IP conflict Detected - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

IP conflict Detected

Snake_Eater

Recommended Posts

כבר תקופה ארוכה שאני מקבל לפחות פעם ביום הודעה של IP conflict detected. אילו זו הייתה רק ההודעה שקופצת אז ניחא, אבל היא מלווה בניתוק רגעי מהרשת שמפריע מאוד.

אם רלוונטי,יש לי ראוטר מגעיל שבזק הכריחו אותי להתקין וה-WIFI פעיל בבית.

למישהו יש רעיונות איך לפתור את הבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה שאתה משתמש בdhcp- תפתח את ה-cmd ותקיש את הפקודה

Ipconfig /renew

מקבל הודעת שגיאה:

an error occured while renewing interface local are connection: the name specified in the network conrol block (NCB) is in use on a remote adapter. The NCB is the data.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איתחלת את הראווטר מאז שהבעיה החלה? אם לא תנסה-

אחרת תנסה להקיש את הפקודה

Ipconfig /release

ואז לנסות שוב

Ipconfig /renew

אם לא עובד ייתכן שתיאלץ להיתחבר לראווטר שלך ולמחוק את רישומי הdhcp שלך ידנית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתמצא ככ כבר בחלק הזה, זה משתנה בהתאם לדגם וליצרן של הראווטר. בדרך כלל למוצרים הביתיים יש ממשק וובי שאפשר להתחבר אליו ולתפעל. תנסה להקיש את הכתובת של הראווטר שלך בדפדפן ולראות אם אתה מצליח להתחבר

אחרי שאתה מוחק תיאלץ לחדש כתובות לשאר המכשירים שמחוברים לראווטר במידה והם לא חידשו אוטומטית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק בהגדרות הראוטר, האם ישנה הגבלה למספר מסויים של מחוברים בו-זמנית לראוטר. יכול להיות שתקרת ההגבלה נמוכה, ואז כשאתה מנסה להתחבר עם יותר מכשירים ממה שמאופשר, נוצרת הבעיה של ה"שכפול" כתובות.

עוד אפשרות לפתרון, בהנחה שמדובר ברשת ביתית ובמכשירים קבועים המתחברים לרשת: לתת לכל Address כתובת IP קבועה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו, אתם שיכורים או משהו? :)

מה הקשר בין מה שאתם ממליצים לו לבעיה שהוא מציג?

הבעיה היא שבשאליתת ARP שהיא נשלחת לכתובת broadcast של אותה מוחזרת תשובה חיובית כאשר שואלים "האם יש למישהו את הכתובת IP שלי?".

זה הכל. לא יותר מזה.

Windows מציגה את ההוגעה ברגע שזה קורה.

כנראה שיש ציוד קצה כלשהו עם כתובת סטאטית שהיא גם חלק מהמגר של DHCP או שיש יותר מציוד רצה אחד עם כתובתIP זאת ולכן יש התנגשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון. והשאלה, למה זה קורה? בד"כ הברירת מחדל של הראוטרים, היא לתת כתובות IP שמשתנות ע"פ מה שפנוי, לכל Address שמתחבר. ואם כך, אז איך נוצרת בעיית ההתנגשות הזאת?

כתשובה, כתבתי את הדרך שעזרה לי במציאת הפתרון לבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון. והשאלה, למה זה קורה? בד"כ הברירת מחדל של הראוטרים, היא לתת כתובות IP שמשתנות ע"פ מה שפנוי, לכל Address שמתחבר. ואם כך, אז איך נוצרת בעיית ההתנגשות הזאת? כתשובה, כתבתי את הדרך שעזרה לי במציאת הפתרון לבעיה.

כנראה יש מכשיר עם כתובת סטטית. צריך למצוא אותו ולבטל או להוציא את הכתובת מ-DHCP.

לשבת ולתת כתובת אייפי סטטית כל פעם שמישהו רוצה להתחבר ואז לשנות חזרה לאוטומטי כשאתה במקום אחר זה לא הפתרון הכי יעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...