שיחזור מידע מדיסק קשיח שעבר מספר פרמוטים מאז - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיחזור מידע מדיסק קשיח שעבר מספר פרמוטים מאז

furyanaor

Recommended Posts

לפני איזה חצי שנה עשיתי ניקיון כללי כי החלפתי מחשב ושחכתי לגבות איזה קובץ ספציפי...

משום מה גם דאגתי למחוק אותו מכל הכוננים החיצוניים ומהדרופ בוקס ככה שלא יישאר לי כלום בחיים.

כשהבנתי מה הוללתי אז באותו הרגע היה נראה לי שאפשר לחיות גם בלי זה אבל עכשיו כמה חודשים לאחר האירוע זה מכה בי שנית .. .

הקובץ הזה היה מצויי במחשב בכמה אזורים בפריסה שונה, פעם בRAR פעם בINSTALL ופעם בתיקיות.

מדובר בדיסק קשיח 500G של מחשב נייח במצב תקין לחלוטין ומתפקד כיום כמחשב משני.

הבעיה שהוא עבר איזה 6 פרמוטים מאז (בלי הגזמה, אני בדקתי איזו מערכת תגיב באופן אופטימלי עבורו והתחבטתי בייני לבין עצמי)

כמחשב משני הדיסק הקשיח הזה לא מנוצל באותו האופן, יש עליו עכשיו רק ועוד כמה דברים וזהו.

השאלה היא האם יש סיכוי לשחזר את הקובץ האבוד לאחר כל הפרמוטים הללו והחצי שנה לערך שעברה עליו?

זאת אף על פי שהדיסק לא היה מלא עד הסוף כמו בימים הטובים וגם הקובץ היה זורק בכמה עותקים בכל מיני פינות?

במידה ויש כאן מישהו אופטימי בקהל

אשמח לדעת מה השיטה האופטימלית בכדי לבצע את התהליך הזה . ?

האם כדאי לחבר את הדיסק הזה למחשב אחר כדי לבצע בו את תהליך השחזור או שעדיף אולי על גבי המערכת הקיימת ? (המחשב מתפקד)

איך עושים את זה? אילו כלים צריך כדי להתחיל תהליך של שחזור ?

אגב מדובר בקובץ בערך בנפח של 2G

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה שהוא רושם אפסים לרוחב כל הדיסק ?? כלומר כל מה שהיה פעם עכשיו הוא 0 ?

* אני אף פעם לא עושה פירמוט, אני מוחק את כל המחיצות שם בעזרת ה'מתקדם' שבווינדוס סטאפ' ואז עושה 'חדש' .

אני מקווה שגם שיטה זו לא רושמת אפסים . . . .

עברו עליו כל הווינדוסים שיש חוץ מוויסטה : 7 8.1 ואפילו 10

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתהליכים, תודה !

אעדכן בהמשך . .

- - - תגובה אוחדה: - - -

2015-04-02%2018.42.32.jpg

לא נראה מועיל במיוחד, כל הקבצים שמתוייגים תחת שם הם עם השם של המחשב החדש (כלומר המשתמש החדש לאחר הפרמוט)

חוץ מזה כל הקבצים שם רשומים על כונן C אבל הקובץ הנעדר היה במחיצה D שכיום כבר לא קיימת . . מה אפשר לעשות ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן עכשיו עשיתי סריקה עמוקה זה לא לוקח כמה שעות זה לוקח כמה עשרות שעות (!)

והמחשב טוב לא תגיד זבל .. .

לא נורא, אני מחכה ... עוד 14 שעות למנאייק .

עכשיו נזכרתי שיש בידיי עוד איזה 2 3 כוננים שאחסנו גם הם גיבוי של הקובץ ומחקתי. אני יעשה גם בהם סריקה במהלך הלילה ואעדכן. תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחשב הישן הסריקה הסתיימה בהצלחה.

אכן מה שהיה זרוק בכונן D עבר לנתיב " C:\? " כמצופה.

אך לצערי לא מצאתי את הקובץ (אני גם לא זוכר את השם המדויק כך שזה מצריך נבירה מעמיקה יותר) לאומת זאת מצאתי קבצים דומים שהיו מאוחסנים באותה התיקייה . .

קרוב אבל לא. לכן המשכתי את החיפושים במקביל בעזרת ניסיון לסריקת חיצוניים שהכילו את הקובץ בזמנו אך נתקלתי בהודעה הזו:

image.jpg

- - - תגובה אוחדה: - - -

האבדה נמצאה במחשב הישן בקובץ RAR !!!!!

הוא היה ממותג כמצויין בסטטוס שחזור אז שחזרתי וכשניסיתי לפתוח בעזרת WINRAR הוא ואמר שהקובץ פגום :\

האם יש אפשרות לבצע 'פתיחה חלקית' לקובץ RAR פגום ? יש עוד משהו לעשות בנידון מבחינת ריקובה ?

דבר נוסף מעניין הוא שקובץ הRAR היה מצוי במחשב תחת נתיב דיי מוזר, C\PROGRAMFILSE\COMMON FILE\ משהו כזה לא קשור לכלום . .. איך הוא הגיע לשם ?

ציפיתי שהוא יימצא בנתיב C:\? אבל הוא לא... בנוסף קבצי הEXE ממקודם שדיברתי עליהם גם הם פגומים לא מציגים ICON ולא ניתנים לפתיחה (קופצת שגיאה שאומרת שצריך מערכת תאימות מתאימה) . .

שיט . מה עושים !?

הייתי רוצה לנסות לשחזר מהכונן החיצוני שלי (G מהתמונה למעלה) כיצד ?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ניסיתי תוכנה אחרת בסגנון הזה:

recovermyfiles-4.png

הפריסה הזו אינה מציגה את הקבצים שהיו במחצה הקודמת (D) שכיום כבר לא נמצאת.

אני סבור שהיא כן תצליח לשחזר את הקובץ מבלי לפגום בפורמט RAR ולגרום לו להיות 'פגום שלא ניתן לקרוא'

מה עושים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה זה תלוי,

בו ניקח מצב היפוטי...

דיסק:

[כונן C -------------------------------- | כונן D---------------------------------------------]

עכשיו פירמטת אותו... והוא:

[כונן C -----------------------------------------------------------------------------------]

כו ונאמר לאחר הפירמוט נכתב מידע על החלק שבו פעם היה כונן D. אתה בבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...