מחפש לקנות רכיב שישפר את ביצועי המחשב שלי. האם כדאי? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש לקנות רכיב שישפר את ביצועי המחשב שלי. האם כדאי?

metal-claws

Recommended Posts

@metal-claws

אתה צריך לבצע את הדברים הבאים:

1. לקנות ולהתקין פיזית כונן SSD במחשב שלך. ייתכן שתצטרך מתאם מ-2.5 אינץ' ל-3.5 אינץ' (אני הייתי צריך אחד ולכן קניתי את המתאם שקישרת אליו).

2. להגדיר בביוס שמצב בקר ב SATA יהיה AHCI ולא IDE.

3. להגדיר בביוס שהכונן הראשון ממנו המערכת תאתחל הוא כונן ה SSD החדש.

4. להתקין מערכת הפעלה על כונן ה SSD. יש גם דרכים להעביר את מערכת ההפעלה הקיימת לכונן ה SSD, אבל לדעתי זה פחות מומלץ ועדיף לבצע התקנה נקייה של מערכת ההפעלה.

5. להתקין את כל הדרייברים והתוכנות שלך, כאשר את התוכנות שבהן אתה משתמש בתדירות גבוהה רצוי להתקין על כונן ה SSD ואת השאר - על הדיסק הקשיח המכני הרגיל שלך.

6. בד"כ תמונות וסרטים מומלץ לשמור בדיסק הקשיח המכני הרגיל מכיוון שאין צורך בגישה מהירה אליהם. במקרה שלך, מכיוון שאתה מתעסק בעריכה גרפית, יכול להיות שכן תרוויח מגישה מהירה יותר אליהם, תלוי באופן שבו אתה משתמש בהם (אני לא יודע מה אתה עורך ואיך התוכנות ניגשות לקבצים איתם אתה עובד) - אם נדרשת גישה לדיסק הקשיח בתדירות גבוהה וזמן הטעינה של התמונות והסרטים בתוכנות העריכה שלך הוא גדול, יכול להיות שישתלם לך כן לשמור את הסרטים והתמונות שאתה עורך בכונן ה SSD.

אני אחזק את מה ש Art Tatum ו shar00750 כתבו - כונן הוא לא "קסם". כל מה שהוא עושה זה רק לשפר את מהירות הגישה לנתונים ששמורים עליו. שימוש בכונן מקצר זמני טעינה אבל לא יותר מזה, ולכן מומלץ להתקין עליו את מערכת ההפעלה (כי תמיד יש צורך בגישה לקבצי מערכת ההפעלה). כל דבר שדורש שימוש במעבד או בזיכרון לא יושפע מכונן ה , ולכן לא יעבוד "מהר" יותר. לדוגמא - זמן טעינת תמונה או סרט בתוכנות העריכה שלך יתקצר (במידה והקובץ נמצא על כונן ה SSD), אבל זמן הוספת אפקטים מורכבים לא אמור להשתנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמה הבהרות לאור העצות שניתנו פה, שנזכרו להסתייג מהן רק בעמוד זה וגם אז לא בלי טעויות (לפחות לפי ידיעתי): כונן אכן רלוונטי אך ורק לפעולות דיסק - העלאה של מערכת ההפעלה, טעינת תוכנות, פתיחת\שמירת קבצים וכו', וכתוצאה מכך אכן לא תהיה לו השפעה ישרה על זמני עיבוד נתונים - אבל, יש דבר כזה שנקרא וירטואלי, שהוא למעשה קובץ של מערכת ההפעלה שמתפקד בתור "הרחבת RAM", שיושב על דיסק המערכת ולכן כמובן מושפע מביצועיו. בהתחשב בכך שכמות הזכרון הפיזי במחשב המדובר קטנה יחסית, לחלוטין לא מן הנמנע שתוכנות בעלות צריכת גבוהה שאינן חיוניות לתפקוד הבסיסי של המערכת, ובפרט תוכנות לעיבוד גראפי, מופנות לזכרון הוירטואלי האיטי - שכמובן יהפוך למהיר הרבה יותר באם הדיסק יוחלף בSSD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שאם יש לו בעיה של חוסר בזיכרון יהיה עדיף לו לקנות עוד זיכרון מאשר כונן SSD וכנראה גם יותר זול (שני מודולים של DDR2 משומשים בנפח 2GB כל אחד יעלו כ-100 ש"ח למודול לעומת לפחות 500 ש"ח לכונן SSD בנפח 256GB).

אני לא בטוח שאכן יש ל metal-claws בעיה של חוסר בזיכרון כי בהודעה הראשונה הוא כתב:

המחשב כיום עובד די סבבה סה"כ

בכל מקרה בטווח הארוך כונן SSD יהיה האפשרות המשתלמת יותר, שכן אותו אפשר בוודאות להעביר למחשב הבא לעומת זיכרון שאותו בוודאות אי אפשר להעביר למחשב הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם הוסיף לזכרון? נגיד 4GB, זה גם יעלה רת אמת הביצועים תקנו אותי אם אני טועה... 200 ש"ח לשלם בשביל שהמחשב יעבוד קצת יותר מהר זה נשמע בהחלט הצעה מעולה.

אני גם שוקל ברצינות את ה- אני רק מקווה שהוא לא מסובך להתקנה כמו שנוצרה לי ההרגשה פה.. :/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון להוסיף עוד 4GB, אתה תצטרך למצוא 2 מודולי זיכרון משומשים בנפח של 2GB כל אחד או מודול אחד בנפח 4GB (נדיר יותר, אבל מסתבר שהלוח שלך תומך במודולי זיכרון DDR2 בנפח 4GB). רצוי שתחפש מודולי זיכרון דומים ככל האפשר למודולי הזיכרון שלך (רצוי אותו הדגם) בכדי להקטין את האפשרות לבעיית אי-תאימות, אבל סביר להניח שכל זיכרון שתקנה יתאים. בכל מקרה, עליך לוודא שהזיכרון החדש והזיכרון הקיים מסוגלים לעבוד באותו המתח (DDR2 בד"כ עובד במתח של 1.8V, תבדוק מה בדיוק קורה אצלך). בנוסף, עליך לוודא כי הזיכרון החדש תקין ע"י הרצת בדיקת +memtest86 למשך כמה שעות.

אגב, אם אתה אכן קונה זיכרון משומש, תדע שלרוב הזיכרונות יש אחריות לכל החיים, אז תדאג לקחת מהמוכר את הקבלה או הוכחת הקנייה בכדי שתוכל לממש אחריות על הזיכרון במידת הצורך.

בנוגע להוספת כונן SSD - יש קצת "עבודה פיזית" בהרכבת הכונן והכנסתו למארז, אבל בהנחה שהמארז שלך הוא ה Cooler Master CM 690 III (קישור), אז זה אמור להיות יחסית פשוט, שכן יש במארז הזה מפרצים לכונני 2.5 אינץ'. ה"עבודה הגדולה" היא התקנת מערכת ההפעלה על הכונן ואז התקנת כל התוכנות שלך (רצוי שתבצע התקנה נקייה ולא תעביר את מערכת ההפעלה שלך מהדיסק הקשיח). בכל מקרה, אם אתה מוסיף כונן , וודא שבביוס בקר ה SATA יהיה מוגדר כ AHCI ולא כ IDE לפני התקנת מערכת ההפעלה עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לייתר דיוק הוא כתב CM 690 שזה דגם ישן(כמו המפרט) והראשון בסדרה ככה שהוא צריך מתאם לSSD, הCM 690 III יצא ב2013 אאל"ט ככה שפחות הגיוני שיהיה מפרט ישן שכזה במארז מדגם חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@っ◕‿◕)っℜ◯ⓃУ

צודק, אבל באתר של אני לא רואה דגם בשם CM 690 בלבד, בגלל זה כתבתי "... אבל בהנחה שהמארז שלך הוא ...". אני לא יכול לדעת האם הוא החליף את המארז שלו למארז CM 690 III בשלב כלשהו או שיש לו מארז מדגם ישן יותר (כבר היו מקרים בהם אנשים החליפו רק את המארז שלהם), שפרטיו כבר נמחקו מאתר היצרן. בכל מקרה, כפי שכבר נכתב, ייתכן שהוא יצטרך מתאם מ 3.5 אינץ' ל 2.5 אינץ' וזה לא ממש סיפור לחבר את כונן ה למתאם כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא אפשר למצוא באתר שלהם והוא נמצא בתמיכה(קישור) או פשוט להיכנס לאתר ביקורות מוכר(קישור) ושם גם יהיה ניתן לראות את המפרט של המארז.

בכל מקרה כמו שאמרת זה לא יהיה סיפור לחבר מתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון עדיף שתבדוק את הנושא בפורום אמצעי אחסון, אבל לפי מה שאני יודע:

1. כונני ה SSD של מדגם ה BX100 הם חדשים יותר וזולים יותר לעומת כונני ה מדגם ה MX100 (ולעומת כונני בעלי אותו הנפח באופן כללי), אבל זה בא קצת על חשבון ה"מהירות". בסופו של דבר, כונני ה BX100 הם כנראה כונני ה המשתלמים ביותר כרגע, שכן הם מציגים את יחס הביצועים למחיר הכי טוב.

2. אם מעולם לא היה לך כונן ותמיד השתמשת בדיסקים קשיחים מכניים אתה תרגיש בהבדל, גם אם תקנה את כונן ה SSD הכי פשוט ואיטי שקיים בשוק.

3. צריך להבין שככל שכונני ה SSD הם בעלי נפח גדול יותר כך הם "מהירים" יותר, כך שמבחינה זו מומלץ לקנות כונן SSD בנפח של לפחות 250GB מאשר כונן בנפח 120GB.

4. בד"כ בנפח 250GB נותנים יחס GB למחיר טוב יותר מאשר כוננים בנפח 120GB, כך שהם גם יותר משתלמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע למה KSP לא מוכרים את הBX100.

תגיד להם שהם פארש בגלל שהם לא מוכרים את הBX100.

יש ביקוש.

יש עלות תועלת מצויינת.

KSP מזלזלים בלקוחות שלהם ומעדיפים למכור להם מוצרים לא משתלמים.

בושה וחרפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי הבנתי, משתלם יותר לקנות את ה-BX.

אני אקנה בסוף דרך TMS.

זו ההזמנה שלי, האם זה ה- הסופי להזמנה?

(אשמח אם תוכלו להגיד לי גם אם הצורב שאני קונה צורב דיסקים רגילים ולא דיוידי והאם הוא יוכל להיכנס לתוך המארז שלי והשאלה גם תופסת למאוורר, האם המאוורר יעבוד בתוך המארז שלי<)

http://www.tms.co.il/shopping_cart

תודה רבה חבריה, ההזמנה כמעט הסתיימה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...