מעבד I7 ישן - שדרוג או אוברקלוק? צריך המלצות לזכרונות וקירור למעבד - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד I7 ישן - שדרוג או אוברקלוק? צריך המלצות לזכרונות וקירור למעבד

Saar Namir

Recommended Posts

יש לי את המחשב בערך מ08'-09' ונגיד שהוא כבר לא במיטבו.

נראה לי שעם הזמן שעבר תוכנות בסיסיות - כמו הווינדוס והממשק של האתרים, נהיו יותר תובעניות מבחינת החומרה ובשילוב עם "עייפות החומר" - משמע אבק ובלאי בעיקר של הדיסק הקשיח, גרמו למחשב שלי להיות סופר איטי בקטע מציק.

שאלה ראשונה: האם המעבד והלוח שנחשבים כבר מיושנים, דופקים אותי מעבר למהירות השעון של המעבד? האם יצא איזה DDR4, SATA7 או PCI-E 20 מאז תקופת התיכון ועדיף לי להתחדש במחשב חדש או שמדובר פה על הבדלים יחסית מינוריים? אני צריך מחשב ללימודים לשנה הבאה באוניברסיטה, לא גיימינג, אבל אני לא יודע איזה תוכנות דרושות בהנדסה אז אני צריך שהוא יעמוד בסטנדרטים של 2015.

לגבי המפרט, ממה שזכור לי:

Intel I7 920 - דור ראשון של ה-I7, הכי בסיסי, 2.66GHZ

Asus P6T Deluxe

OCZ XTC 3GB 1333MHZ DDR 3 - מעט מדי, טריפל צ'אנל

Enermax MODU82+ 625W

EVGA Superclocked 285GTX

קיצר, אפשר לראות שזה היה אחלה מחשב לגיימינג אי שם ב2008 בתקופת התיכון.

לעניינינו, המחשב סופר איטי (לפני שנתיים החלפתי דיסק קשיח לWD GREEN תקציבי ודי איטי ועשיתי לו התקנה חדשה, אין כיום סקטורים פגומים והדיסק אחרי איחוי לאחרונה והמחשב עדיין איטי בקטע מחריד), וחשבתי בהתחלה על שדרוג אבל תהיתי אם אולי כדאי יהיה לעשות לו אוברקלוק.

חשבתי על קנייה של סט זכרון חדש, אני לא יודע איך זה עובד כיום אבל בתקופה ההיא של הI7 הלוחות באו בתצורה של טריפל,

הדבר היחיד שהצלחתי למצוא, חוץ מלקנות בבודדים, הוא זה:

http://ksp.co.il/?select=.1038..392..519.&list=1&sort=2&glist=0&uin=10229&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0

שאם אין לכם כוח להכנס אז המוצר הוא:

[h=1]G.Skill 3x2GB RipJaw Edition Triple Channel CL8-8-8-24, האם זה סולידי מבחינת כמות הזיכרון? הזכרונות הן 1600mhz אגב.[/h]האם אפשר המלצה לקירור טוב למעבד שיתלווה לעסק? קחו בחשבון שיש לי 900 בגרסה הראשונה והוא מארז די בינוני.

הייתי שמח לקבל המלצה גם של אוויר וגם של מים שיתאימו למעבד, הצפי הוא לאוברקלוק של 3.8-4.0.

כרגע, הקירור הוא לא סטוק, אבל אני לא מצליח למצוא את הדגם הספציפי, הוא נראה כמו הzalman עם המאורר שתקוע בין 2 הגרילים, רק שהצורה של הגרילים הוא של צדפה ולא עיגול, הקירור הוא ממש שקט ואפקטיבי, לפני שאקנה חדש אשקול החלפה של המאוורר לאחד יותר 'ביצועיסט', ביצועים על חשבון רעש.

תודה מראש חבר'ה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאפ, זה בדיוק מה שאני חשבתי.

ב-07' התוכנות לא היו תובעניות מהRAM בצורה כזאת ניכרת, עדיין באותה תקופה התפשרתי קצת עם ה-3GB, אבל הזיכרונות היו קצת יקרים אז.

אני לא כזה בקיא בחיבורים של הלוח, הרבה מאוד זמן המחשב לא היה בשימוש, חשבתי אולי לקנות רק למערכת ההפעלה, אבל במידה ואין לי תמיכה מלאה מכיוון הלוח, אז חשבתי אולי לקמבן משהו עם היציאות של הPCI-E שלא בשימוש.

לגבי כרטיס המסך, חשבתי אולי להחליף למשהו מודרני אבל פשוט בשביל צריכה נמוכה יותר של חשמל עם אותה התועלת, אני לא מתכוון לשחק במחשב יותר מדי גם ככה, אבל רק שתהיה תמיכה בטכנולוגיה האחרונה, שיהיה שקט ויעיל.

בכ"א רציתי לפצל את הנושא לכמה חלקים בפורומים הייעודיים, אז כאן שמתי רק את הנושא של האוברקלוק והזכרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לנו את אותו המעבד והלוח.

לא בדיוק, לי יש P6TD DELUXE.

https://www.asus.com/Motherboards/P6TD_Deluxe/

ההבדל הוא שאני קניתי לו קירור טוב ב300 שקל בערך, ועשיתי לו על ההתחלה 3.8GHZ OC שמחזיק יפה עד היום.

זה תוספת שמתקרבת ל50% יותר ביצועים מסטוק.

אחרי OC כזה הוא לא רחוק מביצועי סטוק של מעבדי HIGH END מודרנים עם 4 ליבות.

אם המחשב שלך איטי זה קודם כל בגלל שאין לך , ויש לך מעט .

אחרי שתפתור את שניהם בעיות התגובתיות של המחשב שלך אמורות להיעלם.

ואז תוכל להתמקד בביצועי תוכנות מקצועיות או משחקים כבדים, אם יש בכך צורך!

בין אם בOC למעבד, או בשדרוג כרטיס גראפי, או גם ואם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי קניית זיכרון וקירור.

זיכרונות לא הייתי קונה אצל KSP.

אוקי?

KSP! מחירי הזכרונות שלכם חרא!! וההיצע המוגבל מהונדס בכוונה! כדי לדפוק לקוחות.

פאק יו KSP!, פאק יו!

פאק יו טו אייבורי!

במקום לקנות 6GB ב300 שקל אצל KSP, אתה יכול 12GB! ב400 שקל אצל פלונטר(ואחרים).

ועדיין לשמור על TRIPPLE.

אפילו CL9 עם מתכת לפיזור חום.

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=HX316C9SR_4

אם תיקח CL11 ערום, תוכל גם לקנות 3X4GB ב360 שקל סך הכל.

אם תחפש אולי יש קצת יותר זול באינטרנט.

בשביל 30 שקל הייתי לוקח CL9 מדגם שמיועד לOC.

זה עדיף לOC על פלטפורמת FSB.

קח בחשבון ששילוב הזכרונות הישנים שלך עלול להיות בעיה עם הOC.

עדיף להחליפם לגמרי.

ממיל לא משתלם לקנות מעט GB, וזכרונות לא עולים הרבה. (אלה אם כן אתה קונה בKSP!!!)

אולי תוכל לקבל על הזכרונות הישנים שלך 100-150 שקל סך הכל ביד 2.

לגבי הקירור, לא יודע מה לומר לך בדיוק.

אני מעריך בביטחון יחסי שהזלמן שיש לך הוא בינוני.

אולי תוכל לשים עליו מאוורר רועש בתמורה לאפשרות להגיע ל3.8GHZ.

באופן אישי אני לא אוהב את הרעיון.

אולי כדאי לך לנסות לעשות OC זהיר ומתון לפני שאתה מחליף מאוורר/קירור.

אולי תגיע ל3.4GHZ בקלות יחסית עם הקירור הקיים.

זה כבר שיפור יפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בהחלט הלוח.

האם מהדור האחרון יעבוד עליו סבבה או שצריך לקנות מתאם כלשהו?

ולגבי הזיכרונות, הכרתי את פלונטר רק בשם אבל אני מניח שבגלל שהאתר נראה פשוט זוועה אז אף פעם לא ממש התייחסתי אליו ברצינות.

האם יש הבדל בין סט של 3X2GB שבא ביחד מאשר בודדים? אני מניח שסט נחתך יחד והוא מאותה 'חתיכה' אז הם אמורים להיות די זהים ועדיפים ל-OC, דעות?

ומה לגבי הקירור? האם לא יהיה עדיף איזה מים של קורסאיר או CM לעסק או שזה סתם מיותר? החדר שלי לא הכי מאוורר ודי חמים, אם זה משפיע.

אגב, מהי הדרך הכי נוחה להיפטר מאבק? שואב אבק לצ'אנקים הגדולים ואז תרסיס לחץ אוויר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל להפטר מאבק, פשוט תפתח את הכונן ותעביר לחץ אוויר. אם נשאר לכלוך אז תמשיך לנקות.

**תנתק מהחשמל קודם.

לגבי ,

היום הם כבר מתאימים ל SATA3.0. לך יש SATA 2.0. זה עדיין אמור לעבוד.

לגבי הזכרונות,

מה שארט אמר. חוץ מזה שלפי מה שרשום שם אתה יכול לשים 12 GB , אז למה לא בעצם ?.

לגבי ,

הייתי יורד בינתיים מלעשות OC. קודם תשנה את הזכרונות ואת הקשיח. משהו אומר לי שזה יספיק עבורך בשלב זה.

אגב,

תשקול להחליף גם כרטיס מסך בקרוב ולו רק עבור הצריכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם מהדור האחרון יעבוד עליו סבבה או שצריך לקנות מתאם כלשהו?

יעבוד סבבה.

לא צריך מתאם.

לגבי הזכרונות,

מה שארט אמר. חוץ מזה שלפי מה שרשום שם אתה יכול לשים 12 GB , אז למה לא בעצם ?.

יש סיכוי טוב שהלוח יעבוד טוב גם עם 48GB.

אפילו שלא כתוב במפרט שיש תמיכה.

יש דיווחים שזה עובד עם לוחות X58 כאלו ואחרים שבמקרה הדבר נוסה עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...