עזרה | מציאת מתח וזרם משקע אוזניות של טלפון - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה | מציאת מתח וזרם משקע אוזניות של טלפון

AsafDeri

Recommended Posts

שלום חברים קוראים לי אסף, משתמש חדש ומאוד מאוד מתחיל בתחום האלקטרוניקה. תמיד אהבתי להתעסק, לפרק, להרכיב, להלחים ובעיקר להוציא משימוש כל מיני מוצרים שעבדו ;-)

רציתי לדעת איך אוכל למדוד את המתח (VOLT) ואת הזרם (AMPERE) המקסימליים משקע האוזניות של סמארטפון? רב מודד פשוט של GPT TODT830D וכבל AUX 3.5MM

האם יש או קובץ מסוים שמוציאים מקסימום כוח דרך שקע האוזניות?

זה משנה (מבחינת הכוח) אם אני משתמש בכבל מונו או סטריאו ואם כן האם לחבר את הצד הימני והצד השמאלי ביחד ל+ של הרב מודד?

אם מישהו יודע מה המתח והזרם המקסימליים (PEAK) של כל מיני חדשים אשמח שישתף.

תודה רבה לכל מי שעוזר וגם לאלה שמנסים :-)

שתהיה לכולנו שבת שלום ומבורכת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאוד תלוי במכשיר שאתה משתמש בו. יש מכשירי טלפון שבקושי יוציאו לך פלט ויהיו מכשירי סטריאו או מערכות למיניהן ש"מוגברות" ע"י שבב ויכולות בפול ווליום לשרוף לך פשוטות

פשוט תמדוד לבד עם תדר יחסית גבוה, ולאחר מכן עם תדר ממש נמוך (10KHZ & 20HZ)

בטוח יש סרטונים בסגנון ביוטיוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתח :

תחבר לכניסה של מחשב (ל line in) מתח ממקור ידוע שמוציא גל של משהוא כמו 0.5V..1V, בתדר של לא פחות מכמה מאות Hz. תקליט ב audacity כמה שניות של זה. תוך כדיי ההקלטה תעביר את הפלאג ליציאה שאת המתח בה אתה רוצה למדוד ותקליט קצת משם

לאחר מכן תשווה בתוכנה ויזואלית את הגובה של הגל מתחילת ומסוף ההקלטה

זרם :

על ידי העמסה של היציאה בנגד שיש לו התנגדות נמוכה וידועה (משהוא בתחום של 1ohm..10ohm), וניגון של אותו דבר שאתה מנגן בלי הנגד (ועדיף : חיבור וניתוק הנגד תוך כדיי אותה הקלטה) תוכל לקבל את הקשר בין המתח ללא הנגד למתח אם הנגד, מכאן תוכל לחשב את ההתנגדות הפנימית של המקור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אני רוצה להגיד לכם תודה רבה רבה על העזרה והרצון...

לגבי Epidem אימצתי את הדרך שלך ובדקתי ויצא לי בקושי 0.11V זה הגיוני שיציאה של טלפון תוציא מתח כ''כ נמוך? פורומים בחו''ל מדברים על 1.4-1.5V ?!

ולגבי המנהל הדרך שלך מורכבת לי מדי, כמו שאמרתי אני ממש ממש מתחיל בתחום אבל באמת תודה רבה מכל הלב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מולטימטרים זולים משקרים בנחישות כשהם מקבלים גל שאינו סינוס או תדר שאינו 50..60 Hz.... בתדרי קול בהחלט אפשרי לקבל תוצאות כאלה

השיטה שלי :

במחשב יש כניסת קול (line in), ממנה ניתן להקליט קול על ידי תוכנות כמו audacity. התוכנות האלה מאפשרות לראות את ההקלטה על המסך, בצורה של גל

אתה יכול להפעיל הקלטה, ואז לחבר לכניסה של המחשב גל בגובה ידוע מראש להשוואה (0.5V..1V, אלה מתחים שחיבור line in יכול לקבל מבלי לעבור את המקס' המותר), ואחריו את הגל שאתה רוצה למדוד (תעביר את הפלאג תוך כדיי שההקלטה ממשיכה). לאחר מכן תוכל להשוות על המסך את גובה הגל שמופיע בקטעים שונים של ההקלטה

צריך לחשוב מאיפה אתה יכול לקבל גל של 1V (או מתח ידוע אחר כלשהוא), אפשר לעשות טריקים אם דיודה בשביל לקבל מתח קרוב ל 0.5..0.7 V אם זה מספיק מדוייק בשבילך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לך... אכן המולמיטמר שלי הוא זול מאוד, אולי אני אמצא תחליף יותר יעיל בשקע הטעינה.

הייתי רוצה לדעת אם אתה מכיר אפליקציה / דרך כלשהיא להוציא כוח דרך שקע הטעינה בטלפון עם 4.4? אני יודע שניתן להוציא 5V ו250 מיליאמפר +- (חשוב שתיהיה אופציה להפסיק ולהמשיך את שליחת הכוח בכל עת)

ושוב תודה רבה לך על הידע שאתה חולק איתנו ומהירות המענה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...