כמה שאלות לפני החלפת מארז - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות לפני החלפת מארז

Roeebaeloha

Recommended Posts

שלום

אני עובד היום על פרויקט יחסית גדול בשבילי

התקנת במארז של מחשב Macpro (הישן הענקי אם לא טועה 2012) עכשיו כל המחשב מותאם למערכת של

אני מתכנן להתקין שם וכרטיס מסך יהיה מחובר ללוח בכבל בגלל שאין לי מקום להתקנה על הלוח

כמה שאלות:

האם שני הברגים שאיתם אני מבריג את הכרטיס ליציאות PCIE במארז מספיקים בשביל להחזיק כרטיס 960 mini?

כמה ברגים אני צריך לחבר איתם את הלוח אם למארז(? השאיפה היא שכולם אבל בלתי אפשרי בגלל תצורת המארז שמותאם ללוחות מסוימים מאוד) בהתחלה על הלוח יהיה רק ראם,מעבד וקירור בהתחלה סטוק ובעתיד אשדרג.

הבנתי שכדי לבודד את התושבות של הלוח אם מהמארז אם לא מחוברים בשביל למנוע קצר אם צריך לעשות את זה?

האם מישהו יודע על מתאם לפאנל הקידמי ל''חיבור רגיל'' שיש בלוחות רגילים? (''החיבור הבעייתי'' בתמונה)

האם מישהו מכיר מתאם למאווררים למתאם 3/4 pin? (''החיבור הבעייתי'' בתמונה)

שתי ראשונות: חיבור מאווררים

שתי שניות: חיבור Front panler/פנאל קידמי

ממש תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במארזי יש בורג 1 שמחזיק את הכ מסך + מקום אליו נכנס הקצה השני של הפס המתכתי וכן הסלוט בלוח

אם אתה מצליח להתאים כך שהכ מסך יהיה מחובר ללוח, הלוח יחזיק אותו מהכיוון ההוא. אם אתה מחבר אותו אם כבל שיוצא מהסלוט, תצתרך לחבר בצורה אמינה אם משהוא את הפס המתכתי מהצד השני

עליך למנוע מצב שבו הלוח (הקוצים של ההלחמות) נוגעים במארז. במארז משתמשים בעמודי תמיכה שמרחיקים את הלוח מהקיר, או שהקיר עצמו מכיל בליטות עליהן הלוח עומד. עליך לסדר את אותו דבר במחשב כאן, אם צריך לקדוח את הקיר האחורי של המארז - תקדח... (הפנימי, לא חורים מהמארז והחוצה)

כמות התמיכות צריכה להיות כזאת שהלוח לא יוכל להתעקם יותר מידי כשאתה מפעיל עליו לחצים (קירור מעבד / הכנסת סטיקים של RAM / לחץ מכבלים במקום צפוף / וכו') - בזמן ההרכבה (עיקום עמוק מידי של הלוח יכול לשבור הלחמה או קו מוליך בלוח) ובזמן עבודה (שלא יתעקם בצורה שהוא נוגע במארז במקודה כלשהיא)

תעקוב אחרי החוטים ל המארז ותראה איך ולאן הם מתחברים

אם החוטים של המפסקים הולכים למשהוא "חכם" (מעגל שיש עליו רכיבים אלקטרוניים ממש ולא רק מעגל מודפס אם המפסקים או סתם מפסקים), עליך לבטל אותו - כנראה שתצתקרך לחתוך קווים במעגל עצמו ולהלחים שם חיבור ישיר ממפסקים לחוטים

אם החוטים של המפסקים הולכים פשוט למפסקים (הם יכולים להיות על מעגל מודפס, אבל שאין עליו יותר מסתם קווים מכל חוט למפסק) :

- אם המפסקים "צפים" (אין חיבור בין 1 מהחוטים של מפסק לרכיבים אחרים או למארז - נניח דרך משטח על המעגל המודפס), אתה יכול לחבר את 2 החוטים של המפסק המתאים ישר ל 2 הפינים המתאימים על הלוח

- אם המפסקים לא "צפים", או שתנתק את החיבור (תחתוך את הקווים במעגל) או שתבדוק איך אתה יכול להתמודד אם זה : אם החיבור הוא למארז, בדוק אם גם מצד הלוח 1 מהפינים של המפסק הוא פין אדמה - במקרה כזה תוכל לחבר אותם אחד לשני (כשחוט האדמה מהמפסק הולך לפין האדמה מהלוח). במקרים אחרים תצתרך ממסר שיעביר את הפקודה, תוכל להפעיל אותו מה +5Vs של הספק

כנל לדים

באותה צורה תעקוב אחרי חיבורי המאווררים, תראי איזה חוט מגיע לאיזה מאוורר וכו'. לאחר שיש לך נניח 3 או 4 חוטים שהולכים למאוורר, תוכל לנחש או לנסות לחבר אותם בצורות שונות עד שתמצא את הצורה הנכונה (רצוי : תשתמש במקור מתח חלש לניסוי וטעיה כמו סוללה 9V בשביל להקטין את הסיכויים לנזק)

אחרי שמצאת את 2 החוטים שהם + ו -, תנסה לחבר את האחרים לפינים האחרים על הלוח ותראה אם ניתן לקרוא RPM או לשלוט על המאווררים

כמה דברים שיכולים להיות אם המאווררים :

- אצל אפל יכולים להיות רכיבים שעובדים על מתחים שונים כמו 24V (אין לך מתח כזה ב , תחבר 12V ותעבוד על עוצמת אוורור חלשה יותר) או 5V (תצתרך לחבר את המאוורר מה 5V בספק ולא מהיציאה בלוח)

- יכול להיות שהמאווררים חזקים מאוד ובנויים לעבוד רק במצב של שליטה על המהירות מהלוח. במקרה כזה תצתרך לוודא שאתה יכול לשלוט עליהם, או לחבר אותם למתח נמוך יותר (נניח 5V על מאוורר של 12V)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...