בקשר למהירות מאורר - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשר למהירות מאורר

Shmuel Cohen

Recommended Posts

קודם כל חשוב לי לציין שאין לי אבל רציתי לעשות פרוייקט כזה נחמד לעצמי באלקטרוניקה ואני חושב שהחברה פה מבינים

אז אני לומד תוך כדי הפרוייקט ורציתי לשאול אותך שאלה שמאוד מוזרה בשבילי..

אז ככה , יש לי מאורר של מעבד של מחשב ישן..

בקיצור חיברתי אילו 2 סוללות של 1.5 וולט והוא הסתובב ממש באיטיות.

וכשחיברתי 9 וולט הסיבובים היו כבר ברמה טובה והוא פלט הרבה אוויר !

אז רציתי להתייעץ איתכם , י איזהשהיא דרך שאני אחבר לדוגמא 4 של 1.5 וואט ואקבל כוח אוורור חזק ?

אני יודע שיש למאורר בלוח נגד של 470 אום. חשבתי להחליף לנגד עם התנגדות נמוכה יותר = יותר אמפר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך לחבר לו 12V.

אם יש למאוורר 4 פינים אז יש לו פין שליטה במהירות ע"י PWM. בעזרת הארדואינו אתה יכול ליצר PWM.

אני ממש בספק אם קראת את הפוסט בכלל.

תודה על העזרה אבל זאת לא התשובה שחיפשתי. ברור לי שהמאורר צריך לקבל 12 וואט כדי לפעול מהר.

בכל מקרה התשובה זה שאני צריך בוסטר כזה שמחברים אליו 6 וואט ו אני מקבל בפלט 12 וואט.ככה אני אוכל לקבל את ה 12 וואט שאני צריך

לגבי החלק השני בתשובה שזה להגדיל את המהירות עם ה pwm בעזרת הארדינו זאת גם לא תשובה מועילה .. כי כמו שציינתי אין לי ארדיאנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין וולט ל-וואט. וולט זה יחידת מידת מתח. וואט זה יחידת מדידת הספק. אמפר זה יחידת מדידת זרם.

וכן בעזרת Step-Up Boost תוכל להגביר מתח ממתח נמוך.

ה-PWM נועד לשלוט במהירות של המאוורר זה נכון. אם אתה לא מספק PWM אל המאוורר עם 4 פינים, המאוורר פשוט יפעל על 100% מהירות. כך שאופציית ה-PWM היא בעצם נועדה להקטין את המהירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין וולט ל-וואט. וולט זה יחידת מידת מתח. וואט זה יחידת מדידת הספק. אמפר זה יחידת מדידת זרם.

וכן בעזרת Step-Up Boost תוכל להגביר מתח ממתח נמוך.

ה-PWM נועד לשלוט במהירות של המאוורר זה נכון. אם אתה לא מספק PWM אל המאוורר עם 4 פינים, המאוורר פשוט יפעל על 100% מהירות. כך שאופציית ה-PWM היא בעצם נועדה להקטין את המהירות.

היי. תודה על התשובה המפורטת. ידוע לי ההבדל בין וואט לוולט . משום מה התבלבלתי ו התחלתי לרשום כאן וואט ולא וולט (סוללה 1.5 וואט במקום וולט וכ'ו)

בקיצור הזמנתי ארדיאנו ואני אעשה לי כבר פרוייקט כזה נחמד לשליטה במהירות עם ארדיאנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...