למה מכשירים חדשים עולים כ"כ יקר? לא מחדשים שום דבר... - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה מכשירים חדשים עולים כ"כ יקר? לא מחדשים שום דבר...

Rockstatement10

Recommended Posts

עלתה לי חשיבה לרגע.

יוצאים מדי שנה מכשירי סלולר חדשים, מבית סמסונג, , ושאר מכשירי הדגל הגדולים.

למה מכשיר סלולרי צריך לעלות 3000 ש"ח? אני יודע שזה כמו מחשב בערך, אבל למה זה כזה יקר? מה כל כך מיוחד בדברים האלה בעצם?

אני יודע שבחו"ל זה זול יותר ועולה כנראה באיזור ה-2500 ש"ח וגם זה נראה יקר לטעמי..

זה לא פרצת דרך חדשה, בכל שנה מכשירים חדשים ממשיכים לצאת והם לא הכניסו משהו חדש לחיים..

לעומת זאת, משקפי המציאות המדומה זה כן משהו פורץ דרך ומשהו חדשני, ולהביא אותו ארצה כנראה יעלה באיזור ה-2000 ש"ח כולל מיסים וזה עדיין זול יותר ממכשיר סלולרי.

הכל נעשה ממוחזר, ולמה מכשיר צריך לעלות כ"כ הרבה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

קודם על סמארטפונים יש מיסים של 36%. זה אומר שהמחיר בארץ יהיה קיצוני לא משנה מה.

מעבר לכך עלות ייצור סמארטפון היא בסביבות ה240$ אבל מכשירי דגל תמיד ימכרו בטווח של 650$-750$, למה? כי זה מה שמקובל.

ככל שהזמן עובר מחירי המכשירים מתעדכנים ויורדים, מלבד מכשירי שמחירם מתעדכן רק עם יציאת הדור החדש אחת לשנה.

בנוסף יש עניין היבואן, בארץ נהוג שיבואן רשמי מעדכן מחיר אחת לרבעון ויבואן מקביל/רגיל שמעדכן מחיר כל יום. אז במקום לרכוש יבואן רשמי אתה יכול רלכוש יבואן רגיל בשוק הפתוח ולפעמים להוזיל לעצמך את המכשיר ב1200 שקל. בנוסף תמיד עדיף לרכוש בחנות פרטית מאשר .

מה האופציות שלך? לרכוש מכשיר דגל משנה שעברה כמו G3, להמתין לירידת מחיר סבירה, לדוגמא מחיר הG4 ירד מ2900 ל2600 בתוך 3 שבועות. לרכוש מכשיר יד שניה.

כמעט ולא משתלם אף פעם בגלל המיסים להזמין מחול מכשיר דגל, אז לרכוש מכשיר זול שלא נמכר בארץ או שמתומחר בארץ במחיר יקר.

אני רכשתי את הLG G2 שלי ב1800 כשהG3 עלה 2400 הכי זול. ואני מרוצה מאוד מהבחירה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עלות "הברזל" היא לא העלות של המכשיר, יש עלויות נוספות כמו עלות התוכנה (שכר מפתחים למשל) עלויות תקורה שונות (משכירות המפעל ועד החשמל במטה) ועוד הוצאות R&D שונות.

זה באמת הבסיס של תמחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עלות "הברזל" היא לא העלות של המכשיר, יש עלויות נוספות כמו עלות פיתוח התוכנה (שכר מפתחים למשל) עלויות תקורה שונות (משכירות המפעל ועד החשמל במטה) ועוד הוצאות R&D שונות.

זה באמת הבסיס של תמחיר.

זהו ש240$ כולל הכל. עובדתית מכשירים סיניים שלא נופלים באיכותם מתומחרים במחיר קרוב 300$

וגם מכשירי דגל משנה קודמת של מתומחרים ב400$ ומטה מה שמראה את הנזילות במחיר ומצביע על גביית מחיר נטו בגלל המותג ובגלל שאנשים קונים. כל מכשיר דגל של "מותג" נמכר כמו לחמניה חמה ב4 אלף שקל (650$)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...