החלפת מארז והזזת חומרה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת מארז והזזת חומרה

gll

Recommended Posts

החלפתי למארז חדש והעברתי את החומרה מהמארז הישן אבל שמחברים את המחשב לחשמל הוא לא מגיב בכלל

בדקתי את כל החיבורים של החשמל ללוח, את המעבד וזכרונות לא הוצאתי כלל מהלוח

מה יכול להיות הבעיה שהמחשב לא מגיב? בדקתי גם פעמיים את החיבורים של המארז ללוח כל חוטי הפאוור וכל זה

מה יכול להיות הבעיה?

יכול להיות שחסר איזה בורג על הלוח עצמו שמחבר אותו למארז ובגלל זה הוא לא נדלק?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא כלל לא מגיב יכול להיות שחיברת את כפתור ההדלקה של המארז בצורה לא נכונה ללוח האם.

דבר נוסף, קצת מפגר אבל לפעמים מפספסים - במידה ויש כפתור הדלקה חיצוני לספק, בדוק שהוא במצב הנכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא כלל לא מגיב יכול להיות שחיברת את כפתור ההדלקה של המארז בצורה לא נכונה ללוח האם.

דבר נוסף, קצת מפגר אבל לפעמים מפספסים - במידה ויש כפתור הדלקה חיצוני לספק, בדוק שהוא במצב הנכון.

זה לא העניין עם הספק, איך אני יכול להדליק את הלוח בלי המארז יש דרך? חיברתי את ה power sw ללוח בחיבור pw זה בסדר? ואת ה res לreset sw

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקת שלא חיברת הפוך (החיבור עצמו)? אם כי בחלק מהמקרים זה לא ממש משנה, אך שווה לבדוק.

אם אתה רוצה להפעיל את הספק ידנית - בחיבור ה-ATX (הגדול), תקצר את המחבר הירוק והשחור שלידו.

אם אתה רוצה להפעיל את המחשב ישירות מהלוח, אתה צריך לקצר את שני הפינים האלה של ה-power sw.

יש שפע של סרטונים שמדגימים איך עושים זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקת שלא חיברת הפוך (החיבור עצמו)? אם כי בחלק מהמקרים זה לא ממש משנה, אך שווה לבדוק.

אם אתה רוצה להפעיל את הספק ידנית - בחיבור ה-ATX (הגדול), תקצר את המחבר הירוק והשחור שלידו.

אם אתה רוצה להפעיל את המחשב ישירות מהלוח, אתה צריך לקצר את שני הפינים האלה של ה-power sw.

יש שפע של סרטונים שמדגימים איך עושים זאת.

נראה לי הספק לא מגיב בכלל, מה יכול להיות שקרה?

האם זה שהחלפתי מיקום של חוטים לדיסק הקשיח יכול לשנות?

האם ישנה משהו לעשות clear cmos?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספק עצמו לא מגיב בכלל? נסה לחבר אותו לשקע אחר בבית (או לבדוק את השקע הנוכחי עם מכשיר אחר, וגם את הכבל שאיתו הוא מחובר).

יש סיכוי שיש גם קצר כלשהו, נתק וחבר שוב את כל חיבורי החשמל במחשב ובדוק שלא שכחת כלום. נסה להדליק את הספק כשהוא כלל לא מחובר לשום דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספק עצמו לא מגיב בכלל? נסה לחבר אותו לשקע אחר בבית (או לבדוק את השקע הנוכחי עם מכשיר אחר, וגם את הכבל שאיתו הוא מחובר).

יש סיכוי שיש גם קצר כלשהו, נתק וחבר שוב את כל חיבורי החשמל במחשב ובדוק שלא שכחת כלום. נסה להדליק את הספק כשהוא כלל לא מחובר לשום דבר.

ניסיתי לחבר ספק אחר של טרמלטייק יש לו מנורה אז יותר קל, חיברתי רק את הלוח והוא נשאר על אור כתום וגם לא הצלחתי להדליק את הלוח גם במארז וגם ישירות ואין שום תגובה, במצב רגיל הספק יש לו אור ירוק ואדום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר. תעלה לפה תמונה כללית של איך שחיברת הכל ללוח האם, אולי נזהה בעיה.

הספקים תקינים הם נדלקים שעושים מה שאמרת

הבעיה כנראה בלוח, למרות שלא עשיתי עליו שינויים אולי לא הרכבתי את הקירור של המעבד טוב?

האם יש השפעה אם אני לא שם את כל הברגים שצריכים להיות על הלוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הברגים יכולים להפריע רק אם הם גורמים קצר אם הם נוגעים במעגל כלשהו בלוח (ברוב הלוחות, כולל שלך, יש הגנה/הפרדה אז זה לא המקרה), יכול להיות גם שהלוח נושק למארז עצמו מאחור וגורם לקצר - זה משהו שקרה לי, אבל המארז עצמו היה עקום בגלל כל הכבילה מאחור.

זה יקח קצת זמן אבל אין ברירה - בוא תנסה לבדוק את הבעיה בדרך השלילה.

נסה לנתח מלוח האם את כל הרכיבים הנתיקים בקלות (כרטי מסך, כרטיס הקול, וכוננים) ונסה להדליק את המחשב ולראות אם יש תגובה כלשהי. במידה והוא מגיב - חבר רכיב רכיב עד שהוא יפסיק ותזהה את הבעיה.

במידה ועדיין לא מגיב, תפעיל את המחשב כשהוא מחוץ למארז (שים את הלוח האם על משטח ישר לא מוליך כמו קרטון או עץ למשל).

דבר נוסף - בלי קשר, עדיף לחבר את הזכרונות בסלוטים שהם באותו הצבע כדי שתקבל דואל צ'אנל (למשל בשני הסלוטים האפורים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הברגים יכולים להפריע רק אם הם גורמים קצר אם הם נוגעים במעגל כלשהו בלוח (ברוב הלוחות, כולל שלך, יש הגנה/הפרדה אז זה לא המקרה), יכול להיות גם שהלוח נושק למארז עצמו מאחור וגורם לקצר - זה משהו שקרה לי, אבל המארז עצמו היה עקום בגלל כל הכבילה מאחור.

זה יקח קצת זמן אבל אין ברירה - בוא תנסה לבדוק את הבעיה בדרך השלילה.

נסה לנתח מלוח האם את כל הרכיבים הנתיקים בקלות (כרטי מסך, כרטיס הקול, וכוננים) ונסה להדליק את המחשב ולראות אם יש תגובה כלשהי. במידה והוא מגיב - חבר רכיב רכיב עד שהוא יפסיק ותזהה את הבעיה.

במידה ועדיין לא מגיב, תפעיל את המחשב כשהוא מחוץ למארז (שים את הלוח האם על משטח ישר לא מוליך כמו קרטון או עץ למשל).

דבר נוסף - בלי קשר, עדיף לחבר את הזכרונות בסלוטים שהם באותו הצבע כדי שתקבל דואל צ'אנל (למשל בשני הסלוטים האפורים).

אחרי שניתקתי כמעט הכל בסוף הצלחתי להדליק אותו הסיבה הייתה אחת מהשניים:

1) קצר שהיה בלוח או באחד המרכיבים

2) חיבור לא טוב של החשמל הראשי ללוח ATX

אני מקוה רק שעכשיו אני מרכיב בחזרה שהוא יעבוד ולא יעשה לי שוב בעיות

תודה רבה לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...