Windows הופכת לשירות בדמי מנוי - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Windows הופכת לשירות בדמי מנוי

Googleness

Recommended Posts

http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3658818,00.html

לפי המאמר והמידע שמתפרסם כאן יהיה שינוי מאוד מהותי,

אם עד היום רכשנו גרסה מסויימת של מערכת ההפעלה ויכולנו לשדרג כשיוצאת גרסה חדשה או לרכוש גרסה חדשה בתשלום חד פעמי מיקרוסופט עוברת למודל של 365 עם דמי מנוי.

ךמעשה 10 תשוחרר עכשיו ולאחריה הם מתכננים לעשות את השירות בדמי מנוי ופשוט לתת שידרוגים ועדכונים, בנוסף לפי המאמר הם ימכרו שידרוגים של רכיבים שונים במערכת בנפרד.

לדעתי יש כאן בעיה,

1. קודם כל רבים רוכשים מערכת הפעלה בימינו ובכלל לא מבינים בנושא, לפתע יתבשר להם שעליהם לשלם דמי מנוי על מערכת הפעלה? יש יבוא הלקוח המצוי ויבקש גרסה בלי דמי מנוי אם קיימת.

2. עד היום גרסאות שונות של מערכת הפעלה התאימו לרכיבי חומרה שונים, ברגע שייצא עדכון שהופך את החומרה שלי ללא רלוונטית אני אהיה חייב לשדרג את המחשב?

3. אם קניתי למשל רישיון לווינדוס 10 ושילמתי עליו או לכל גרסא אחרת האם אני אהיה חייב לשדרג לגרסא שבדמי מנוי?

זה שינוי מאוד קיצוני.

מבחינת הטכנולוגיה זה מאוד מזכיר לי "הפצה מתגלגלת" של לינוקס, למי שלא מכיר זאת הפצת לינוקס כלשהי שלא משתדרגת מבחינת גרסא אלא רק מבחינת מה שמתחת למכסה המנוע והתוכנות, כך אתם מתקינים פעם אחת את מערכת ההפעלה ובזה נגמר הסיפור, אין צורך לבצע שידרוגים וכיו"ב, רק תחזוקה ועדכונים.

זה כשלעצמו נשמע הגיוני בצורה מסויימת, העניין שאותי מעניין זה הנושא של הדמי מנוי ואיך הציבור יקבל את זה.

עד היום מישהו רכש מחשב ביקש כלשהו ואמר תודה, עכשיו זה כבר בדמי מנוי זה משהו אחר לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני קונה בקרוב 10, האם אחרי שנה יבקשו ממני תשלום בדיוק כפי שמבקשים מאלה ששידרגו חינם מ7 או 8.1?

אם כן, זה לא משתלם לקנות (למעט היכולת לבצע התקנה נקייה מבלי להתקין 2 מערכות הפעלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת בדיוק הנקודה שלי,

אם 10 תיהיה הגרסה הגדולה האחרונה של האם בשלב מסוים יגידו לי "חביבי תתחיל לשלם" או שיגידו לי "יותר אין עדכונים אלא אם תשלם" ?

זה ממש מוזר.

אני נשאר עם 8.1 בלי שדרוג לבינתיים עד שהם יחליטו מה הם רוצים והלאה קדימה אני אשקול טוב טוב מה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל שטויות, כמו שאפל הבינו, גרסת מערכת ההפעלה תגיע בחינם. אם לא, הם לאט אבל בטוח יפסידו את השוק לאפל, שמעניקה מערכת הפעלה בחינם ושדרוגים בחינם. יותר מזה, כבר היום הם נשברו והעניקו את חבילת לאייפון בחינם, וזה בגלל שאפל מעניקים את החבילה שלהם בחינם.

חוץ מזה שמישהו יסביר לי למה עלי לעשות מנוי עבור , זה הרי הופך אותי לשבוי שלהם. ואם הם כעבור שנה מחליטים להקפיץ מחירים פי 2 או יותר מה אז? לא אקבל עדכונים? אהיה חשוף לוירוסים/רוגלות וכד'? אז בשביל מה לי מראש להכנס לכאב ראש הזה ולא לעבוד עם המתחרה, שבינתיים, נותנת את זה בחינם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוואי וValve יאיצו את העסק עם מערכת ההפעלה שלהם ומבחר המשחקים שהם מציעים בה.. אני בכיף מוכן להשתמש בlinux כפלטפורמה בלעדית למשחקים, וhהיה נחמד אם עוד חברות היו נרתמות לעניין הזה.

מיקרוסופט מתחילים להעלות ריח של ריקבון, לא נראה לי בכלל הכוון החדש הזה שהם לוקחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא כל כך רואה מאיפה נובעות השאלות 2 ו3 שלך.

במאמר שהבאת ציינו על המודל שאליו מיקרוסופט עוברת - להפסיק להוציא גרסה מלאה כל פעם ולהתחיל פשוט לעדכן גרסה אחת ויחידה תוך כדי הענקת הזכות למשתמש מה הוא רוצה ספציפית לשדרג במערכת שלו.

אני מודה שלא התעמקתי בווינדוס 10, אז אין לי ממש את הידע איזה שירותים הם מתייחסים בכוונה ל"שדרוגים", אני חושב שההתייחסות היא בהכרח לתוכנות כמו , או יכולות ספציפיות שיהיו בווינדוס 10.

ממה שאני מבין, וזה אני מתייחס לשאלה השלישית שלך, אין גרסאות ורשיונות לווינדוס 10, אלא זה פשוט להוריד גרסה בודדה של המערכת ולעשות מנוי ולהוסיף מה שבראש שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר בסך הכל בסמנטיקה, המודל בסופו של יום בפועל הוא זהה...

גם היום אם תרצה להוסיף אפשרויות למערכת ההפעלה תוכל לשלם סכום מסויים ולקבל אותן (מעבר מCORE לPRO, או תוספת MCE)

מה שקרה עד היום זה שפעם בכמה שנים שילמת 400 שקל על מערכת הפעלה. נניח מדובר ב3 שנים, חלק במספר החודשים, קיבלת תשלום של 11 שקל לחודש.

אז כאמור זה עניין של סמנטיקה, במקום לשלם באופן חד פעמי את הסכום יפרסו לך אותו, שזה האמת סוג של הטבה.

יש בזה הגיון מסויים, אני חושב שזה מודל שיותר מתאים לאופי המוצר, שכן זה מוצר עם תמיכה תחזוקה ועדכונים למשך זמן ממושך ולא משהוא שקונים וזהו.

אם אתה לא מעוניין לשלם דמי מנוי תישאר עם מערכת ההפעלה שלך ללא עדכונים, פשוט מאוד.

כיביכול תוכל לקבל מערכת הפעלה בחינם ללא עדכונים וזה אולי חור קטן במודל, אבל כל מי שדואג לבטחון הדיגיטלי שלו יהיה דביל להישאר עם מערכת הפעלה ללא עדכונים, כמה שנים מהיום גרסת הבסיס שאותה תוכל להתקין ללא מנוי תיהיה מיושנת ומחוררת.

כמובן שכל זה לא מתחשב בזה שכמובן תוכל להשיג את העדכונים באופן פיראטי.

כל הזכרה של לא קשורה פה לחלוטין. מוכרת ישירות את המחשבים שלה, מחיר מערכת ההפעלה מגולם במחיר החומרה.

זה גם נכון לחלק ממחשבי הPC אבל להרבה מהם לא (כנראה הרוב)

ובסופו של יום, מי שלא טוב לו מוזמן לעבור ללינוקס, כמו כל דבר אחר גם הפלטפורמה הזו מתפתחת ומשתפרת, בדיוק כמו שאנדרואיד הייתה לא משהוא בלשון המעטה בהתחלה כך גם לינוקס, ובדיוק כמו שאנדרואיד הגיעה היום למצב שהחוויה נהדרת כך גם לינוקס מגיעה לשם לאט לאט.

כבר היום לינוקס היא מ"ה שבניגוד לעבר ניתן להשתמש בה באופן סדיר ונוח מבלי לפתוח כל שנייה את הטרמינל. החסרונות של לינוקס לעומת מצטמצמים מיום ליום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שרשום בת'רד הזה או בכתבה זה ניחושים לחלוטין.

אפל כבר עברה למודל הזה של עדכונים למערכות הפעלה בלי שחרורים של מערכות הפעלה עם שמות חדשים (OSX) ואין אצלה דמי מנוי

מייקרוסופט לא חייבת לעבור למודל של דמי מנוי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...