פתוחה או בראודה למחשבים? - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פתוחה או בראודה למחשבים?

DMDDD

Recommended Posts

זמן מה אני מתלבט בין שתי המוסדות האלה. האפשרויות שעומדות לפני הן:

1.בראודה - הנדסת תוכנה

2.פתוחה - מדעי המחשב

קיוויתי שאולי אתם תוכלו לעזור ולתת לי קצת מידע נוסף.

ההתלבטות היא בין שתי האפשרויות שציינתי מכמה סיבות; כלכלית אין לי את היכולת לעבור לאזור אחר בארץ(גר בחיפה), ולהתקבל לטכניון.. טוב, כנראה שפשוט אין לי את זה(קורה, לא?)

שמעתי דברים טובים מאוד על בראודה(ביחס למכללות אחרות), בעיקר עניין הקשרים שיש להם בתעשייה. לאומת זאת, האוניברסיטה הפתוחה היא... אוניברסיטה(או סוג של).

אשמח לקבל את דעתכם בעניין.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה יכול ללמוד בפתוחה, למד בפתוחה.

איזה מידע נוסף אתה רוצה?

למה דווקא פתוחה? אני רוצה להבין מהם היתרונות והחסרונות של כך אחד מהמקמות הנ"ל.

חברה שלי מכירה בחור שסיים תואר בפתוח(עובד באינטל) והוא אמר לה שהיה מעדיף ללמוד במכללה(לא הזכיר סיבות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי בתחום הזה (וגם אחרים), הפתוחה נחשבת יותר בשוק - וזה הכי משנה.

הפתוחה:

- יתרון: בגלל שלומדים לבד קורסים ברמה די גבוהה - אלו נחשבים לימודים מאוד "ממיינים". יש מעסיקים שזה, מבחינתם, חשוב. (יש גם כאלה שחושבים אחרת).

- יתרון: קורסים ברמה גבוהה. בסופו של דבר המטרה של לימודים היא להשכיל ולרכוש כלים, בסך הכל בפתוחה מקבלים כאלה די טובים. (אולי יש תחומים בהם פחות, אבל במדמח כן).

- חסרון: צריך ללמוד הרבה לבד. לא לכולם זה מתאים, וזה לא בהכרח קשור לרמת האינטליגנציה שלהם.

- חסרון: חיי חברה לוקים בחסר. אין לך "שכבה" כמו שיש בלימודים מובנים יותר, באונ' או מכללה. בסופו של דבר זה אוסף אנשים שעושים אוסף קורסים. בחלק נתקלים שוב, בחלק גדול יותר לא.

היתרונות במכללה:

- יתרון: חיי חברה. נמצאים הרבה ביחד ורוב האנשים רוכשים חברים לכל החיים בלימודים. יש יותר פעילויות של האגודה, הווי וכולי. (לדעתי זה יתרון די משמעותי, אבל כל אחד ומה שהוא מחפש בחיים).

- יתרון: הלימודים יותר מובנים ומלאים. בגדול, עוברים על רוב רובו של החומר בכיתה ובתרגולים. לא אמורים להתקל במבחן בחומר שלא נתקלת בו בכיתה או בתרגול.

- חסרון: אולי הרמה יותר נמוכה (דגש על האולי). אם בסופו של דבר המטרה שלך היא לרכוש כלים שיעזרו לך בעבודה, יש סיכוי כלשהו ששם תרכוש כלים טיפה פחות טובים.

- חסרון: כנראה שחלק לא קטן מהמעסיקים פחות יתרשמו מהשורה הזו בקו"ח. (לחלק קטן יותר זה אולי לא ישנה או אפילו יהיה עדיף).

האמת היא שאני הייתי בוחר במכללה. לדעתי לימודים לא מתמצים אך ורק בקורסים ותו לא. אבל זו דעתי ודרכי ואני לא יכול להגיד שזוהי איזשהי אמת מוחלטת. בהחלט יש יתרונות משמעותיים גם לדרך השניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
בתור מישהו מהפתוחה שנה 6 במדמח. אל תעשה את זה לעצמך. התואר של הפתוחה מיועד רק לאנשים עם נסיון שעושים אותו במקביל לעבודה או ילדים בני 14 גאונים.

שנה שישית? O_ם

תגיד, הכרת את הנושא לפני שהתחלת ללמוד?

עד כמה הלימודים הם באמת עצמאיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...