ושוב על הפרק... גירוש הורי חיילים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ושוב על הפרק... גירוש הורי חיילים

Merrymoon

Recommended Posts

השרים החליטו: לגרש עשרות הורים לחיילים

המועמדים לגירוש: 33 הורים לא יהודיים של חיילי סדיר, שחלקם יהודים. סגן שר הפנים: ''ממשלת יורקת בפרצופם של גיבוריה''

אורי יבלונקה

ו' משרת בצה''ל יותר משנה, הוא עלה עם הוריו מרוסיה, אבל אמו אינה זכאית לאזרחות על פי חוק השבות. כרגע היא נמצאת במעמד של שוהה בלתי חוקית, וצפויה לגירוש בזמן הקרוב.

ועדת שרים מיוחדת החליטה לאפשר את גירושם של הורים לחיילים בשירות סדיר, בהם גם חיילים שמוכרים כיהודים. מדובר בעיקר בהורים לא-יהודים, שהתגרשו מבן זוגם היהודי ואינם זכאים לפי חוק השבות.

הצעה זו תביא לגירושה של אמו של ו', ששלח לאחרונה מכתב לסגן שר הפנים ויקטור בריילובסקי, שממונה על הטיפול בעולים. ''ההורים שלי התגרשו לפני 25 שנים ואני בנתק ממושך עם אבי, שהוא זכאי לפי חוק השבות.

מצד שני, אמי שוהה בארץ ללא מעמד. אין לי אף אחד חוץ מאמא, ולאמא אין אין אף אחד חוץ ממני'', כתב ו'.

סגן השר בריילובסקי אומר שהוא חסר אונים, ומרגע שוועדת השרים פסקה אין דרך חוקית להשאיר את הורי החיילים בארץ. ''אם השרים לא יחזרו בהם, תיאלץ מדינת לגרש את כל האמהות והאבות האלה וכך להודות לחיילים על תרומתם לביטחונה ושלומה'', אמר אתמול בריילובסקי, ''הנבזות הזאת תהיה על מצפונה של ממשלת , שיורקת בפרצופם של גיבוריה''.

בידי הנהלת משרד הפנים הצטברו 33 שמות של הורי חיילים שמיועדים להידרש לעזוב את הארץ, ועל פי ההערכות במינהל האוכלוסין ישנם עוד לפחות שלושים הורים נוספים. לדברי גורם בכיר במשרד הפנים, ''רוב ההורים אלו אמהות, שכן במקרים אלו יצא כי באופן סטטיסטי, יותר גברים יהודים נישאו לנשים שאינן יהודיות מאשר להיפך''.

ח''כ רומן ברונפמן (יחד) הגיב היום על ההחלטה. ''מפלגת שינוי הפכה במהלך כהונתה בממשלה ממפלגה בעלת הצהרות גרנדיוזיות מתקופה הבחירות למפלגה בכיינית שאינה ממלאת שוב ושוב אחר הבטחותיה'', אמר ברונפמן. ''ברצוני להזכיר, כי לשר הפנים נתונה הסמכות להעניק אזרחות במקרים חריגים ואין שום הכרח בהחלטות הממשלה, אך השר פורז מסיבה תמוהה אינו מנצלה.

''ובאשר לסגן שר הפנים, פרופ' בריילובסקי, אני ממליץ לעשות את הצעד האמיץ והנכון הן מצפונית והן ציבורית - לפרוש מהמפלגה, שלדעתו נותנת יד למדיניות 'נבזית היורקת בפרצופם של גיבוריה'.''

(24/03/04 , 11:16)

כמה אפשר לסבול את הממשלה הזאת? כל פעם הם מוציאים הברקה יותר ויותר דפוקה.

אני מבקשת מכל אותם גזענים שונאי זרים שאין להם שום דבר יותר חכם להגיד מלבד "שהגויים האלו יחזרו לרוסיה" ללכת ולכתוב דברים כאלו על קירות בית שימוש ציבורי ולא פה.

זאת גזענות לשמה! כבר שכחתם את הגירושים של היהודים לאורך ההיסטוריה? מה אותם חיילים עומללים אשמים שההורה היהודי שלהם בחר להנשא ולהביא ילד מבן/בת זוג לא יהודים? אז מה? עכשיו נחוקק חוק שאומר שצרייך להעניש כל מתבולל? התבוללות היא פשע? התבוללות היא ברכה כי היא מעשירה את בריכת הגנום של הגזע האנושי, במיוחד אחרי שעד לפני כמה דורות יהודים בגולה היו משדכים את הילדים שלהם לבני דודים שלהם כדי שלא יצא חס וחלילה מצב שהם יתחתנו עם גויים. כן היה וכן נברא. ואז מה אם החייל או העולה ההוא אינו יהודי לפי ההלכה? רק שתדעו שכל אותם גויים הם יהודים כמו כל אחד אחר פה כשהם בחו"ל. שרק תדעו אבל המשרפות ותאי הגזים לא ידעו להבדיל בין אחד שההורים שלו יהודים ואחד שרק איזו סבתא רבא מצד האבא. בשביל הנאצים כולם היו יהודים כאחד. המתבולל הברלינאי ותלמיד הישיבה מלודג'.

תנסו לשים את עצמכם בנעליים של אותו חייל או חיילת שאחד מהורייהם (או שניהם) מיועדים לגרוש? האבא או האמא. זה משפחה, זה דם, זה עובר גבולות גזע ודת. איך אפשר להיות כל כך קר, מגעיל וחסר לב ולהגיד לחיילים האלו "שההורים הגויים שלכם יחזרו מאיפה שהגיעו". אז יופי, הם לא יהודים, גם אני לא יהודיה לפי ההלכה, בואו נגרש גם אותי! (בכיף, תנו לי כרתיס חד כיווני לאירופה ואלף יורו ותראו אותי אורזת...). מישהו אשכרה פוחד מכך שאותם אנשים בגיל העמידה כמעט ישתלטו על המדינה ולא יהיה פה רוב יהודי? מה פתעום! הם יחיו פה עם הילדים שלהם וימותו ולא ישתלטו על כלום. אז רגע, אם לגרש את כל הלא יהודים אז בואו נגרש גם את ההורים של החיילים הבדואים והדרוזים! איזה יופי! שיהיה פה רוב יהודי! אל תדאגו, רוב יהודי יהיה פה. עם הקצב בו מתרבים החרדים לא יהיה פה אלא מדבר ותו לא וישרוץ הוא גמלים, בדואים ותלמידי ישיבה בעוד איזה 5 דורות אבל הרוב היהודי הזה לא יהיה פרודוקטיבי אז מה זה שווה? עם רוב יהודי כזה אף אחד לא ילך לצבא כי מן הסתם חוק טל לעולם לא יבוטל, אף אחד לא ישלם מיסים, כולם ישבו על קצבה כי יש להם 12 ילדים והם לומדים בישיבה (שזה עוד 17 אלף לכיס). בואו נגרש את כולם ולו רק שחס וחלילה לא יהיה פה יותר מדי "פרוסקה'"! >:(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא צריך שאף אחד יקנה את האזרחות שלו בדם. מי שלא יהודי אין סיבה שיקבל אזרחות.

אז למה בכלל לגייס חייל שהוא לא יהודי? הוא הרי מתגייס רק כדי לקבל אזרחות ישראלית, לא?

טימטום, מעניין לאן זה יגיע במדינה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא צריך שאף אחד יקנה את האזרחות שלו בדם. מי שלא יהודי אין סיבה שיקבל אזרחות.

הבן אדם רוצה לתרום למדינה, הוא מתגייס כדי להגן עליך ןעל החברים שלך והמשפחה שלך- הוא מוכן להסתכן למען מדינה

ולא כמו אלפי טפילים צברים שמורידים פרופילים ומתחמקים משירות קרבי. הגיעה הזמן כבר לעשות את ההפרדה בין

היותה של מדינת מדינה יהודית ומדינה דמוקרטית. גירוש של הורי לוחמים בצבא הגנה לישראל זה יריקה לבאר

ממנו אתה שותה. בעצם, בתחום הזה דווקא מאוד מצליחה. אין מה להגיד, פשוט גועל נפש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עניין של שכירי חרב או אזרחות. זה עניין של מדינה לכבד כבוד מינימלי את חייליה ומשפחותיהם.

אני בטוח שבחור שגייסו אותו לקרבי ושרוצה לתרום למדינה לא יזיק לביצה שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לא להזדהות עם מה שכתוב בכתבה, אבל שחושבים על זה בדרך יותר רציונלית אני נוטה להסכים עם אורי.

אין שום סיבה שיהיה מין סחר חלליפין כזה, שרות בצבא תמורת אזרחות להורים, שיודעים שהם לא זכאים לאזרחות.

כמובן, שיש מקרים חריגים ויוצאי דופן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני מבין שאדם שהתמזל מזלו והוא נולד יהודי צריך לקבל אזרחות בכל תנאי ואילו אדם שתורם למדינה יותר מציבור שלם שלא משרת בצבא ומקבל קצבאות, צריך לקבל בעיטה החוצה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לא להזדהות עם מה שכתוב בכתבה, אבל שחושבים על זה בדרך יותר רציונלית אני נוטה להסכים עם אורי.

אין שום סיבה שיהיה מין סחר חלליפין כזה, שרות בצבא תמורת אזרחות להורים, שיודעים שהם לא זכאים לאזרחות.

כמובן, שיש מקרים חריגים ויוצאי דופן.

מי אמר לך שאותם חיילים התגייסו רק בשביל שההורים שלהם יקבלו אזרחות? כל אדם בריא במדינת (חוץ מערביי-, חרדים ומשתמטים) מחויב על פי חוק לשרת בצבא, בלי קשר אם הוא יהודי או לא. אז מצד אחד המדינה מכריחה אותך לשרת שלוש שנים ומצד שני, היא מעיפה את ההורים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני איזה 56 שנה ככה היה איזה אחד ועוד כמה שכתבו משהו שהם קראו לו מגילת העצמאות ונאמר שם משהו לגבי "ללא הבדל דת, גזע ומין". אז בואו נשרוף את המגילה הזאת לקיבינימאט ונגרש את כל הזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני מבין שאדם שהתמזל מזלו והוא נולד יהודי צריך לקבל אזרחות בכל תנאי ואילו אדם שתורם למדינה יותר מציבור שלם שלא משרת בצבא ומקבל קצבאות, צריך לקבל בעיטה החוצה?

אתה לא יכול לבחור את האוכלוסיה שלך. אני בטוח שהאמריקאים היו מוכנים שכל הערבים החיים אצלם בעלי האזרחות לא ימשיכו לקבל אזרחות על הילדים שלהם. אין מה לעשות!!! אני מכיר הרבה אנשים שעשו והם "טפילים" ו"מקבלי קיצבאות". זה לא התנאי היחיד להוכחת לקבלת אזרחות. מבחינתי זה לא תנאי בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...