הלוח שלי יתמוך ב- i5? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הלוח שלי יתמוך ב- i5?

Recommended Posts

דגם הלוח שלי הוא PEGATRON IPMSB-H61

אני יודע שזה לא הכי מוכר, חלק מהאתרים ציינו שהוא יתמוך במעבדי I5 וחלק ציינו שהוא תומך רק במעבדי I3. (יש לי כרגע I3)

אפשר לקבל תשובה ברורה?

או שעדיף אם כבר להחליף לוח עם שדרוג המעבד? גם יש ברשותי והוא מחובר ל-SATA 2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

i5 מזמן לא אומר כלום.

יש כבר 4 דורות.

לפי זה

http://pegatron.info/products/?SECTION_ID=2&ELEMENT_ID=53

הוא תומך בivy bridge אחרי עדכון bios

ערכת שבבים h61 במקור עבור sandy bridge

ברוב הלוחות עם עדכון ביוס ניתן ivy bridge

http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Core

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לשנות את השפה בעמוד הלוח שבקישור לאנגלית (מבוסס על שירות התרגום של google), ואז ניתן לראות שכתוב:

CPU: Processor Support Intel Core i7 / i5 / i3 second generation LGA1155

כלומר הלוח תומך במעבדי Core i3, Core i5 ו Core i7 מהדור השני. בנוסף יש קישור באותו העמוד לעדכון ביוס שאמור לתת תמיכה במעבדי הדור השלישי (ה Ivy Bridge), כפי ש none77 ציין. את הרשימההמדוייקת של המעבדים הנתמכים ע"י הלוח אני לא רואה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הלוח שלך תקין, אני לא הייתי מחליף אותו רק בכדי שיהיה לי חיבור SATA3, שכן ההוצאה הכספית תהיה כנראה גדולה מהתועלת. אני לא הייתי ממליץ לקנות היום המתאים למעבד מדורות קודמים (במקרה שלך - תושבת 1155) אלא אם כן ממש אין ברירה, וזה לא המקרה אצלך.

כמובן שאם אתה מחליף את הלוח לאחד מודרני (בעל תושבת 1150), אתה תצטרך לקנות גם מעבד חדש, וזו כבר הוצאה הרבה יותר גדולה.

בקשר למה שעידכון הביוס יעשה - אין לי מושג, שכן אין ממש פרטים על הלוח הזה ועל עדכון הביוס.

אגב, איך בכלל הגיע אליך כזה? רק מאיך שהאתר של היצרן נראה לא הייתי מתקרב ללוח כזה (המחשבה היא שאם היצרן לא טורח להשקיע באתר שלו, לך תדע כמה הוא טורח להשקיע בלוחות שהוא מייצר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 שנים קניתי את המחשב הזה והלוח פשוט היה מובנה בו.

כמובן שעם השנים שדרגתי את המחשב, החלפתי ספק כוח שהיה ג'נרי, הוספתי זיכרון, קניתי וגם כרטיס מסך חדש.

אני לא יודע, גם הלוח הזה לא מוכר וחשבתי פעם להחליף אותו בגלל זה.

גם הביוס שלו נראה על הפנים, אין לי כמעט דברים ואופשרויות בביוס.. אבל הלוח עובד כבר זמן רב.

אולי אפשר לקנות מעבד י2 במצב טוב, אולי I5 3470 כלשהו, שזה גם יהיה טוב משמעותית מהמעבד שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטל בדורות האחרונים התמקדו יותר בשיפור הליבה הגראפית וצריכת אנרגיה במעבד ולא בביצועי מעבד.

ככה זה שהמתחרה ישן......

אם אתה מוצא 3470 במחיר טוב זה הכי טוב לדעתי הפרש ביצועים שולי מהדור הקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב - לוח אם חדש לתושבת 1155 לא ממש משתלם לקנות, ולוח אם לתושבת 1150 ידרוש ממך לקנות גם מעבד חדש. נסה לחפש מעבד משומש ממשפחת ה i5 המתאים לתושבת 1155, אבל לאור העובדה שאין ממש מידע על הביוס שלך (ועל הלוח בכלל), אני לא יכול להבטיח לך שהוא בוודאות יעבוד בלוח שלך, גם לאחר עדכון הביוס.

אגב, פעם הבאה תדע לא לקנות מחשבים בצורה כזו (אני מניח שקנית אותו מאיזה טכנאי "חבר" או משהו כזה) - תמיד תחקור ותברר לפני שאתה קונה בכדי שלא תקבל מחשב עם לוח של חברה לא מוכרת וספק כח גנרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הבנתי אותך כבר לפני זה.

אני אמרתי אולי אפשר לחפש דיל טוב ביד2 שכולל לוח חדש ומעבד I5 שיתאים..

וכן אני יודע שעשיתי טעות עם המחשב הזה, בזמנו יכלתי לקנות רק בצ'קים והמון חנויות לא קיבלו צ'קים (גם לא TMS המוכרת)

אז פשוט קניתי מהם את המחשב כי קיבלו..

זה לא רלוונטי בכ"מ.

השאלה מה הכי כדאי לעשות כרגע.

זה נכון שהמעבדים מהסדרה החדשה לא חזקים משמעותית מ-3470?

ובטח בהשוואה למעבד הנוכחי שלי יש הבדל גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הדבר הראשון שצריך לשאול הוא באיזה מצב אתה מרגיש איטיות עם המחשב הנוכחי שלך? המטרה היא לברר האם בכלל שידרוג המעבד יעזור לך - אולי בכלל תרוויח יותר מהרחבת הזיכרון שלך או מקניית כרטיס מסך חזק יותר.

2. השיפור בביצועים בין דורות המעבדים הוא יחסית קטן (נניח 10% עד 15%, זה תלוי ביישום), כך שלא ממש משתלם להחליף מעבד מהדור השני לאחד מהדור השלישי או אפילו הרביעי, אלא אם כן מדובר ב"קפיצה" מסידרה נמוכה לסידרה גבוהה (למשל מ Pentium G ל Core i5 או מ Core i3 ל Core i7) ויש צורך ממשי בכך.

3. המטרה במשפט האחרון שלי בהודעה הקודמת לא הייתה להעביר עליך ביקורת (אני מצטער אם הבנת את זה לא נכון - זאת לא הייתה הכוונה), אלא פשוט להסביר לך שלא משתלם לקנות מחשב זול מ"טכנאים" למיניהם. לדעתי עדיף לקנות משהו איכותי ומוכר או לא לקנות כלל מאשר להסתפק במשהו נחות אך זול יותר. כי זה מה שהתקציב מאפשר. בסופו של דבר מחשב זול יכול לעלות לך ביוקר (ספק כח גנרי יכול לשרוף לך רכיבים במחשב, לוח אם או זיכרונות מיצרן לא מוכר הם כנראה בעלי סיכוי גדול יותר להתקלקל וכד').

4. אם אתה בכל זאת מעוניין במעבד, אז שים לב שבלוח יד שנייה פה באתר מישהו מוכר מעבד Core i5-3470 ב-400 ש"ח (קישור), אז אולי זה מה שאתה מחפש. שוב - אני לא יכול להבטיח לך ב 100% שמעבד כזה יעבוד בלוח שלך לאחר עידכון ביוס, פשוט כי אני לא ממש רואה רשימת נתמכת ללוח שלך בשום מקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במשחקים כבדים אני משחק על FHD והמשחק באמת רץ סבבה, אבל אני חושב שאם אשדרג מעבד אז המשחק יעבוד טוב יותר עם 4 ליבות.

וגם סתם כדי לשדרג את המחשב שיסחוב משחקים חדשים ליותר זמן.

ואני חושב שהכרטיס מסך שלי די סבבה לא? למרות שאני יודע שיש הרבה יותר חזקים.

i3 2100

8GB RAM

HD7850

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...