מי מבין פה ברמקולים של MICROLAB? חייב ייעוץ דחוף! - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מי מבין פה ברמקולים של MICROLAB? חייב ייעוץ דחוף!

eladbari

Recommended Posts

היי.

אני מחפש זוג למחשב ולטלוויזיה.

חשוב לי שהרמקולים יהיו:

1. קומפקטים יחסית [לדעתי הגודל של ה- SOLO 6C גדול מידי].

2. שהסאונד שלהם יהיה פתוח ומפורט כמה שיותר. שיקיף אותך, ושיהיה כמה שפחות עמום ו"muddy".

3. שהמערכת תשמע טוב גם בווליומים נמוכים, ושבאס [\סאב] לא יהיה מטורף, בגלל השכנים. [במידה ואני מנמיך אותו אם אני רוצה לראות סרט בלילה - אז שהוא לא יפגע בחוויה הכללית של הסאונד].

נחשפתי לרמקולים של MICROLAB, אבל אין לי מושג איך הסדרה שלהן הולכת.

יש שהם שיפור של גרסה קודמת [חלק עם שלטים חדשים ובלאגנים כאלה, שבעזרתכם אולי אוכל להבין מה צריך\עדיף לקנות מבחינת גרסאות], וגם יש בגדול את כל הסדרה של ה-SOLO לעומת ה- FC שאין לי מושג מה קורה איתם בדיוק.

בקיצור, שורה תחתונה, נראה לי שמבחינת גודל אני רק יכול להרשות לעצמי מסדרת SOLO 1C /2C /4C /5C. ואשמח להבין מהו ההבדל בין המודלים ומה מתוכם כדאי לקחת שיישמע הכי איכותי.

מזכיר שאני צריך זוג אחד לטלוויזיה וזוג אחד למחשב. ובהעדפה שלמחשב הרמקולים יהיו הכי קומפקטים שיש.

המון תודה לעוזרים! :cognee:

נ.ב- *עריכה*: הבנתי שמסדרת FC- המערכות האהובות הן FC 330 + FC 530U. כמובן שאין לי מושג איך הסדרה הזו נשמעת לעומת ה-SOLO. מוכן לשלם למי שיתן לי לשמוע ת'מערכת שלו, למה אי אפשר אצל KSP :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתי הזוגות יהיו באותו חדר? אחד בחדר והשני בסלון/חדר אחר?

מהם מימדי החדר/ים? ומהו מרחק נק' ההאזנה מהרמקולים?

איזה הבדלים מעניינים אותך? מידות פיזיות של התיבה? אלמנטים? כל המידע הזה קיים ברשת ...

או הבדלים באופי הצליל? ל 5C יש יותר נפח בנמוכים מ ל 4C

FC330/530 יש יותר באסים אבל חור ב מיד

1C ו- 2C הם דגמים ישנים. לא יצא לי לשמוע אותם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתי הזוגות יהיו באותו חדר? אחד בחדר והשני בסלון/חדר אחר?

מהם מימדי החדר/ים? ומהו מרחק נק' ההאזנה מהרמקולים?

איזה הבדלים מעניינים אותך? מידות פיזיות של התיבה? אלמנטים? כל המידע הזה קיים ברשת ...

או הבדלים באופי הצליל? ל 5C יש יותר נפח בנמוכים מ ל 4C

FC330/530 יש יותר באסים אבל חור ב מיד

1C ו- 2C הם דגמים ישנים. לא יצא לי לשמוע אותם

תודה רבה לך על התגובה, יא צדיק! :)

נראה היה שיש פה מומחים ל-Microlab, אבל אף אחד לא ענה עד עכשיו. אני ממש רוצה לקנות כבר מחר, אז אני מקווה שתוכל להגיב עד אז :)

אז לשאלותיך, אבי:

1. לגבי החדרים:

שני זוגות הרמקולים ימוקמו בחדרים שונים (א. סלון + ב. חדר השינה בו נמצאת המיטה+המחשב). מדובר בשני חדרים יחסית קטנים (3 על 3 מטר). והמרחק מהאוזניים שלי לרמקולים יהיה כ-3 מטר במקסימום, ובמינימום מרחק אפסי, כאשר אני עובד ועורך ממש מול המחשב).

2. לגבי הדרישות/ציפיות מהרמקולים:

אני לא מחפש עוצמה מטורפת. אני מחפש איכות בפירוט הצלילים. כל הרמקולים ששמעתי עד עכשיו הרגישו ממש עמומים (לוגיט'ק Z623 לדוגמא, הרגיש כמו מונו. נוראי!). רק ה Bose Companion 5 היה היחידי שהרגיש פתוח, מפורט ומקיף אותך בצלילים שלו.

הבעיה של ה-Bose הייתה שכשהנמכתי את הסאב שלו- הלך לו כל הקסם, כי כנראה שהסאב היה אחראי גם על ה-Mids לדעתי.

אני רוצה להינות מרמקולים שעדיין יישמעו טוב, גם אם אנמיך להם את הבאסים (כשארצה לראות סרט בלילה ולא להפריע לשכנים).

גם בווליומים נמוכים חשוב שהם יישמעו טוב (לדוגמא, אם מארחים חברים ושמים חלשה ברקע).

3. מחשבות אחרונות:

עד כה לא יצא לי לשמוע מערכות 2.0 שעשויות מעץ. ולאחר נסיונות לשמוע מערכות 2.0 שהן יותר למחשב מפלסטיק (לדוג' Bose Companion 2)- וגם כמה מערכות 2.1 אחרות- מאוד התאכזבתי מהאיכות ולכן הגיע הרגע המכריע של לנסות מערכות סטייל 5C 4C. כי מעבר לזה- זה מערכות עם מגבר/רסיבר וממש לא נראה לי שאני צריך להיכנס לשם, גם מבחינת מקום פיזית בדירה, וגם בקטע של מחיר.

האינסטינקט שלי אומר ללכת על ה- 4C לטלוויזיה בסלון, כי מבחינת הגודל נראה לי הוא קטן ומתאים יותר מה-5C במימדיו. ולגבי המחשב- ללכת על 1C (או 2C?) כי הם קטנים יותר מה-4C ויתאימו יותר לשולחן מחשב. הבעיה היא ש 1C הוא מסדרה ישנה ואין לי מושג אם שווה לקחת ת'סיכון איתו. אולי שווה לקחת 2 מערכות 4C ולדחוף אחת איכשהו לשולחן המחשב.

הלוואי והיה מישהו שהיה יכול להזמין אותי ל-5 דקות לשמוע את ה Microlab שלו כדי שאוכל להבין מהו סדר גודל האיכות שלהם. הייתי מזמין אותו לחומוס אח"כ :) אני כרגע הולך לקנות חתול בשק במצב הנוכחי שלא שמעתי אף פעם Microlab, ואני מתכנן לפתוח בזהירות את החבילה, שאולי אוכל גם להחזיר במקרה ואתאכזב...

אשמח לעזרתך, אחי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי סולו 6C אתה מוזמן לבוא לשמוע

וגם מערכת רצינית יותר.... לשם השוואה

נמצא ברשל"צ

אגב אני לא בטוח ש 1C / 2C קטנים יותר במימדים מ 4C ... (אפשר לבדוק, אין לי זמן להתעכב עכשיו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי סולו 6C אתה מוזמן לבוא לשמוע

וגם מערכת רצינית יותר.... לשם השוואה

נמצא ברשל"צ

אגב אני לא בטוח ש 1C / 2C קטנים יותר במימדים מ 4C ... (אפשר לבדוק, אין לי זמן להתעכב עכשיו)

וואו, בנאדם, אתה נדיר! תודה על ההצעה :)

אמנם אני לא מתכנן על ה- 6C אבל בהחלט שזה יתן לי קנה מידה להבין מיהם Microlab.

איך אפשר ליצור קשר איתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי סולו 6, הסאונד מאוד "מפורט" כמו שאמרת, גם בווליום נמוך. (אפילו כשהילדים שלי ישנים אני יכול לראות סרט ולהנות מהסאונד...) בקיצור מומלץ

תודה לכם על התגובות :)

1. אני יודע שאנשים משתמשים ב Solo 6 לשולחן המחשב. תלוי רק באיזה גודל השולחן :) לי יש שולחן שהוא 148x75 ס"מ ויש לי שני מסכי 24" אינץ', אז לא נשאר לי כ"כ הרבה מקום לרמקולים.

לפי האתר הרשמי של מיקרולאב ולפי המדידות שלי-, Solo 4 או Solo 5 יהיו המקסימום שאוכל לשים מבחינת גודל פיזי.

2. ומבחינת "גודל" של .

יש לי הרגשה ש 6C ואפילו 5C יהיו אוברקיל בשבילי. סתם שכבתי במיטה עם רמקול בלותות' שניגן (nudeaudio auper M אם מישהו מכיר) והסאונד אמנם קקי (בהתאם לרמקול בלותות') אבל העוצמה הרגישה לי שיש מצב ששכן דופק על הדלת עוד מעט.

חשוב לי להינות מהסאונד, אבל לא להטריד שכנים..ויש לי הרגשה שבאסים ווויברציות של 6C או 5C עלולים לגרום לכך (אם בסאונד נמוך יש עדיין בסים מורגשים שאי אפשר לנטרל ממש- אז את זה ממש שומעים בלילה).

בכל מקרה, אני רק מנחש! אבל רק אתם יודעים כי לכם יש ת'רמקולים!

שמישהו יתן לי לשמוע אותם ואז אוכל סופסוף להבין מיהם Microlab, ואולי באמת אני אבין שאני בסוף צריך 6C? בינתיים הכל זה הימור שלי ויש לי רק השערות וסימני שאלה.

אני יכול להתרשם רק מסרטוני . זה הכי קרוב שלי לשמוע ת'רמקולים האלה... :/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רמקולים כמו ב-solo 6 יעשו עבודה טובה בהרבה בכל הנוגע ל"מילוי החדר" בצליל, ככה שווליום נמוך ימלא את החדר, ישמע טוב ולא יהיה צורם.

אני מבין לגמרי את ההגיון שלך, גיל. לגיטימי לגמריי.

מעניין...אם את הרמקולים של הטלוויזיה שלי אני שם על איזה 17 ווליום מתוך 100 בדירה הקטנה שלי, כדי לא להפריע לשכנים...אז בטח ב- 6C אצטרך לשים על עוצמה 1 או 2 :)

א. יש לך את ה 6C בבית, גיל?

ב. גם אם אני משתמש בווליום נמוך- האם עדיין הרמקולים צורכים את מלוא ה voltage שלהם? מן שאלה כזו בקטע כלכלי של בזבוז אנרגיה..חשבון חשמל וזה... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אין לי, לצערי. אבל יש לי 2 סטים אחרים של מיקרולאב, הגדולים יותר נותנים הרבה יותר טוב בחדר גדול יותר בווליום נמוך.

ב. לא... יש התאמה כלשהי (די ישירה) בין הווליום לבין צריכת החשמל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אין לי, לצערי. אבל יש לי 2 סטים אחרים של מיקרולאב, הגדולים יותר נותנים הרבה יותר טוב בחדר גדול יותר בווליום נמוך.

א. רק מזכיר שמדובר בחדר של 3 על 3 מטר. חדר לא גדול. עדיין אתה ממליץ אז על 6C?

ב. סתם כדי לסבר את האוזן...אילו סטים של מיקרולאב כן יש לך, ומה דעתך עליהם? מעניין לשמוע..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...