הוספת זיכרון למחשב נייד - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הוספת זיכרון למחשב נייד

naory159

Recommended Posts

שלום לכולם!

יש לי מחשב נייד מדגם Vostro 3450 של Dell עם 4GB זיכרון מסוג .

במחשב יש 2 סלוטים של .

אני מעוניין להוסיף . בדקתי מה הקיבולת המקסימלית ומצאתי ש-8GB זוהי הקיבולת המקסימלית.

השאלה שלי היא האם הקיבולת המקסימלית היא עבור כל סלוט? או שעבור 2 הסלוטים ביחד?

ז"א, האם ניתן לשים 2 סלוטים של 8GB או שאפשר רק עד 8GB בשני הסלוטים יחד?

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה

בהמשך לשאלה הקודמת: כעת יש לי 4GB זיכרון שהגיעו עם המחשב בזמן הקנייה שלו.

כאמור, אני רוצה להגדיל את נפח הזיכרון המחשב ל-8GB.

האם חשוב כבר להחליף את הכרטיס הנוכחי ולקנות 2x4GB או שאפשר לקנות כרטיס יחיד של 4GB ולהוסיף אותו (למרות שלא בהכרח הוא יהיה מאותו יצרן)?

הכרטיס הקיים הוא DIMM3: M471B5273DH0-CH9 אם זה עוזר...

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מבחינת ביצועים זה לא משנה - כל עוד יש לך 8GB של זיכרון המורכב מ-2 מודולים בנפח של 4GB כל אחד והם עובדים בצורה תקינה, לעובדה שמודולי הזיכרון הם מדגמים שונים או/ו מיצרנים שונים אין כל השפעה על הביצועים.

2. תמיד קיימת האפשרות שתהיה בעיית תאימות כאשר משלבים מודולי זיכרון שונים. במקרה של מחשבים ניידים הסיכוי לבעיה כזו הוא יותר גדול בגלל שבד"כ יש פחות (אם בכלל) עדכוני ביוס עבורם שיכולים לפתור בעיות תאימות כאלו. למעשה, במקרים מסויימים יצרן המחשב אפילו מגביל את המחשב מבחינת הזיכרונות שהוא מסוגל לזהות (היצרן כותב ל SPD של מודולי הזיכרון מחרוזת מסויימת שבלעדיה הביוס לא יסכים לקבל את הזיכרון). לכן מומלץ לבדוק היטב האם הזיכרון בו מעוניינים מתאים למחשב הנייד המסויים עבורו הוא מיועד.

3. הדבר הכי חשוב כאשר מוסיפים זיכרון למחשב הוא לוודא שכל מודולי הזיכרון מסוגלים לעבוד באותו המתח. במקרה של הזיכרון M471B5273DH0 של הוא עובד במתח של 1.5V (אני מסיק זאת מהאות C שבתוספת "CH9"; אילו האות הייתה Y הדבר היה אומר שהזיכרון עובד במתח של 1.5V), ולכן יש לדאוג שהזיכרון החדש גם כן יעבוד במתח של 1.5V.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...