קולנוע ביתי לסלון (מקרן+מסך+אודיו)- זקוק לעצות מעט בדחיפות. תודה! - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קולנוע ביתי לסלון (מקרן+מסך+אודיו)- זקוק לעצות מעט בדחיפות. תודה!

tmpusr

Recommended Posts

עובר עוד שבועיים וחצי לבית והקבלן שיפוצים מתחיל לעבוד יום ראשון הזה.

מעוניין לשים קיימת ליומיום בסלון (42 אינטש) ומקרן + מסך חשמלי על אותו קיר לסרטים וצפיה עם חברים.

* כבר יש לי - EPSON 8350 עם LENS SHIFT וזום גדול מה שכמעט לא מגביל אותי במיקום שלו.

* מינימום חוטים/חציבות אם אפשר...t5lk0o.png

* מרחק ישיבה מקיר ההקרנה כ~4 מטר ברוטו קיר-לקיר

* המסך צריך לרדת עד גובה של 60 ס"מ מהרצפה - זה אומר איזה מדף גבס במרחק מה מהתקרה כדי להסתיר את גוף המסך.

אשמח לעצה לגבי:

(1) מסך מתיחה חשמלי גדול ככל האפשר - שזמין במלאי. לבוא ולקחת. מינימום 120 אינטש.

(2) המלצות איך להתקין את המקרן באופן הנסתר והמינימלי ביותר.

(3) מה לגבי מיקום/דגם - צריך משהו קטן וקומפקטי אבל חזק דיו ולא מאוד יקר. צריך שניים? אחד ל-TV ואחד למקרן...

(4) מה עושים עם אודיו כי המקרן נמצא מאחורי הצופים והאודיו צריך לבוא מלפנים. חשבתי על רמקול אלחוטי איכותי כמו ה-KORUS 600

agne-460.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לגבי 3 ו-4, הם שלובים אחד בשני.

לשים רמקול אחד קטן ומסכן, לדעתי יפגע בהחלט בחווית הקולנוע הביתי שאני מבין שאתה רוצה לייצר. מעבר לכך, בעייתי כמובן להעביר את הסאונד לאותו הרמקול.

הפתרון הטוב ביותר כמובן הוא להציב רסיבר קולנוע ביתי ולחבר 3/3.1/5.1 רמקולים. במידה ואתה לא רוצה להציב רמקולים, אתה יכול להציב מקרן קול כמו Yamaha YSP.

אם תציב רסיבר קולנוע ביתי, אפשר לבחור אחד עם 2 יציאות , אחד למקרן ואחד לטלוויזיה. אם לא, תזדקק ל- Switch שיאפשר לך למתג את יציאת ה- למקום אליו אתה רוצה (טלוויזיה/מקרן).

העברת חוטים - הבעיה הגדולה היא כמובן ה- למקרן. אתה יכול להעביר על גבי CAT5E אם יש לך כבר יציאות באיזורים המתאימים, לחצוב תעלה מתאימה או אם יש לך קו ראייה ישיר, שידור אלחוטי כמו DVDO Air ב-60 ג'יגה שאמור לעבוד בסדר כל עוד אין מכשולים בדרך.

מחשבים, לדעתי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המלצה לגבי - ממליץ בחום על .

Nuc i5 מבוסס ברודוול עם בתצורת m2 לא גדול מדי ו8 ג'יגה עלה לי קצת יותר מ2000 ש"ח באמזון.

צריכה נמוכה מאוד, לא מתחמם ושקט.

2000 כולל משלוח ומיסים? בארץ זה יוצא כמעט 4000 ש"ח אני חושב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2000 כולל משלוח ומיסים? בארץ זה יוצא כמעט 4000 ש"ח אני חושב.

אני גם קניתי ב-2,000 כולל כונן M2 של 250 ג'יגה ו-8 ג'יגה מאמאזון איטליה. כולל הכל.

צריך לעשות שופינג בכל האמאזונים לראות איפה הכי זול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשים רמקול אחד קטן ומסכן, לדעתי יפגע בהחלט בחווית הקולנוע הביתי שאני מבין שאתה רוצה לייצר. מעבר לכך, בעייתי כמובן להעביר את הסאונד לאותו הרמקול.

הפתרון הטוב ביותר כמובן הוא להציב רסיבר קולנוע ביתי ולחבר 3/3.1/5.1 רמקולים. במידה ואתה לא רוצה להציב רמקולים, אתה יכול להציב מקרן קול כמו Yamaha YSP.

אם תציב רסיבר קולנוע ביתי, אפשר לבחור אחד עם 2 יציאות HDMI, אחד למקרן ואחד לטלוויזיה. אם לא, תזדקק ל- HDMI Switch שיאפשר לך למתג את יציאת ה-HDMI למקום אליו אתה רוצה (טלוויזיה/מקרן).

העברת חוטים - הבעיה הגדולה היא כמובן ה- HDMI למקרן. אתה יכול להעביר על גבי CAT5E אם יש לך כבר יציאות באיזורים המתאימים, לחצוב תעלה מתאימה או אם יש לך קו ראייה ישיר, שידור אלחוטי כמו DVDO Air ב-60 ג'יגה שאמור לעבוד בסדר כל עוד אין מכשולים בדרך.

מחשבים, לדעתי NUC.

(1) מה שבסלון יהיה מינימלי ככל האפשר - לא יהיה רסיבר וודאי לא סט 5.1. בכיוון הוא עיצוב מינימליסטי ונקי ככל האפשר.

(2) ממש לא פריקים של סאונד ורמקולים כמו ה-bowers & wilkins mm-1 שיש לי מספקים אותנו בהחלט כרגע.

(3) ממה שקראתי לפחות, ה-KORUS 600 נותן סאונד מעולה לחלל כזה - מקסימום תמיד אפשר להוסיף עוד אחד (או 5) מאוחר יותר. יש גם את SONOS המצויינים.

(4) לחצוב זה כמעט 8-9 מטר באיזורים הכי חשופים בבית. יקר ולא ממש הכיוון שלי אלא אם אין ברירה.

אשמח מאוד לשמוע על פתרונות אלחוטיים להעברת הוידאו מה- למקרן כי זה גם יחסוך לי אחד ליד המקרן וגם יאפשר לי להשתמש ב-MM-1 הקיימים (וגם "נקי" יותר).

כנ"ל לגבי העברת על CAT5E (?!) - יהיה ככל הנראה חיבור אבל לא ישיר. דרך ראוטר. לא 100% בטוח.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קורא לגבי ה-DVDO AIR כאן:

http://www.trustedreviews.com/dvdo-air-review-conclusions-page-3#tr-review-summary

הרבה שבחים, אבל 15 דרופים של תמונה למשך כמה שניות במשך יומיים?! לא נראה לי פתרון סביר. "סקסי" מאוד אבל לא בשל...

אהה... ראיתי שיש AIR3,

הולך לקרוא - http://www.projectorcentral.com/dvdo-air3c-review.htm

נשמע מעולה, כמעט TGTBT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן התכוונתי ל- Air3. לא בטוח שיצא Air "1" בצורה מסחרית, לפחות לא מכיר.

שים לב, בכל מה שקשור למוצר הזה, הדגש העיקרי הוא קו ראיה ישיר. 60 ג'יגה ממש לא חודר טוב מכשולים.

יש לי גם B&W MM-1 בחדר העבודה. למלא סלון? לא יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב... אז יש שני מועמדים סופיים למסך הקרנה במלאי:

(1) ה-GRANDVIEW בגודל 120 אינטש

(2) ה-WEGA בגודל 133 אינטש

שניהם במלאי, שניהם באותו מחיר.

לראשון מוניטין מעולים, השני סיני מוכר יחסית אבל גדול יותר.

אשמח לעצתכם, רגע לפני קניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המלצה לגבי - ממליץ בחום על .

הבעיה עם ה- היא שהוא מעט מוגבל. כנראה מספק אבל על הגבול.

* חיבורי וידאו מוגבלים מאוד ולא בגודל מלא (מיני + מיני DP) - כבל אחד ל-TV ואחד ל-AIR3 למקרן וזהו. יספיק ב-ד-י-ו-ק.

* אי אפשר להוסיף גיימינג לחבילה, גם בלי להתפרע.

* מעבד I5 נייד בסדר גמור - כל עוד זה רק ניגון מדיה. לא יודע עם תכני 3D או קצת מעבר... יגיע עוד מעט?

מחשב מיני ITX מלא יעלה ~3000 ש"ח:

[TABLE=class: tablefull, width: 960]

[TR]

[TD=class: cartcolcodet, bgcolor: #FFFFFF, align: center]מק"ט[/TD]

[TD=class: cartcol2t, bgcolor: #FFFFFF, colspan: 2, align: center]מוצר[/TD]

[TD=class: cartcolpricet, bgcolor: #FFFFFF, align: center]מחיר יח'[/TD]

[TD=class: cartcolqntt, bgcolor: #FFFFFF, align: center]כמות[/TD]

[TD=class: cartcolfinalt, bgcolor: #FFFFFF, align: center]סה"כ מחיר[/TD]

[TD=class: cartcoldelt, bgcolor: #FFFFFF, align: center]cartempty.png[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: cartcolcode, bgcolor: #FFFFFF, align: center]B001[/TD]

[TD=class: cartcolpic, bgcolor: #FFFFFF, align: center]lrg16014.jpg[/TD]

[TD=class: cartcoldetail, bgcolor: #FFFFFF, align: center]הרכבה עצמית של מחשב נייח Intel[/TD]

[TD=class: cartcolprice, bgcolor: #FFFFFF, align: center]2725[/TD]

[TD=class: cartcolqnt, bgcolor: #FFFFFF, align: center]minus-icon.png1plus-icon.png[/TD]

[TD=class: cartcolfinal, bgcolor: #FFFFFF, align: center]2725[/TD]

[TD=class: cartcoldel, bgcolor: #FFFFFF, align: center]101.png[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]30868[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]מעבד אינטל[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏Intel i5 4460 3.2Ghz 6MB L3 Cache s1150 - Tray‎[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]1[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]24016[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]מאוורר למעבד[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏Scythe Big Shuriken 2 Rev.B SCBSK-2100 CPU Cooler‎[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]31060[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]לוחות אם למעבדי אינטל[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏Asus H97I-PLUS LGA1150, Intel H97, 1600, PCI-E, VGA, DVI, , DP‎[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]28418[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]זכרונות[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏G.Skill 8GB 1600Mhz PC3-12800 F3-1600C11S-8GNT‎[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]30535[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]כונני SSD[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏Crucial M550 CT128M550SSD3 128GB MLC mSATA III ‎[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]28078[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]מארזים[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏SilverStone Sugo SG05 Mini-ITX Case Black SFX 300W ‎[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]23001[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]מאווררים וגופי קירור[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏Noctua NF-F12 PWM 120mm Case Fan 1500RPM‎[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]2581[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]הרכבה[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏הרכבת מחשב שלם - מחלקים של קיי.אס.פי‎[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: colfoot, bgcolor: #FFFFFF, colspan: 7, align: center][/TD]

[/TR]

[/TABLE]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...