התייעצות איפה ללמוד הנדסת מכונות? - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות איפה ללמוד הנדסת מכונות?

shai11

Recommended Posts

בדיוק בגלל הסיבה שאתה צריך מכינה, כל האופציות פתוחות בפניך.

ישנן מגוון מכללות המעניקות תואר BS.c בהנדסת מכונות כגון סמי שמעון, אורט בראודה, אפקה ועוד..

מצד שני, תמיד עדיף ללמוד באוניברסיטה אם הדבר מתאפשר.

המכינה באוניברסיטאות די קשה, ואם תחליט ללכת לאחת כזאת, תלך בגישה רצינית אחראית ובוגרת, ותתכונן לעבוד קשה מאוד. (גם המכינה במכללות היא לא פיקניק)

לפני שיתחיל פה דיון סוער של אוניברסיטה VS מכללה, אני רוצה לומר לך שלא משנה מה יגידו לך על המכללות, אם אתה בא בגישה רצינית כדי ללמוד, אתה כן תקבל מאחת מהן את הכלים בכדי להיות מהנדס טוב, ולא משנה אם קל שם יותר או לא ..

בדיוק כמו שאם תזלזל, ותנסה להוציא רק ציונים באוניברסיטה, אתה תצא מהנדס סוג ב..

אוניברסיטה לא מבטיחה מהנדסים שהם עילוי (בתור מראיין מזדמן, הבנתי זאת מזמן..).

אחרי שתקבל את התעודה, כשתחפש עבודה, הרבה מאוד תלוי באופן שבו תציג ותמכור את עצמך למראיין. בנוסף כדאי מאוד שתעבוד בתחום בתור סטודנט, הניסיון הזה לא יסולא בפז.

אני רק חייב להזהיר אותך, המקצוע קשה מאוד, והמשכורות ההתחלתיות ברצפה.

בברכה,

ר.

מהנדס מכונות בוגר טכניון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גר בצפון (נהריה) התקשרתי לאורט בראודה היא אמרה לי שצריך לעשות מכינה במתמטיקה ולהגיש חריג על הפסיכומטרי לוועדת חריגים בגלל שיש 546 ואל 550..

התקשרתי לאריאל אחרי המלצה של חבר מהצבא (דתי) אני מתאים למכינה של 4 חודשים של מתמטיקה ופיזיקה שצריך לקבל בה מעל 80 ואם אני עובר הלימודים מתחילים בסמסטר פברואר.

כמובן שקיימת התלבטות על השם של המוסד וגם אם להעתיק את המגורים עד לשומרון בשביל תואר של אריאל שאין לי מושג אם הוא "נחשב יותר" משל בראודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה להימנע מוועדות, אם אריאל מציעים לך קבלה חלקה לאחר מכינה, לך לשם לדעתי.

או לסירוגין, תנסה לברר יותר לעומק מה הסיכויים שלך לקבל סירוב בוועדה הזאת.

מבחינת השם של המוסד, אין עדיפות של אחד על השני (בעיני לפחות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שיתחיל פה דיון סוער של אוניברסיטה VS מכללה, אני רוצה לומר לך שלא משנה מה יגידו לך על המכללות, אם אתה בא בגישה רצינית כדי ללמוד, אתה כן תקבל מאחת מהן את הכלים בכדי להיות מהנדס טוב, ולא משנה אם קל שם יותר או לא ..

בדיוק כמו שאם תזלזל, ותנסה להוציא רק ציונים באוניברסיטה, אתה תצא מהנדס סוג ב..

אוניברסיטה לא מבטיחה מהנדסים שהם עילוי (בתור מראיין מזדמן, הבנתי זאת מזמן..).

זה נכון, אבל עוד לפני הראיון הוא יתחרה עם מועמדים אחרים מאוניברסיטאות שנחשבים - על הנייר - טובים יותר ממנו. בהתחשב בהיצע בוגרי הנדסת מכונות מהטכניון (כפי שאתה בטח יודע), הוא מראש יתחיל בעמדה נחותה יותר, אז למה שיעשה את זה? אם כבר מכינה, עדיף לעשות את זה במקום הנחשב ביותר בתחום (וזה לא משנה אם זה בצדק או לא - מה שקובע זו התדמית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מצאתי איזה שהוא דירוג רישמי, אבל אם הייתי צריך לדרג:

1,2,3 טכניון/תל-אביב/בן גוריון באיזה סדר שתבחר.

4 אריאל (כנראה)

5-... כל שאר המכללות המציעות תואר בהנדסת מכונות. אפשר להיעזר בסיקרי שביעות רצון אבל זה לא אומר הרבה לטעמי (אם קשה - דירוג רע, אם מרצים קשוחים- דירוג רע וכו' וכו').

לא כל מעסיק מכיר את כל המכללות (לטוב ולרע), אבל אין אחד שלא יודע מה זה טכניון/תל אביב/בן גוריון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם העברית נמצאת שם בין ה1-4 הראשונות..לא?

למרות שאני לא יודע עד כמה זה ריאלי בשבילו.

המלצה שלי היא שתלך למסלול הכי גבוה שאתה יכול, לדעתך. ז"א אם אתה חושב שאתה תצליח בטכניון לך לטכניון (קרוב יותר לבית אני מניח, בלי קשר למעונות).

אם אתה חושב שיהיה לך קשה מידי שם (לכולם קשה..) אז תלך לאפשרות הבאה, ת"א, בן גוריון, הלאה והלאה.

כל זה בהתחשב בשיקולי מגורים, נוחות וכו' מאחר וזו הולכת להיות העיר שלך ב4 שנים הקרובות לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
  • 4 שבועות מאוחר יותר...

אני מהנדס מכונות ואני יכול לומר לך בדיוק מה אני עושה, אבל הנדסת מכונות זה תחום כל כך מגוון שישנם מהנדסי מכונות שלעולם לא יעשו את מה שאני עושה ולהפך.

בכל אופן, אני מהנדס מפעל של חברה לציוד רפואי בשפלה (לא נציין איזה), ואני אחראי להרבה דברים שונים.

מאשר תקינות מוצרים , מאתר תקלות ופותר אותם, מפיק/מתקן/ מאשר/פוסל שרטוטים לייצור..

שולח חלקים לייצור (הזרקות, יציקות, עיבוד שבבי וCNC, הדפסות תלת ממד וכו'), מפקח על הרכבות חדשות, מפתח מוצרים חדשים (עם צוות פיתוח) עובד עם תקנים רפואיים, בוחן טכנולוגיות ייצור חדשות ועוד ועוד.

אולי זה נשמע הרבה אבל לא עושים תמיד הכל, ותמיד אפשר להעביר קצת עבודה מטה :)

דוגמה אחרת למשל, יש לי חבר שהוא גם מהנדס מכונות, והוא עובד כל היום עם מטלב ומתכנן מערכות בקרה לטילים ברפא"ל.

חבר נוסף עוסק בתכנון מנגנונים בחברת בת של רפא"ל (עובד הרבה על המחשב בתיב"מ).

עוד חבר עובד באלתא, בצוות של מכ"מים, לא פירט מה הוא עושה בדיוק.

בשורה התחתונה, אם לומדים טוב את המקצוע ומשקיעים, תמיד יש משרות מעולות טובות למהנדסים טובים וחרוצים בתחום שיבחרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוגרי מכללה גם ימצאו עבודה זה רק עניין של זמן, אך יתקשו בהתחלה להתקבל למקומות נחשקים ונוצצים, אבל היו דברים מעולם.

בעבודה השנייה (אם יהיה צורך בכך) אף אחד כבר לא ישאל אותך איפה למדת. יותר יתעסקו במה עשית קודם.

אני שוב מדגיש, חשוב מאוד ללמוד היטב את המקצוע!!!! ולהרשים מאוד בראיון עבודה, בוגר מכללה מרשים עדיף על בוגר אוניברסיטה גולם (מניסיון כמראיין מזדמן).

דבר נוסף חשוב מאוד זה לעבוד בתור סטודנט ולסיים את התואר עם ניסיון כלשהו (רלוונטי) זה עוזר המון!

אני מכיר מקרוב את המסלול להנדסה של סמי שמעון, נראה לא רע בכלל, לגבי השאר לא יודע לומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...