התייעצות כונן SSD סמסונג - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות כונן SSD סמסונג

Tilien

Recommended Posts

היי אני מתכנן לקנות https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=14817

Samsung evo 850 120gb

הבנתי שכדי לחבר אותו צריך חיבור 2.5 אינצ' לעומת הסטנדרטי של 3.5 עכשיו במחשב עצמו אני חושב שיש לי מקום לזה

בנוסף אני חושב שאצטרך כבל Sata האם https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=6775 מספיק טוב?

http://sizmedia.com/my.php?i=d2jjrymmkrmj.jpg

תמונה של המחשב שלי..

אשמח לדעת מה אצטרך :)

תודה מראש על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף שתוסיף את הכסף בשביל הBX100 250GB מאחר ו120GB זה מעט מידי לדעתי אז חבל לקנות ואז להצטער בגלל הצורך בנפח נוסף.

יש כבל 6Gb/s שמתחבר לחיבור הSATA3(קישור) וגם לSATA2 בגלל התאימות לאחור, אבל מכיוון שיש לך תמיכה בלוח האם רק לחיבורי SATA2 כנראה זה לא ישנה כי גם ככה מהירות הSSD תוגבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק אצל TMS גם אצל וולקום טכנולוגיות השותפים שלהם(קישור) רק שאצלהם זה 2 שקל יותר משום מה

עם הSSD של Samsung מקבלים את התוכנה Samsung Magician שמנפחת את הביצועים בכל מקרה התגובה של Art Tatum מהדיון הבא(קישור) תסביר לך את זה טוב יותר

אני הייתי סרקסטי, אבל לא לגמרי...

סדרת הEVO של משתמשת בתוכנת CACHING שלהם.

התוצאות מנופחות ע"י תוכנת הCACHING, ואינן משקפות את הביצועים של הכונן עצמו.

תיאורטית אם אני ישים 2GB+ CACHE עם PRIMOCACHE עם WRITE DEFER על הרדיסק! ויעשה את הבדיקה אני יקבל תוצאות מנופחות וחסרות הגיון לחלוטין, כי כל הבדיקה כולל הכתיבה תיעשה בזיכרון עצמו.

אם הייתי צריך לבחור בין MX200 לEVO 850, הייתי בוחר בMX200 ואם הייתי רוצה להפעיל עליו CACHE אז הייתי עושה זאת עם PRIMOCACHE.

PRIMOCACHE היא תוכנת CACHING מתקדמת הרבה יותר מהRAPID של , ועולה רק 100 שקל עם רשיון לכל החיים.

בהשוואה של הRAPID מול הPRIMOCACHE הPRIMOCACHE לוקח בכל קטגוריה.

מה גם שהPRIMOCACHE מסוגל לפעול על כל כונן/מחיצה שתבחר, על כמה מהם במקביל, ולהאיץ הרדיסקים ע"י שימוש בSSD כCACHE, ללא הגדרות ביוס או פירמוט או הסבה יעודית לSSD.

סתם כך ביום בהיר אתה יכול להגדיר CACHE של20GB להרדיסק, ויופיע קובץ על הSSD לצורך העניין שיעשה להרדיסק CACHE.

הRAPID רק יודע לעשות קצת READ CACHE, אולי טיפ טיפה WRITE CACHE(ממש טיפה), ויכול לפעול רק על כונן יחיד של מסדרת EVO או PRO.

אם יש לך עוד כונן EVO של הRAPID לא יסכים לעשות גם לו CACHE.

הRAPID גם מוגבל בכמות הזיכרון שהוא בוחר לעשות בו שימוש לCACHE, בעוד שהPRIMOCACHE גם יעשה שימוש ב20GB אם תבחר לתת לו.

אז כשראיתי שהתלהבת מתוצאות בדיקת הביצועים עם הEVO + RAPID, הייתי חייב לשים דברים במקומם כדי שתבין שזה סוג של אשליה לגבי הכונן.

אומנם זה באמת משפר ביצועים במציאות, אבל לא כמו שהמספרים מרמזים.

הבדיקה של 1GB מתבצעת כמעט כולה בזיכרון.

בעוד שבמציאות השימוש הרחב רוב הפעולות לא יתבצעו בזיכרון.

ואם כבר בCACHE עסקינן, RAPID היא לא הבחירה הכי טובה ללכת בכיוון זה.

אבל אל תתן לזה לבאס אותך.

EVO 850 + RAPID זה ודאי לא "נפילה".

וממילא עם 4GB אין לך פנוי לייעד לCACHE גדול.

הנה הדגמה כדי שתבין כמה מגוחך לחשוב שתוצאות ביצועים שנעשו עם כונן עליו רץ CACHE גדול משקפים את ביצועי הכונן. (לא שהCACHE לא עוזר פה ושם... אני דווקא בעד הוספת שכבת CACHING אם יש פנוי לכך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה! אלך על הBx 100.

עוד שאלה כדי להתקין את הכונן אני רק צריך להושיב אותו ולחבר את החיבור sata והחיבור השני של החשמל ?

אני רוצה לשלב אותו עם הכונן hdd שיש לי

אצטרך לגבות ולפרמט לפני?

אשמח לדעת יותר פרטים כי אני עושה הכל לבד ואני דיי נוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון להתקין נקייה, אז פשוט תנתק את הכונן המקורי, תתקין על הSSD, ואז כשהSSD מוגדר ככונן הBOOT, תוכל לחבר את הישן, להעביר מה שאתה רוצה לאן שאתה רוצה, לאחר מחיצות, לפרמט...

אם אתה רוצה להעביר את ההתקנה כמו שהיא, זה קצת יותר מורכב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי טוב נקי על אחרי קניה.

ואחרי ההתקנה הראשונית עושים גיבוי IMAGE שתופס כמעט כלום על הרדיסק של 2-3TB.

ומדי פעם עושים עוד גיבוי(סלקטיבי אפילו, ללא משחקים וכו..) אם אתה ממש מרוצה מהמצב וההגדרות.

לא לשכוח גיבוי אוטומטי יומי/שבועי לכל הדברים החשובים באמת, כמו תיקיית הUSER.

וכמובן לא לשכוח לעשות דיסק שיחזור כדי שתוכל לגשת מבחוץ לגיבוי במקרה הצורך.

ולעולם לא תצטרך יותר לעשות התקנת וינדוס מלאה, לפחות עד הגרסה הבאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעולם לא עשיתי גיבוי רק כשרציתי לפרמט ..ssd אמור להיות אמין הרבה יותר לא?

כן, אבל זה לא העניין.

אחרי שאתה מסיים התקנה נקיה יש לך אפשר לעשות IMAGE כדי שתוכל לעשות זאת ב5 דקות במקום ב30.

או במקום שעתיים שלוש נוספות שלוקח לעדכן ולהתקין תוכנות בסיס ולהגדיר הגדרות מותאמות אישית.

5 דקות במקום 3 שעות.

חתיכת קיצור דרך.

והזמן המושלם הוא בדיוק שם אחרי התקנה ו/או + בסיס.

בגלל שאני יודע שכל כך מעט אנשים עושים זאת.

ואפילו אני! שנים רבות בעבר יכולתי ידעתי ולא עשיתי זאת.

אז באתי והזכרתי לך שאתה יכול לבחור הפעם להיות חכם.

כי ברגע שאתה יודע, זה לא שאתה טיפש, אתה בוחר להמשיך להיות טיפש.

וזה לא חכם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...