הפשע: מבטא רוסי, העונש: חודש מאסר - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפשע: מבטא רוסי, העונש: חודש מאסר

Merrymoon

Recommended Posts

אזרח ישראלי, עולה מרוסיה, נעצר, נחקר, טורטר והושפל על ידי משטרת ההגירה בגלל סיבה אחת: המבטא הרוסי שלו עורר את חשד השוטרים שהוא שוהה בארץ שלא כחוק.

רומן פיודרוב, בן 39, עלה לישראל ממוסקבה לפני 12 שנים. הוא מתגורר בתל-אביב ומ-1996 עושה מילואים בגדוד חי''ר. פיודרוב קם מדי בוקר לעבודה בטחנת קמח בבני-ברק. שגרת חייו נראתה רגילה למדי, עד שיום אחד, בתחנת האוטובוס, עצרה לידו ניידת של משטרת ההגירה.

''השוטרים ביקשו ממני להציג תעודת זהות'', שיחזר פיודרוב. ''נתתי להם את התעודה שלי, ואמרתי שאני עולה חדש.

הם שאלו אותי באיזה צבע תעודת העולה שלי, אבל לא זכרתי. ואז הם הכניסו אותי לניידת. כששאלתי אותם מה הם רוצים, קיבלתי סטירה ואמרו לי לשתוק''.

פיודרוב נעצר בחשד שהוא אזרח זר ששוהה בישראל שלא כחוק. הוא נלקח למתקן כליאה בחולון, שם נחקר. לדבריו, הפעילו עליו לחץ גדול עד שפרץ בבכי: ''הם כל הזמן אמרו שזייפתי את כל המסמכים, כולל את תעודת המילואים. אמרתי להם שיבדקו ויגלו שאני משרת בגדוד חי''ר, אבל הם לא התייחסו''.

''אז מה אם אני לא מדבר עברית טוב? זאת לא סיבה לעצור אותי לחודש ימים''

השוטרים ערכו חיפוש בדירתו של פיודרוב והחרימו את כל מסמכיו האישיים, כולל שצולמו בשירות המילואים שלו. הם דרשו ממנו לחתום על צו גירוש מהארץ. פיודרוב המשיך להתעקש שהוא אזרח ישראלי כבר 12 שנים וניסה להסביר שהעברית שבפיו אמנם אינה משולמת, אך תעודת הזהות היא באמת שלו. כעבור כמה ימים הוא הועבר למתקן כליאה בנצרת, ולבסוף לכלא מעשיהו.

במשך חודש ימים הוחזק פיודרוב במעצר, עד שעורך הדין שלו, אלי גרביץ, הצליח לאתר את הרס''פ מגדוד המילואים שלו. הרס''פ הגיע לכלא מעשיהו וזיהה את חברו לגדוד. במשטרת ההגירה נאלצו להודות בטעות, ובית הדין המיוחד לטיפול בשוהים לא חוקיים שחרר את פיודרוב לביתו.

פיודרוב עדיין מתקשה להתאושש מהטראומה. ''אני מרגיש שהתנהגו אלי כמו כלב'', הוא אומר. ''אני משרת במילואים במקומות הכי מסוכנים, ואז אני נתקל באי צדק כזה, 60 שנה אחרי שסבתי נרדפה בשל יהדותה ברוסיה. אז מה אם אני לא מדבר עברית טוב? זאת לא סיבה לעצור אותי לחודש ימים''.

ממשטרת ההגירה נמסר בתגובה: ''פיודרוב נעצר כשברשותו תעודת זהות, תעודת מילואים ודרכון. מה שעורר בעיקר את חשדם של השוטרים הוא חוסר היכולת של הנדון לענות לשאלות בדבר שירותו הצבאי, ולכן הוחלט לשלוח אותו למתקן משמורת עד לבירור זהותו. בסופו של דבר שלישת פיקוד העורף זיהתה את האזרח והוא שוחרר. ההליך הפלילי שנפתח נגדו נסגר מחוסר אשמה''

מעריב.

על סמך זה שוטרים עוצרים אנשים ברחוב? משתמשים באלימות? מתעלמים מהוכחות בחקירה? משפילים?

זאת המשטרה שאמורה לאכוף את החוק ולהגן על האזרח?! הרי שזהו אבסורד!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לעשות, מדינה קטנה ודפוקה בעולם גדול ומסריח...

עד שאנשים לא יתעוררו ותתחיל המלחמה הצודקת היחידה - המלחמה בגזענות ולאומנות - ימשיך להיות רע להרבה אנשים קטנים.

"כמה לקוחות בה בלובה?"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב יש לי משום מה חשד שזאת מתיחה

כמה שאני באמת לא הייתי מחשיב את זה בתור משהו שלא יכול לקרות כאן...

אחד באפריל או לא, דברים כאלו קוראים כל הזמן כששוטרים עמחא עוצרים אנשים ש"לא נראים להם" ומגלגלים עליהם תיק בצורה

כזאת או אחרת, או שסתם נטפלים או מסרבים לסייע במקרה ומישהו שלא מוצא חן בעיניהם מבקש עזרה.

קרה שאיזה משוגע אחד בשוק צעק לעבר אמא שלי "גנבת!", היכה אותה וקרע לה את השקיות עם הקניות. כשהיא ניגשה לשוטר

שעמד בקרבת מקום ושאלה אותו למה אינו מתערב, הוא חייך חיוך זדוני ולא עשה דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש טמטום, הם יכלו ברבע שעה להשיג תמונה שלו מלישכת הגיוס ולראות שהוא דובר אמת.

אם זה נכון צריך להעיף את כל המעורבים מהמשטרה, הם אמורים לדעת איך חוקרים את האמת ושלא מניחים הנחות ואז הולכים להוכיח און בכח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי אני מסוגל להאמין שהמשטרה "הנפלאה" שלנו תעשה כזה דבר אבל בגלל התאריך אני חושד שזה מתיחה ואני מאוד מקווה שכן

מה שכן כבר ראיתי סיפורים דומים בחומרה ומגוכחים באותה מידה של מה שהמשטרה עשתה לאנשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סלים בתור זה שנולד ביום הזה הייתי מצפה שתבין למה אני חושב שזה מתיחה (אחד באפריל למי שלא הבין)

אני יודע שהיתכוונת למתיחה של 1 באפריל, אבל זה יהיה דיי עלוב למתיחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החושים שלי אומרים שהם השתמשו בחשד של הגירה בלתי חוקית בתור תרוץ כי הם באמת יכלו להוציא עליו פרטים

בלשכת הגיוס. העניין הוא שכנראה הם לא רצו לבדוק, לא בגלל שהם היו בטוחים שהם לא ימצאו כלום, אלא בגלל

שהם סתם חיפשו מישהו להתעלל בו, להשתמש בסמכות ובכוח שלהם כדי "לצאת גברים".

הם הכריחו את המסכן לחתום על צו גירוש. מעניין אותי מה דרגתם כי לא כל אחד יכול להחתים בנאדם על צו כזה,

לא כל שוטר זותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...