לוח MSI Z87 MPOWER MAX - בעייה בביצוע Restart - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח MSI Z87 MPOWER MAX - בעייה בביצוע Restart

DarkLloth

Recommended Posts

קודם כל היה נחמד אם היית מפרט איזו חומרה יש לך מלבד הלוח, ובפרט איזה מעבד.

1. קוד 00 כנראה מעיד על כך שתהליך האיתחול כלל לא מתחיל. בדיון שהיה פה לא מזמן עם לוח דומה (ה XPOWER) הופיע קוד 00 לאחר הדלקת המחשב, אבל זה נבע מכך שהביוס כלל לא תמך במעבד והיה צורך בעידכון ביוס. זה לא בדיוק המקרה אצלך, אבל וודא כי הביוס שלך מעודכן.

2. נסה לעבור לביוס השני (יש לך כפתור על הלוח) ותראה האם הבעיה מתרחשת גם איתו.

3. האם הבעיה מתרחשת גם כאשר אתה משתמש בכפתור האיתחול (reset) שנמצא על הלוח או רק כאשר אתה משתמש בכפתור האיתחול שנמצא על המארז? אם הבעיה לא קיימת כאשר אתה משתמש בכפתור האיתחול הבנוי על לוח האם, אז הבעיה היא כנראה בכפתור האיתחול שבמארז.

4. מה קורה כאשר אתה איתחול תוכנתי ("הפעלה מחדש" ב Windows)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד 4790K

קירור Deepcool Lucifer

לוח אם Z87 Mpower MAX

זיכרון 8GB Avexir 1600

כרטיס מסך 280X של Sapphire

מארז Lancool K62

ספק Seasonic G-550

אני עכשיו עובד עם הביוס השני הביוס של הלוח אם עודכן בחנות בעת הרכישה, הבעיה עדיין קיימת.

הבעיה קיימת באתחול תוכנתי, אני אבדוק היום בערב את האתחול עם הכפתור על הלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאור העובדה שיש לך מעבד מסדרת Haswell Refresh ולוח אם בעל ערכת השבבים Z87, "התחושה" שלי היא שבכל זאת מדובר בבעיית אי-זיהוי של המעבד ע"י הביוס. לכן נסה לעדכן את אחד הביוסים של הלוח ותוודא שאתה מבצע עדכון מסוג BIOS+ME. מדיונים קודם הבנתי שב TMS (אני מניח שמשם קנית, כי רק אצלם הלוח הזה נמכר במחיר מאד משתלם) לא בהכרח יודעים לבצע את עדכון הביוס בצורה טובה (בדיון אחד התברר שהם ביצעו רק עדכון מסוג ובדיון אחר - הם טענו שהם ביצעו עדכון ביוס אך התגלה שלא כך הדבר). כמו כן נסה לבצע איפוס ביוס (יש לך כפתור בפאנל האחורי, אז תלחץ עליו למשך כמה שניות כאשר המחשב כבוי ומנותק מהמתח) - אולי זה יעזור.

כמו כן נסה להעביר את חיבור ה-8 פינים לחיבור ה-8 פינים השני הצמוד אליו (מ JPWR2 ל JPWR3 או הפוך) ותראה אם יש שינוי. אני לא מאמין שזה הגורם לבעיה, אבל אין לך מה להפסיד.

אני גם לא מאמין שהבעיה היא בזיכרון או בכרטיס המסך, אך בכדי לשלול אותם כגורמים הייתי מציע לך להריץ +memtest86 לבדיקת הזיכרון וכן לנתק את כרטיס המסך ולהשתמש בליבה הגרפית המובנית במעבד ולראות האם הבעיה חוזרת.

אם כלום לא עוזר, הייתי מציע לך לגשת לממש אחריות או לכל הפחות לכתוב ל ולשאול אותם לגבי הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...