מחפש בנרות מאוורר 45 מ"מ לכרטיס מסך - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש בנרות מאוורר 45 מ"מ לכרטיס מסך

TUCG

Recommended Posts

המאוורר של כרטיס המסך שלי מת וכל הניסיונות להציל אותו כשלו. בלי המאוורר הכרטיס נמצא בטמפרטורה של 50 מעלות במנוחה וכשאני מפעיל משחק כבד הוא מגיע בקלות ל-100 מעלות. המאוורר המת הוא במימדים של 45x45x10 מ"מ והוא מתחבר לכרטיס בחיבור של 4 פינים ובמתח 12V. הנה הפרטים של הדגם של המאוורר אם יש לזה איזושהי חשיבות:

http://www.resheji.com/uploads/FAN/delta/BFB45x45x10mm.pdf

בכל אופן, אני רוצה לשים מאוורר חדש לפני שהכרטיס ישרף לי. בדקתי ב-KSP ובכל חנויות החומרה שאני מכיר ואני לא מצליח למצוא מאוורר במימדים הנ"ל. הכי קרוב שמצאתי זה מאווררים 40 או 50 מ"מ. כנראה ש-45 מ"מ זה לא כל כך פופולרי... יש לכם רעיונות איפה אפשר לקנות מאוורר כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על איזה כרטיס מסך מדובר???

לזה התכוונת:

http://www.ebay.com/itm/1pc-NEW-Delta-Blower-Fan-BFB04505HA-45x45x10mm-45mm-4510-5V-0-26A-DC-Brushless-/321107454366?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4ac37ee99e

תוודא רק שהוא תואם לדגם של המאוורר שלך כי לפי ה-PDF שנתת יש כמה דגמים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדגם הספציפי של המאוורר הוא BFB04512HHA אבל יש כמה רביזיות ואני לא בטוח באיזו מדובר. כרטיס המסך הוא Quadro FX 580 מבית .

בכל אופן, כל מאוורר באותם המימדים ועם אותם הנתונים (מתח, מהירות סיבוב, חיבור...) אמור להתאים, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, מסתבר שהמאוורר של הכרטיס הוא ממש חלק מגוף פלסטיק שמכיל גם את ההיטסינק, אז אי אפשר להוציא אותו ובוודאי לא להחליף אותו.

הדבר היחיד שעולה לי לראש עכשיו זה להשאיר את המארז פתוח ולשים איזה מאוורר מול כרטיס המסך. יש למישהו רעיון יותר טוב (חוץ מלהחליף את הכרטיס) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הציר/הבסיס של המאוורר מחובר למכסה בלי אפשרות להפריד ? ואתה פשוט יכול לקחת מאוורר גדול יותר 80/120מ"מ ולהתקין אותו על הצלעות עם בורג שמתחבר ביניהם או אזיקונים בקצה (שזה כמובן פחות אסטטי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הציר/הבסיס של המאוורר מחובר למכסה בלי אפשרות להפריד ?

יאפ.

ואתה פשוט יכול לקחת מאוורר גדול יותר 80/120מ"מ ולהתקין אותו על הצלעות עם בורג שמתחבר ביניהם או אזיקונים בקצה (שזה כמובן פחות אסטטי).

המאוורר הנוכחי לא מכסה את הצלעות, הוא נמצא בצד. הנה תמונה:

nvidia_Quadro-FX580.jpg

כמו שאפשר לראות, ההיטסינק נמצא משמאל למאוורר ולא מתחתיו.

אני יכול להוריד את הפלטה העליונה ולנסות לחבר מאוורר לצלעות הקירור כמו שאתה מציע, אבל המיקום הוא לא בעייתי? זאת אומרת, החברה שמה את המאוורר דווקא בצד מאיזושהי סיבה.

עריכה: מצאתי מישהו ב- שמוכר את החתיכה עם המאוורר-

http://www.aliexpress.com/item/NVIDIA-Quadro-FX580-graphics-card-fan-FX580-MSI-graphics-card-fan/1782813996.html

אבל 27 דולר נשמע לי מאוד מוגזם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה החלק שלך אז 27 דולר זה מחיר סביר, בנוגע לאופן הבניה של הקירור, המאוורר נמצא בצד שכן הוא זורק אוויר לתוך הצלעות והאוויר יוצא מהחלק האחורי של המארז.

כמו בקירור של מעבד למשל המאוורר נמצא על הצלעות ומפזר את החום ישירות לחחל המארז, משם כבר הסירקולציה לוקחת אותו.

העיקרון הוא אותו עקרון פשוט הדרך קצת שונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

אני מעדכן למקרה שזה יהיה שימושי למישהו. הדבקתי לכרטיס מאוורר חדש (מעל המאוורר שלא עובד) עם דבק מגע. זה הוריד את הטמפרטורות שלו ב-15-20 מעלות. בינתיים אני מרוצה, נראה איך הוא יתפקד בקיץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...