שאלה בקשר למיקום של מאווררים במארז - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר למיקום של מאווררים במארז

eviatar

Recommended Posts

יש לך אוורור שלילי במארז ( יותר EXHAUST מאשר INTAKE )

אני לא חושב שזה טוב תנסה לעשות אוויר סטטי ( מספר שווה של יציאות וכניסות) או והכי מומלץ יותר כניסות אוויר מאששר יציאות שזה זרימת אוויר חיובית זה דורש פחות השקעה ועוזר להרחיק אבק מהמארז

אם אתה לא מוסיף עוד מאוור קדמי הייתי הולך על שתי העליונים והקדמי מכניסים אוויר והאחוריי והצדדי מוצאים אוויר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שנאמר עדיף יותר הכנסה מאשר הוצאה.

אבל הסידור לא נכון

אוויר חם עולה מעלה, לכן כדאי שהשניים העליונים יוציאו אוויר. אחרת אתה דוחף אוויר קר מלמעלה ומקבל התנגדות של אוויר חם שמנסה לעלות.

הייתי שוקל לקנות עוד מאוור קידמי שיכניס אוויר. אבל אם אתה לא רוצה הייתי הופך את הכיוון של האחורי כדי שיכניס אוויר גם כן.

אם אני זוכר נכון הלוח אם ובעיקר המעבד יושב למעלה במארז הזה לכן כדאי להשאיר את המאורר קרוב אליו לכן לא כדאי להעביר אותו לקדימה

מכניסים: קדמי, צדדי, אחורי

מוציאים: עליונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם נכון אני פשוט רציתי שהמאוורר הצדדי יעזור לקרר את הכרטיס מסך כשיעזור לו להוציא אוויר חם שיוצא מהכרטיס.בקשר לאוויר החם נכון שהוא רוצה לעלות למעלה אבל מאחר ויש לו מאוור קדמי אחד חשבתי שהמווררים למעלה יכניסו אוויר וגוך הקירור של המעבד יהנה מהם בנוסף המאוורר של המעבד יעזור לדחוף את האוויר למאוורר האחורי. למרות שאני אישית בדקתי את שתי האופציות ב 500R שלי ומה שהצעתי נתן לי כרטיס מסך ומעבד יותר קרים בכ 4 מעלות.אבל זה כי אני ניסיתי :)

בנוסף יש לי מיוגן 3 פוד פול לכן זה מעיף את האוויר החם החוצה עם המאוורר האחורי מהר מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר אוויר מכניס ממוציא יוצר לחץ חיובי ורוב האוויר נכנס מהמאווררים לכן חשוב שיהיה עליהם פילטר לניקוי אבק שחשוב לנקות אותם. יותר אוויר יוצא מנכנס לחץ שלילי גורם לכך שיותר אוויר נכנס דרך חריצים ומכאן יותר אבק מצד שני האוויר החם בתוך המארז יוצא מהר יותר שזה עדיף לקירור, בגדול אם לא נכנס לך הרבה אבק או שאתה מנקה זה עדיף.......

יש הבדל גם בכמות המאווררים, ז"א יכול להיות שבלחץ חיובי עם 5 מאווררים תחלופת האוויר גדולה מלחץ שלילי עם 3. נקודתית לגבי המארז שלך, נראה לי סידור מצויין, מאוורר צד מכניס אוויר שעוזר לקירור הלוח כל עוד אין לך הרבה אבק או שאתה מנקה זה טוב, בכל מקרה תשובה מדוייקת פשוט תנטר במאמץ.....

כלל האצבע של מיקום מאווררים,

קדמי, תחתון וצידי מכניסים.

אחורי ועליון מוציאים.

זה לא אומר שאין עוד קונפיגורציות אפשריות. לא הייתי ממליץ לאחרים משהו אחר בלי בדיקה נקודתית של מארז בהתאם לחלקים וסידור מאווררים, בדר"כ זה גם התכנון של היצרן.

אולי שווה בדיקה להוריד את המאוורר שמוציא מאחורה לאמצע מאחורה יותר קרוב לכרטיס מסך אם יש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את מארז GX500

אוקיי הבנתי שעדיף כניסות אוויר יותר מאשר יציאות אז איך אני מסדר את זה? לוקח מאוורר עליון ומעביר למקדימה?

או להפוך את מאוורר אחורי כדי שיכניס אוויר וגם להשאיר קרוב למעבד וללוח אם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה סוגי מאווררים יש לך שם?

בקר מהירות?

הייתי מנסה להוריד אחד מלמעלה (הימני)

ולשים אותו מקדימה - מכניס אוויר

מארז GX500 שיש לי הגיע עם 3 מאווררים - שני מאווררים עליונים ואחד אחורי הם מוצאים חום ויש שליטה על מהירות של שלוש המאווררים כאלה

ולקחתי מאוורר ישן מהמחשב ישן ושמתי במקדימה (מכניס אוויר) וקניתי עוד מאוורר (Antec F39 120mm Led Silent)

ושמתי אותו על דלת המארז (מכניס אוויר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאתה עושה משהו תבין מה אתה עושה, הסברתי לך את ההבדלים. אתה סתם חוזר על מנטרות, להפוך כיוון של מאוורר מהכיוון המקורי של מתכנני המארז בדר"כ רעיון לא טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...