לא מצליח לאתחל מUSB במחשב נייד ASUS k555la xo318h - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא מצליח לאתחל מUSB במחשב נייד ASUS k555la xo318h

Lyor

Recommended Posts

שלום,

יש ברשותי מחשב נייד של שהגיע עם win8.1 ואני רוצה להתקין עליו win7.

משום מה הוא לא נותן לי לאתחל אותו מהUSB, לא משנה איזו כניסה נסיתי (יש אחת של 2.0 ו2 של 3.0).

אפילו שאני מנסה לגשת אליו דרך התפריט של override או דרך מקש Esc (פשוט לאתחל ישירות מהכונן הרצוי) זה מראה לי מסך שחור לרבע שניה ואז חוזר למסך הקודם.

אני יודע שזאת לא בעיה בDiskOnKey שלי עצמו מפני שבדקתי אותו כבר על מספר מחשבים והוא עבד נהדר, ומעבר לכך, אותה התופעה מתרחשת גם כשאני משתמש בכונני USB אחרים וגם עם מערכות הפעלה שונות (לדוגמה hirens live-cd, אותה תופעה).

נסיתי לשאול את google-sensei לגבי זה אבל חוץ מהמלצות לבטל את הsecure boot (שיש לציין שכבר ביטלתי) לא מצאתי שום דבר שרלוונטי לעניין.

אני כרגע עם עם 308 אבל אני בספק רב שזה יעזור לשדרג אותו מפני ש2 העדכונים האחרונים שיצאו בשבילו עד כה רק מוסיפים:

• Disable SATA Device Sleep.
  • Update EC FW.

בכל אופן, אני כבר דיי עובד עצות, ואני מבקש שלא תגידו לי שאני יאלץ להשתמש בדיסק התקנה רגיל מפני שאין לי סבלנות לזה ממספר סיבות...

אשמח לכל קריאת כיוון כלשהי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא ברור לי מה ההבדל, אבל אנסה בכל זאת.

אעדכן שיהיו לי תוצאות.

- - - תגובה אוחדה: - - -

Yehudaa אתה בטוח שזה כדאי לפרמט אותו כNTFS (לא נגעתי בהגדרות, זה השתנה לזה לבד)?

מפני שכבר נסיתי את הפורמט הזה כבר בשביל לראות אם הוא עובד והמחשב בכלל לא זיהה לי אותו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

FAT32 כל דבר אחר לא בטוח שיעבוד. לפעמים כן, לרוב לא.

תבדוק האם בדיסק יש לך בתקייה הראשית קובץ שנקרא bootmgr.efi ואמור להיות גם Bootmgr שאני חושב שהוא לא בהכרח קשור אבל עדיף שיהיה מאשר שלא.

אם הם קיימים אז אחרי שאתה מבטל secure boot אתה אמור להעלות את תפריט הBOOT לבחור את כונן הUSB וזה אמור לעבוד תקין.

במידה וזה בכל זאת לא עובד, אם אתה מוכן לוותר על uefi boot אתה יכול לבחור בשיטה הישנה של MBR, פשוט בביוס תשנה את ההגדות boot, אני מניח שלאפשרות קוראים legacy או משו כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yossi_s1

1. אני יודע שהכי עדיף להשתמש בFAT32 במקרים האלה, בגלל זה הייתי מופתע שהוא השתמש בNTFS.

2. אכן יש בתקיה הראשית את 2 הקבצים שדיברת עליהם.

3. אני בספק רב שאתה באמת יכול לקרוא לתפריט boot שאני מתמודד איתו uefi.

4. וכמו שאמרתי, זה לא עובד תקין אחרי שביטלתי את ה

secure boot, אתה מוזמן להראות לי איזה עוד אופציות יש לי בטפריט הדל שאסוס

מציעים לי כאן

.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yossi_s1 זה עובד, תודה רבה!

הם לא יכלו פשוט לכתוב את זה "ככה" וזהו במקום הקיצורים הדבילים האלו? :rolleyes:

- - - תגובה אוחדה: - - -

ועוד "סתם" שאלה, איך זה יכול להיות שUFEI עשה/עושה לי כל כך הרבה בעיות בכל כך הרבה מצבים (זאת לא הפעם הראשונה)?

הוא לא אמור להיות בהגדרה טוב יותר בהרבה מהתפריט boot הקודם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני קיבלתי רושם שUEFI זה קצת כאב ראש. לרוב אני מסתדר איתו אבל הייתי אומר שהוא פחות ברור מאשר השיטה הישנה. לפעמים כשUEFI לא עובד קשה להבין למה.

אכן הוא אמור לשפר דברים, זמני טעינה ותמיכה בדברים חדשים בעיקר, אבל בדרך הוא נראה טיפה מסובך. למרות שאפעם לא ניסיתי להבין יותר מדי את אופן הפעולה שלו, יכול להיות שעם קצת קריאה הכל יתבהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...