ראיה לאמיתות התורה אחת מיני רבות - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ראיה לאמיתות התורה אחת מיני רבות

yaniv_assis

Recommended Posts

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני חושב דווקא שאתה אמור "לדחוף" אנשים לדיון.

אני אמור להשגיח על דיון ולהשתתף בו. אך אני גם לא מנוע מהלהביע את דעתי האישית, כמוך ולכן אני חושב שעניין הויכוח על

אלוהים הוא חסר טעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WTF!?!?

מה קרה לכל העמודים שהיו כאן??

הת'רד פוצל לשניים כי הוא הוקפץ ללא סיבה אחרי שנתיים.

ההודעות החדשות עברו לת'רד חדש, ובהודעה הראשונה יש קישור לת'רד המקורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקב"ן שלי יסכים איתך :D

LOL......

יש מקרים בהם גם בדיוני לא יכול לספק הסבר....

ולבנאדם שכתב על סיאנס-למה לדעתך הכוס זזה (אם בכלל)? רוחות? אלהים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כמה דברים להגיד בנושא

ראשית אי אפשר להטיל ספק באמיתו של התנ"ך כספר היסטוריה כי להרבה סיפורים שם מצאו אדויות בחפירות ארכאולוגיות וכ'ו וזו עובדה.

ניתן להטיל ספק בקיומו של האל למרות שאי אפשר לקבוע בוודאות שהוא לא קיים, נשמע לי מוזר שעם שלם הלך אחרי אל שלא היה אבל זו דעתי האישית (ואני לא דתי).

אם כבר אז תדייק. ישנן ראיות ארכיאולוגיות אך המוקדמות שבהן באות רק מהתקופה שאחרי הפיצול לשתי ממלכות. וגם אז הראיות לא מוכיחות את הכל, לכן צריך לבדוק כל סיפור לגופו. להגיד שלכל התנ"ך יש הוכחות מוצקות זה הגזמה פרועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו אני בכלל לא ברמה של כמה אנשים שאני מכיר שיכולים לספר לכם סיפורים (אמיתיים) שקרו לאנשים שמאוד משכנעים, או להביא הוכחות (שקיימות) לאמינותו של התנ"ך והרבה דברים בסגנון.

וגם כמו שהרבה מפה יודעים או הרבה מפה רוצים להכחיש התנ"ך ב90 אחוז מהמקרים מדייק עם המדע ויש דברים שהמדע לומד המתנ"ך וזה ידוע.

בקשר לסיאנס אני בכלל לא חושב שזה ה' אלה אנשים שנפטרו מהעולם הזה, ואם אתם כל כך בטוחים בעצמכם למה שלא תנסו את זה?

ולהוא שאמר זה פיזיקה ניוטון וכו איך בדיוק ניוטון קשור לזה שאנחנו יושבים במעגל עושים מה שעושים והכוס מתחילה לענות על שאלות?

תנסה להסביר לי בדרך מדעית, אני כן מאמין במדע אבל יותר יותר מה' וכמו שכבר אמרו פה המדע לא יכול להסביר הכל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן להטיל ספק בקיומו של האל למרות שאי אפשר לקבוע בוודאות שהוא לא קיים, נשמע לי מוזר שעם שלם הלך אחרי אל שלא היה אבל זו דעתי האישית (ואני לא דתי).

עם שלם?

יש כ"כ קצת יהודים בעולם שזה לא נחשב בכלל ליתר דיוק יש יותר פאגאנים מיהודים בעולם (ואתם חשבתם שכבר אין דבר כזה)

אם כבר ללכת על הסיבה הזאת אז צריכים להיות נוצרים או בודהיסטים הרי איך כ"כ הרבה אנשים הלכו אחרי ישו וכ"כ קצת נשארו יהודים לא יכול להיות שכמעט כל העמים בעולם המערבי הלכו אחרי משיח שלא קיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לסיאנס אז זה אסור ביהדות כמו שאמרו כבר כמה פעמים ואין לו שום קשר ל"אלוהים"

הדבר הכי חשוב שעוד לא נאמר פה הוא זה שחובת ההוכחה היא עליכם

אנחנו לא צריכים אפיללו לנסות לסתור כי פשוט לא צריך לסתור משהו שעוד לא הוכח וגם בחיים לא.

לפי חקר המקרא רוב הסיפורים בתנך הם בכלל סיפורים מאוחרים שנכתבו כדי לשמור על אחידות העם. הרי שעם בלי עבר הוא עם בלי עתיד ולכן היה צורך לגשר על הפער הזה ולהשלים את ההיסטוריה באופן מלאכותי. אני לא אומר שכל מה שכתוב בתנך הומצא ע"י בדיונם של הסופרים המקראים. לכל סיפור יש קצת אמת אבל תמיד כדאי לקחת כל דבר שאתה שומע בעירבון מוגבל.

עכשיו הינה עניין למחשבה בקשר לכל הדתות

לפי הדת הנוצרית אדם חייב להיטבל ללכת כל ראשון לכנסיה ולשמור על כל מצוות הברית החדשה

לפי האיסלם האדם חייב לעלות למכה להתפלל 5 פעמים ביום וכו..

עכשיו בואו נניח לרגע שהנצרות היא הדת הנכונה ואלוהים וישו הם אב ובן.

מה סיכוייו של ילד מוסלמי שנולד כרגע בערב הסעודית פיתאום לקום וללכת מהבית המוסלמי שלו ולקיים את מצוותיו של ישו?

כלומר גורלו של הילד המוסלמי הזה הוא ללכת לגיהנום.

עכשיו תחשבו איזה מן אל יש לנו בעולם שמוכן לשלוח את הילד הזה לגיהנום. הילד התמים בסך הכל אמר לעצמו אבא שלי לא משקר לי ובטח גם אבא שלו לא שיקר לו וככה הוכיח באינדוקציה שהאיסלם נכון.

איזה מן אל זה שהיה משמיד את הילד הזה??

מכאן אנחנו מגיעים לשתי בעיות בהנחה שיש אל:

1. לא יעזור לנו לקיים את המצוות כי אנחנו בכלל לא בטוחים שבחרנו בדת הנכונה

2. נניח ובחרנו בדת הנכונה. מי רוצה להאמין ולשמור מצוות של אל כזה שהיה משמיד את הילד המוסלמי.

איזה מן אל אתה מי צריך אותך בכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני הבנתי נכון, אז מה שבורטון מציג זה את הדוגמה (Dogma) של הדתות המונוטאיסטיות

שכופות את עצמן על המאמין (והלא מאמין) באיומים במשהו שספק קיים - גיהינום. אם תשאלו

אותי, גהינום כבר היתה עלי האדמות וגיהינום זאת שמה אושוויץ. ישנם אנשים חולים שאומרים ש-

-אושוויץ באה להעניש את המתבוללים ביהדיות אירופה, ורק על כך מגיע להם לסיים שם בעצמם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה שטויות אמרת...

הריי ידוע שהיו גם מלא יהודים שלא התבוללו(בייחוד במזרח אירופה)

וגיהנום זה בכלל נקרא על שם המקום "גיא בן הינום" ששם היו נוהגים להקריב ילדים ל"מולך"(איזה אליל קדום) וסביר מאד להניח שהאמהות שרצו לגרום לילדיהם להתנהג יפה אמרו להם:

שמרו מצוות או שאני יקח אותך לגיא בן הינום(הילדים כמובן ידעו על סיפוריי הזוועה שהלכו שם)

זה מקביל היום ל"אם לא תאכל יבוא שוטר" עד כמה שזה נשמע מגוכך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידוע לי מהו גי בין הינום, אני משתמשת בדימויים.

וכן בגלל שאנשים רבים לא התבוללו ונספו בשואה, אמרתי שרק אנשים

חולים (כמו הרב-עובדיה) אומרים שבגלל זה קרתה השואה והיא באה

כעונש על ההתבוללות.

יתרה מכך, מהמעט שידוע לי על היהדות, אלוהים כביכול נתן לאדם בחירה

בין הטוב לרע ומה שהדת עושה זה בעצם לכפות על האדם את הטוב, או מה שנחשב

טוב בעיניי המבצעים את הכפיה. אז היכן הבחירה פה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגיהנום זה בכלל נקרא על שם המקום "גיא בן הינום" ששם היו נוהגים להקריב ילדים ל"מולך"(איזה אליל קדום)

לא נכון

מולך זה הפולחן עצמו של הקרבת קורבנות אדם (וילדים ביניהם) לאלים-בין אם האל הוא בעל, אשתרת או שאר החבר'ה....

וסביר מאד להניח שהאמהות שרצו לגרום לילדיהם להתנהג יפה אמרו להם:

שמרו מצוות או שאני יקח אותך לגיא בן הינום(הילדים כמובן ידעו על סיפוריי הזוועה שהלכו שם)

מאיפה אתה אומר שזה סביר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון מולך הוא כן איזה אליל שאל את המורה שלך לתנ"ך

וסביר זה ההגיון שלי

שמע כל התנ"ך הוא סברה ככה שאני לא רואה סיבה למה אני לא יכול להניח מסקנות

אתה כמובן לא חייב לקבל אותן אבל זאת דעתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...