חוק הנגשת אתרי אינטרנט - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוק הנגשת אתרי אינטרנט

Googleness

Recommended Posts

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

"יודגש גם כי נותני שירותים שאין ביכולתם לבצע את ההתאמות הנדרשות משום שהעלויות הכספיות הכרוכות בכך מהוות נטל כספי כבד מדי, יכולים בשל כך לקבל פטור. כמו כן, נותני שירות אשר ביצוע ההתאמות באתרם אינו אפשרי מסיבות טכנולוגיות, יכולים לקבל פטור מביצוע ההתאמות האמורות. " -מתוך תגובת משרד המשפטים.

נו אז זה בעצם הופך את כל העניין לרצון טוב אין בעייה לא (תלוי מאיזה צד מסתכלים על זה)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש.

אם ביצוע התאמת נגישות מסוימת או חלק ממנה בלתי אפשרי בשל מגבלות טכנולוגיות, ניתן לקבל פטור מביצוע התאמה זו בהתאם לסעיף 19יב לחוק. לצורך כך, יש:

• לקבל חוות דעת של איש מקצוע על המגבלה הקיימת.
  • לפנות בצירוף חוות הדעת לקבלת אישור ממורשה לנגישות השירות.

מי זה איש מקצוע? fuck knows. לפי כל הכתבות שיש פה אין תשובה חד משמעית מי זה ומה התפקיד שלו ואיזה אישורים הוא צריך כדי להיות מוגדר כ"איש מקצוע בהנגשת אתרים"

וכמה לדעתך יעלה לקבל חוות דעת מאיש מקצוע מונפץ מטעם המדינה? אני בספק שאדם פרטי יוכל להרשות על עצמו אחד כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוק שהציבור לא יוכל לעמוד בו. כי כולם יעברו עליו, כולל כל אתרי הממשלה עצמה וכל האתרים הגדולים בישראל.

החרגה? במידה ובאמת כל מי שצריך יבקש, המשרד המטפל יקרוס תוך 5 דקות.

צריך לבדוק מי אחראי על הדבר האבסורד הזה. עוד דאגה כביכול לציבור הנכים על חשבון כל אחד אחר. דוגמה אחרת היא חניות הנכים. בכל חניון ציבורי תשעים וחמישה אחוזים מחניות הנכים בכל זמן נתון ריקות בזמן שכל החניות הרגילות מלאות עד אפס מקום. וגם כאשר אתם רואים נכה חונה, ברוב המקרים אתם תראו אדם ללא מגבלות תנועתיות יוצא ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

רציתי לעדכן שנתקלתי בעמוד נוסף עם פרטים:

http://index.justice.gov.il/Units/NetzivutShivyon/MercazHameidaLenegishut/NegishutSherutZiburi/NegishutMeidaKatuvUbealPeh/Pages/HangashatAtreiInternet.aspx

כמו כן פניתי במייל למשרד המשפטים, עמותות העוסקות בנושא ועוד מספר גופים שונים ואני מחכה לתשובות קונקרטיות, מסתבר... אם הבנתי נכון, שאם לדוגמא בפייסבוק אפילו לא עשיתם את ההגדרות שאתם יכולים כדי לעמוד בתקנים זאת גם עילה לתביעה :x

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם פשוט דפוקים.

לא רק אתרי חייבים בנגישות אלא גם מסמכים, דפים, אפליקציות (יישומים) וכל שירות או מידע אודות השירות הניתנים באמצעות האינטרנט. לדוגמא, אפליקציה של בנק המאפשרת לבצע פעולות בחשבון ולקבל מידע אודות שירותי הבנק צריכה להיות נגישה. גם מסמכים המופקים ונשלחים באופן אוטומטי כחלק מהשירות צריכים להיות נגישים.

אפליקציות שהן אמצעי למתן שירות או מידע אודות השירות חייבות בנגישות.

יש להנגיש אפליקציות כפי שמנגישים אתרי , לפי תקנה 35 ובהתאם לתקן הישראלי בשינויים המחויבים. בין אם מדובר באפליקציה המוטמעת באתר האינטרנט, אפליקציה עצמאית השייכת לאתר שבו ניתן שירות או אפלקציה עצמאית במכשיר טלפון שהופק עבור השירות בתקנה 35 כתוב במפורש שיש להנגיש "יישומים".

לגבי האפליקציות בסמארטפונים ובטאבלטים - עמדת הנציבות היא שיש להנגיש את האפליקציות לפי התקן הישראלי באמצעות הכלים שניתנים על ידי מערכת ההפעלה. לגבי דברים שאינם ניתנים ליישום מסיבה טכנולוגית – יש לקבל פטור בעילה של אי התכנות טכנולוגית בהתאם לאמור בתקנה 35(ו) לתקנות.

אבל לפחות סוף סוף יש הסבר מי בדיוק חייב בזה. משתמשים פרטיים ניצלנו...

הגורמים החייבים בנגישות הם :

• גוף פרטי הפועל למטרות רווח, כגון חברה או עוסק מורשה.

• רשויות ציבוריות, כגון משרד ממשלתי או רשות מקומית.

• גוף הפועל שלא למטרות רווח, כגון עמותה המספקת שירות לציבו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה "דפוקים"? המילה הזו מניחה שהם לא משיגים באמצעות התקנות הללו בדיוק את מה שהם רצו להשיג, וזה נכון רק בהנחה הנאיבית עד אין קץ שמטרתם אכן היתה לעזור לבעלי מוגבלויות. תחת ההנחה המציאותית הרבה יותר לפיה עיקר מטרתם היתה להבטיח לעצמם עוד שנים רבות של תעסוקה ע"י יצירת תקנות סבוכות וקשות ליישום הדורשות מנגנון אכיפה ופיקוח "מקצועיים", ע"י מתן אפשרות לפטור עבור עסקים קטנים שלא יכולים לעמוד בהוצאות הנגשת אתריהם שכמובן יצטרכו לפנות ל"מומחי" המשרד, וע"י מתן אפשרות לפטור מסיבות טכנולוגיות (כלומר, אם מה שהם דורשים כלל לא ניתן ליישום!) שגם הוא ידרוש פנייה פרטנית של כל עסק ועסק - הם לא דפוקים אלא גאונים שהשיגו את מטרתם, לשדוד את הציבור.

חלאות שלא ברא השטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא השיגו שום דבר,

אני אישית הולך להוריד את האתר שלי, עמוד הפייסבוק ושאר העמודים ברשת ובזה חסכתי לי תביעות עתידיות בבית משפט.

כשאי אפשר להגדיר 100% מהן התקנות ואין הגדרת זמן לתיקון אי עמידה בתקן ועל ידי כך מאפשרים לכל אחד לתבוע אותי אני לא לוקח סיכון שיהנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא הם,

על ידי ההחלטה הבלתי הגיונית שלהם כל אחד יכול לתבוע אותי בלי הוכחת נזק.

עכשיו תחשוב שלקוח לא מרוצה או מתחרה כלשהו החליט להיכנס בך,

הוא מגיש תביעה לבית משפט על הפרה של החוק הזה... מבחינתו זה 5 דקות עבודה ומבחינתך זה שעות של הכנת כתב הגנה, חוות דעת של מומחים ועו"ד. כבר נכנסת להוצאות מטורפות תוך כדי שאתה מסתכן שתיפול על שופט עצלן ואז תצטרך לגשת לערר אם יפסקו נגדך או שתשלם קנס של 50,000.

החלק העוד יותר בזיוני בחוק הוא שיש סעיף שלו שאומר שהפרה בתנאי מסוים נחשבת עבירה פלילית! מגוחך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החוק הוא מצויין, אבל צריך היה להחיל אותו רק על מוסדות ציבור (משרדים ממשלתיים, קופות חולים וכו') ועל גופים מסחריים גדולים מאוד מסויימים (בנקים, חברות ביטוח וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למשל אפשרות לקבל את המסמך בפורמט אודיו או בפורמט שמסך ברייל יכול לקבל?

הם כבר עושים חלק מזה היום. תתקשר לחברת ביטוח ותבקש לקבל פוליסה בתור עיוור ותראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...