מספר שאלות כלליות בנושא arduino - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מספר שאלות כלליות בנושא arduino

roy261283

Recommended Posts

ראשית, אני רוצה לציין שאני מהנדס אלקטרוניקה שלא עובד בדיוק בתחום האלקטרוניקה כבר 5 שנים.

אז יש לי ידע די גדול אך צריך להזכר.

אז לשאלותיי:

1. לוח arduino מבחינתי זה כמו לוח פיתוח כמו לוח , לוח עם בקר 8086 וכו'? (רק שכאן אני מבין שהכתיבה נעשית בשפת C

2. נניח יש לש לי פרויקט קטן שעובד פיקס עם הלוח arduino. מבחינתי זה סוג של אב טיפוס. כעת התוכנית שכתבתי בשפת C צרובה בזכרון שנמצא בלוח והמעבד קורא מהזכרון את התוכנית והכול עובד טוב ויפה. בכדי ליצור מוצר, אני צריך מעגל שיידע לעבוד בלי כל התוספות שיש בלוח פיתוח. כלומר אני רוצה לקחת את המעבד + וכל החומרה הנחוצה לפרויקט בלבד.

האם יש לוח שהוא מקביל ללוח פיתוח אך מיועד למוצר? כלומר שיכלול רק ,מעבד ושאר רכיבי הגנה?

האם יש לוח שאיתו אוכל לצרוב לזכרון את התוכנית שלי ולהעביר אותו למוצר הסופי?

מקווה שהבנתם למה אני מתכוון, אם לא, תשאלו מה לא מובן

ממש תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כן. אם כי זה כלל לא אלא יותר דומה ל 8086

2.

א. השבב מכיל פנימי (אך תוכל כמובן להוסיף לצרכים שונים)

ב. זכור לי שראיתי לוח כזה. אך לא מוצא כרגע לינק. כמובן שתוכל להכין כזה בעצמך.

ג. כנ"ל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטט אותך "ראיתי לוח כזה"

זה נשמע כאילו הוא לא שימושי כ"כ. אז רק בכדי להבין: מי שמפתח איזה משהו ב arduino , הוא משתמש בלוח הפיתוח בכדי להפעיל את המוצר? כלומר אין לו מוצר מוגמר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית לא יצא לי לראות מישהו שפיתח משהו לייצור סידרתי עם ארדוינו.

מה שכן ראיתי זה חובבים שברוב המוחלט של המקרים משאירים את הפרוייקט שלהם עם לוח הפיתוח. ככה גם נוח לעשות בהם שינויים בהמשך.

הלוחות של ארדוינו בכל מקרה זולים, ככה שאני לא יודע איזה חיסכון יש בלעשות לוח כזה.

במקרה ויש לך פרוייקט שמכיל גם ארדוינו, ככל הנראה אתה תכין לוח חדש ואז השאלות האלה כבר לא רלוונטיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-ATmega328 הוא מיקרו-בקר לכל דבר ועניין, מי שיודע מה הוא עושה יכול להשתמש בו כמו שהוא, בלי שום רכיב "תומך" פרט למקור מתח יציב.

הארדואינו עושה את החיים קלים יותר למתחילים, ואפשר להיעזר בו וב"מערכת האקולוגית" שלו (סביבת הפיתוח, הספריות, ה-bootloader...) גם לפרויקטים רציניים יחסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה עושה עם הלוח זה עניין שלך, אתה יכול לקחת PCB שלך לייצר/לשרטט רק מה שנחוץ לך ולהרכיב את הרכיבים שנחוצים לך ואז לטעון את התוכנית של הארדואינו.

בזמנו אני רכשתי PCB דומה לארדואינו עם הרחבה, מה שאפשר לי לתכנן הכל על הארדואינו, ואז להלחים על PCB אחר את הבקר/זיכרון/פינים ולהשתמש בו באופן עצמאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני יכול להשתמש ב-ATMEGA כמו שהוא? אני חייב איזה לוח לכתיבת קוד למיקרו בקר. בשביל זה אני חייב את ה-ARDUINO או לבנות בעצמי לוח כזה..

בוא נבדיל בין "להשתמש בו" לבין "לצרוב עליו קוד". בשביל צריבה צריך כמובן צורב.

יש צורבים שכותבים את הקוד ישירות למיקרו-בקר (מופעלים על ידי תוכנה במחשב, כגון AVRDude או Atmel Studio).

אם מותקנת על המיקרו-בקר תוכנת Bootloader מתאימה, כמו למשל בארדואינו, אפשר להסתפק במתאם -to-UART.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

שלום רועי.

ראה כאן איך להכין פרויקט STAND ALONE בלי כל הלוח , רק עם המעבד.

http://yohizu.wix.com/yohizu#!from-arduino-to-stand-alone-project/c1z5j

יש פרוט מלא איזה רכיבים דרושים ואיך לבצע.

את הפרויקט עצמו (קוביה) תוכל לראות ככאן :

http://yohizu.wix.com/yohizu#!electronic-qube/c14mx

כולל הסברים וקוד מצורף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...