מה המצב היום באוניברסטאות? - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה המצב היום באוניברסטאות?

Sargon

Recommended Posts

סתם מסקרן אותי.

בזמנו התקבלתי למתמטיקה ומדעי המחשב בטכניון עם פסיכומטרי 661 או משהו כזה. היה לי בגרות טובה(100 במתמטיקה חמש יחידות), אבל בכל זאת... בימינו נראה לי שזה לא היה מספיק.

האם יש היום הרבה יותר אנשים שרוצים ללמוד באוניברסטאות מדעים מדוייקים מפעם?

האם זה פשוט בגלל שהאוכלוסיה גודלת אקספוננציאלית ויש פשוט הרבה יותר אנשים כל דור?

נשמע קצת מטורף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיפי הקבלה נקבעים ע"י ביקוש והיצע ויכולים לנוע משנה לשנה, וזה נגזר ישירות מהמצב במשק וגורמים נוספים.

אם לא היה ביקוש למדעי המחשב, סיפי הקבלה היו נמוכים בהתאם.

אם אני זוכר נכון סיפי הקבלה עבור תואר משולב עם מתמטיקה היו נמוכים מתואר בודד במדעי המחשב וזאת בהתאם למה שציינתי קודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן בזמני זה היה תואר יחסית חדש ולכן תנאי הקבלה היו נמוכים יותר מאשר תואר במדעי המחשב.

אבל מאז שמעתי שהסף קבלה עלה כמו בתואר למדעי המחשב.

תמיד צחקתי שבגלל שלא היה לי סכ"ם מספיק גבוהה אז נענשתי בללמוד יותר מתמטיקה, אבל בתחלס התואר הזה היה קצת יותר קל ממדעי המחשב. (אינפי לעומת חדוו"א וכו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אמנם נראה שספי הקבלה עולים עם הזמן (לפחות בטכניון מאז 2008), אבל במקביל נפתחים מסלולי קבלה שלא דורשים ציון פסיכומטרי אלא בגרויות ריאליות בציונים גבוהים (מתמטיקה, אנגלית ומקצועות מדעיים ברמת 5 יחידות עם ציון 90 ומעלה). לפני מס' שנים נפתח מסלול קבלה כזה למתמטיקה ופיזיקה, היום אני יודע שזה אפשרי גם עבור הנדסה כימית, כימיה, הנדסה אווירונאוטית ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...