בקשת עזרה בנושא מערכת אודיו ביתית - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשת עזרה בנושא מערכת אודיו ביתית

YG2015

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני מנסה את מזלי פה, בתקווה שאוכל לקבל סיוע והדרכה בתחום בו אין לי ידע כלל, והייתי שמח לצבור בו מעט ניסיון מבעלי הידע והמקצועיות.

אני מאזין למוזיקה לא מעט (בין שלוש לארבע שעות ביום) בעיקר דרך הרמקולים (הפושטים) של המחשב הנייח שלי, או באוזניות דרך נגן המוזיקה שלי. לאחרונה אני ורעייתי רכשנו דירה, וחשבתי שזו תהיה הזדמנות טובה להשתדרג מעט ברמה האודיופילית, ולהשקיע במערכת ביתית.

מכיוון שאני בור למדי בנושא, הייתי שמח לקבל מכם מעט עזרה בתחום, בכדי להתחיל ולהבין לפני מה אני עומד, לדעת מה השיקולים שצריכים להלקח בחשבון, ולא לעשות טעויות שאני אצטער עליהן...

אז כדי שתוכלו לעזור לי באופן יעיל אנסה לתת קצת פרטים עלי, ואח"כ אציג את השאלות שלי;

קצת פרטים:

1. אני מאזין למוזיקה רק באמצעים דיגיטליים- כל המוזיקה שלי מאוכסנת על המחשב ולכן כל העסק צריך להיות מחובר למחשב ולהיות מתופעל דרכו.

2. אשמח אם המערכת תוכל גם לשמש לצפייה בסרטים. המחשב מחובר למקרן שבאמצעותו אנו צופים בסרטים, כך שארצה שהמערכת תוכל גם לשמש כחלק מקולנוע ביתי.

3. מכיוון שאיני מבין גדול מדי באודיו, קשה לי להבדיל בין מערכות "טובות" לבין מערכות "מקצועיות" בצליל, כך שמה שחשוב לי שיהיה לי מערכת טובה ואיכותית, שתספק צליל סביר ותחזיק מעמד לאורך זמן.

4. הדירה שלי לא גדולה (90 מ"ר פלוס מינוס) והמערכת רלוונטית לסלון-מטבח (40 מ"ר פלוס-מינוס) כך שלא צריך משהו עוצמתי מדי.

עכשיו לשלב השאלות (זהירות, זה לא קצר (: ):

1. איזה ציוד אני צריך?

I. כמה מומלץ שיהיה לי?

II. מאיזה סוג (לא רק הרמקולים, אלא כלל הציוד)?

III. איזה חברות מתאימות לדרישות שלי?

IV. מה עדיף-רסיבר או מגבר? ולמה?

V. איזה כבלים צריך?

VI. האם יש צורך בכרטיס קול מיוחד למחשב?

2. מהם הנתונים הטכניים בכל אחד מהציוד הנ"ל שאותם צריך לבחון?

3. מהם הדברים החשובים ביותר במערכת עליהם לא לוותר ובמה ניתן להתגמש?

4. חשבתי להשקיע בכל העסק בסביבות 3,000 ₪- האם זה הגיוני? אם לא, מה הטוב ביותר שאני אוכל להוציא בסכום הזה? ומה הסכום שכן מתאים לדרישות שלי?

5. האם יש איזושהי נקודה חשובה ששכחתי לקחת בחשבון?

תודה מראש על העזרה? ואם יש מידע שהחסרתי וחשוב או שאלות והערות- אשמח לשמוע!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...