המלצה ללוח אם עם מקום לשני מעבדי XEON ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה ללוח אם עם מקום לשני מעבדי XEON ?

digitalseeker

Recommended Posts

אני קודם כל רוצה לציין שלוחות אם לשרתים זה לא בדיוק התחום שלי, כך שתשובה מדוייקת אני לא אוכל לתת, אבל ברצוני להעיר מספר דברים:

א. יש לדעת באילו מעבדי Xeon בכלל מדובר - אני מניח שמדובר על מעבדים לתושבת 2011 או לתושבת 2011-3 (למעשה יש מעבדי Xeon גם לתושבות אחרות כמו 1150, אבל לא ניכנס לזה), וזה כמובן משפיע על בחירת לוח האם. יש לשים לב שמעבדים בתושבת 2011 עובדים עם זיכרון DD3 בעוד שמעבדים בתושבת 2011-3 עובדים עם זיכרון DDR4.

ב. מעבדי Xeon, במיוחד כאלו המיועדים לעבודה עם מספר מעבדים במקביל, הם דיי יקרים.

ג. כאשר מדובר על שרתים בד"כ נעשה בהם שימוש בזיכרון מסוג ECC ו Registered (או buffered), שהוא יותר יקר.

ד. מחשב שמיועד לעבוד כשרת בד"כ לא משמש למשחקים ולכן הוא לא צריך כרטיס מסך חזק. מכאן שהבקשה ללוח שגם תומך ב-2 מעבדי Xeon וגם בכרטיס מסך GTX 970 נראית לי קצת מוזרה.

ה. למרות שהחברות שמייצרות לוחות אם ביתיים "רגילים" (כמו ו Gigabyte) מייצרות גם לוחות אם לשרתים, כאשר בוחרים המיועד לשרתים כנראה עדיף לבחור בחרה שמתמחה יותר בתחום לוחות האם לשרתים, כמו Tyan או Supermicro (שוב - אני לא ממש מכיר את החברות האלו כי זה לא ממש התחום שלי).

ו. כמו בבחירת כל , רצוי להכין רשימה של דרישות מהלוח כמו מספר חיבורים מינימלי מכל סוג, כך שיהיה אפשר לפסול חלק מהלוחות שאינם מתאימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...