחמה קטנה. רק תנסה למצוא מה בדיוק קיצר בשביל שהסיפור לא יחזור על עצמו....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מקדימה שני חיבורי 3 ושני חיבורי 2

וגם הם בשימוש

לביוס אני לא מצליח לגשת, כנראה fast boot עובד

אנסה לכבות אותו

אני מתכוון במנהל ההתקנים אין שום סימן קריאה, דווקא תחת בקרי יש לא מעט דברים

דרך אפשר לגשת לביוס אם הוא במצב fast boot. תחת startup and recovery אאל"ט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך גישה ל cd של לינוקס ? תעלה ממנו את המחשב ותבדוק מה עובד. כמו כן פתח את הקונסול ותריץ את הפקודות lspci ו lsusb (מראות מה מחובר ב bus ה pci וה usb בהתאמה)

יש לך התקן USB כלשהוא שיש בו LED שנדלק כשהוא מקבל מתח, גם כשאין תקשורת ? (דברים כמו USB hub או צעצועי USB שונים) - הוא נדלק ? אם לא, הפורטים לא מקבלים מתח - כנראה עף פיוז בלוח כתוצאה ממשהוא שהיה מחובר ל USB וקיצר, ואפשר להחליף אותו בהלחמה קטנה. רק תנסה למצוא מה בדיוק קיצר בשביל שהסיפור לא יחזור על עצמו....

חיברתי את המטען של השעון שלי ולא מקבל חשמל.

שום דבר לא השתנה בחיבורים שם כבר הרבה זמן, מחוברים שם רק: שתי רכזות USB של מסכי , המצלמה C920 ודיסק קשיח חיצוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לוחות אם שיש בהם פיוזים ל . (הם לא מתוכננים להחלפה והם גם לא

נראים כפיוזים לעין רגילה.

תבדוק עם מד מתח שבשקעים שלא עובדים יש 5 וולט בין 2 הפינים הקיצוניים בשקעים שלא עובדים.

(יש 4 פינם בשקע בסך הכל.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם אמורים להיות בכלל מסוג self resetting, אבל זה לא תמיד עובד.... בכל מקרה, לא מסובך מידי להזמין פיוז להחלפה ולהלחים אותו "קומה שניה" ישירות על גבי הפיוז הקיים

ובשביל לא לקצר את השקע בטעות אם ה probes של המולטימטר (ולשרוף פיוז שאחרת היה נשאר שלם....), הייתי ממליץ למדוד את המתח על הפיוז עצמו איפה שיש אליו גישה קלה (בין כל צד של הפיוז וגוף המארז)

board.jpg

(זו תמונה מלוח Ultra Durable של שיש בו פיוז עצמאי לכל 1 או 2 פורטים, ברוב הלוחות אין כמות כזאת של פיוזים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...