כרטיס הרחבה SATA-III + USB3.0/3.1 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיס הרחבה SATA-III + USB3.0/3.1

HaJ-B

Recommended Posts

שלום רב.

לאחרונה רכשתי כונן בנפח 3TB, ורק אחרי שניסיתי לחברו ללוח האם גיליתי כי עלי לרכוש בנוסף כרטיס הרחבה.

מבדיקה ברשת ראיתי כי קיימים כרטיסים כאלה עם יציאות נוספות, ועל כן מבקש את עזרתם במציאת כרטיס כזה. המטרה למצוא אחד כזה עם שלוש יציאות SATA3 ושלוש USB3.0/3.1 (מקווה שאכן קיימת חיה כזאת).

ברשותי לוח אם ישן ASUS Commando.

לא מכיר חברות שמתמחות בתחום, אבל כן ראיתי את הכרטיס הזה של .

כמו כן, קראתי המלצה על Rocket של חברת HighPoint.

תודה רבה,

חגי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח עד כמה הדיון הזה שייך לפורום הזה, אבל אני אשאיר אותו כאן בינתיים.

1. אני מניח שהלוח שלך (ה Asus Commando) לא מזהה דיסקים קשיחים בנפח הגדול מ 2TB, וגם אם כן - סביר להניח שהוא לא יאפשר לך לאתחל מכונן כזה (אני דיי בטוח שצריך ביוס EFI או UEFI בכדי לעשות זאת), שכן מדובר בלוח אם דיי ישן (בעל תושבת 775).

2. אני לא יודע אם יש כרטיסי הרחבה עם 3 חיבורי SATA ו-3 חיבורי 3.0, אבל בכל מקרה אתה צריך לשים לב לגודל הממשק של הכרטיס שאתה קונה. במקרה של הכרטיס שקישרת אליו יש צורך בחריץ הרחבה מסוג PCI Express X4 לפחות (בלוח שלך במקרה יש שני חריצי הרחבה בעלי ממשק פיזי של X16, כאשר הראשון משמש לחיבור כרטיס המסך והשני הוא בעל ממשק אלקטרוני של X4, כך שבו ניתן להתקין כרטיס הרחבה כזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן ידוע לי שיש תלות בחיבור ה-PCIe. למזלי יש לי אחד פנוי, מאחר ואני לא משתמש ב-.

לגבי האתחול - האם זה לא תלוי בתמיכה של הכרטיס בכך? בכל מקרה, גם אם לא אוכל לאתחל ממנו, אזדקק לאחד כזה. למרות השימוש ב-SATA2, ה- מעלה את המערכת באופן מהיר, ויש לי צורך בו גם בשביל ה-SATA3 לכוננים האחרים, וגם בשביל ה-USB3.0.

איזו חברה היא המומלצת לכרטיסים כאלו? אני מניח באמת שאין כרטיס כזה עם 3 יציאות מכל סוג, אבל כן קיימים כרטיסים עם 2 יציאות מכל סוג.

תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני מעריך שלוח האם שלו מזהה הרדדיסקים בגודל כזה, הוא פשוט לא מסוגל לעשות בוט מGPT (שדרוש למחיצות מעל 2.4 טרה).

2. זה גם עניין של רוחב פס. לPCIE X4 אין מספיק רוחב פס בשביל להחזיק 6 התקנים כאלו במלוא רוחב הפס שהם מסוגלים לתת.

מבחינת אתחול - כרטיס שמאפשר אתחול ממנו אמור לעבוד. אפשרות נוספת היא להתקין BOOTLOADER (שתומך בקריאה מכרטיס הרחבה) על התקן שהביוס כן קורא וכך בעצם הBOOTLOADER "יקרא" לSSD שמותקן על כרטיס ההרחבה. יוסיף עוד שניה או שתיים לאתחול אבל יאפשר להנות מרוב העולמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לפי מידע מהרשת אי אפשר בכלל להשתמש ב-HDD מעל 2.2TB אלא אם כן הוא מוגדר כ-GPT, אז איך בדיוק אוכל להשתמש בכונן כשהוא מוגדר כ-MBR, בכל לוח-אם שהוא?

2. מה לגבי כרטיסים שמשתמשים ב-PCIe x8/x16? למען האמת לא נתקלתי בכאלה במהלך החיפושים שלי, אבל אולי בכל זאת יש לכם מידע בנידון.

מקווה שלא אזדקק לאפשרות ה-

BOOTLOADER

, אבל אם כן, אשמח אם תעזור לי בנושא. אבל כל זאת, כמובן, רק אחרי שארכוש כרטיס הרחבה. ולכן, שוב - הייתי שמח להמלצה על אחד כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. התכוונתי לכתוב בוט מGPT (תיקנתי את הפוסט המקורי). אני משתמש בלוח G31 עם הרדדיסק של 3 טרה מפורמט לGPT, מערכת ההפעלה פשוט מותקנת על הרדדיסק אחר.

2. תפקודם של הכרטיסים משתנה מאוד לפי הדגם וההתאמה ללוח האם כך שאני לא רוצה להתחייב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

בחוברת של הכרטיס הנ"ל אני לא רואה הוראות שמסבירות כיצד לאתחל את המחשב מהתקן איחסון המחובר לכרטיס וכן אני לא רואה ש Asus מספקים תוכנה כלשהי שמאפשרת זאת. אני מציע שתשאל בפורום אמצעי אחסון - אולי שם מישהו מכיר Bootloader שמסוגל לעבוד עם הכרטיס הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קבלו עדכון: ניתן לבצע אתחול מהכרטיס. מה שעשיתי ולא שמתי לב אליו היה לנסות ולזהות את הכונן של ה-3TB בתפריט הבוט שבביוס.

היום חיברתי את ה- שלי והוא מתאתחל ללא בעיות מהביוס.

- - - תגובה אוחדה: - - -

מה שמאוד מפריע לי זה שאני רואה את 2 הכוננים ליד השעון תחת האייקון של "הוצאת חומרה ושליפת מדיה באופן בטוח".

האם ישנה אופציה שלא יזוהו ככוננים נשלפים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חפירה רצינית בגוגל הביאה אותי לאתרי חנויות רבים (בעיקר מאירופה) שבכולם הכרטיס אזל (ואפשר להבין למה, הוא די ישן).

עד שהגעתי לאתר איביי יד-2 הגרמני (שלדעתי קיים אך ורק בגרמניה). בצירוף מקרים מוזר מאוד פורסמה שם מודעה שלו בדיוק באותו היום, ולמזלי המוכר הסכים לשלוח אותו אלי (לא לפני שהסכים גם להוריד במחיר בגלל עלות המשלוח).

כתובת האתר היא: http://www.ebay-kleinanzeigen.de/.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@HaJ-B

סתם מתוך סקרנות:

1. איך בדיוק אתה רואה את כונן ה בביוס כאשר הוא מחובר לכרטיס ההרחבה הנ"ל? מה בדיוק מופיע בתפריט האתחול? האם ניתן לראות את כונן ה הרשימת התקני האיחסון בביוס כאשר הוא מחובר דרך הכרטיס הזה?

2. מה בדיוק עשית עם הדיסק הקשיח בנפח של ה 3TB? האם הוא מזוהה כולו כיחידה אחת בנפח של 3TB? האם חילקת אותו למספר מחיצות? האם פירמטת אותו כ GPT?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי יש שאלה,

אם אפשר לחבר לכרטיס הזה ואפשר לעשות ממנו בוט, אז אפשר בעצם להתגבר על מגבלת האיטיות של חיבורי SATA2 בלוחות ישנים ולהתקין על דבר כזה ולקבל ביצועים עדיפים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...