מחפש משהו בסגנון OptoIsolator, אבל ל-Audio - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש משהו בסגנון OptoIsolator, אבל ל-Audio

card

Recommended Posts

שלום

אני מעוניין לחבר דברים ליציאת הסאונד של המחשב, אבל מעוניין שכל מה שאני אעש יהיה מבודד לחלוטין מהמחשב..

כך שאם יהיה קצר או כל בעיה חשמלית אחרת, המחשב לא יושפע מזה.

כשאנחנו רוצים לבודד תקשורת לוגית, אנחנו משתמשים ב-OptoIsolator, כמו למשל ה-6N137

מה עושים כשרוצים לבודד Audio?

הערה חשובה:

לפעמים יש מקרים שאנשים צריכים לבודד בגלל שיש להם בעיות של רעש רקע, וכל מיני תופעות כאלה.

זה לא המקרה כאן, והדאגה היחידה היא הפרדה חשמלית כדי למנוע מצב שמערכת אחת(מה שאני בונה/מתנסה בו) תגרום נזק למערכת אחרת(מחשב)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שנאי להגנה מפני רעשים יכול להיות מבודד מספיק גם בשביל להגן על היציאה של המחשב ממתח חיצוני, לפחות אם המתח החיצוני הוא מתח על כל המערכת החיצונית ולא מגיע כ signal לסליל של השנאי. בשביל להגביל את הזרם שיכול להגיע לשנאי כ signal ניתן להוסיף נגד גדול בצד של המעגל אחריי השנאי (בין המעגל והשנאי+מחשב). לקדם מגבר audio יש התנגדות כניסה גבוהה אז הוא לא יותר מידי יושפע מהנגד, אבל אם מגיע מתח לכיוון השנאי הנגד כן יגביל כמה עובר הלאה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין שלא יצרו שבב כלשהו שמיועד למטרה הזו, כמו שיש אינסוף שבבים עבור בידוד לוגי..

דרך אגב יש עוד טריק שאפשר לעשות:

להרבה מחשבים יש גם יציאת אופטית.

אם משתמשים בצד הרמקולים ברכיב שמקבל קלט אופטי כזה ואז ממיר אותו לחשמלי,

אז בעצם בנינו כאן מבודד אופטי דיגיטלי, עבור ..

השאלה כמה עולה הרכיב הקולט של זה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שבשביל לחפש באיביי אתה צריך לדעת מה השם של המוצר/רכיב..

במקרה הזה זה לא משהו ברור כל כך

למעט אולי המושג SPDIF שכנראה אמור להיות שם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו

תודה רבה

יש המון תוצאות..

חלקן אפילו במחיר סביר מאד - 8$

אז מצאנו דרך טובה וזולה לבצע בידוד כזה..

(בתנאי שהמחשב או המערכת המוציאה את הקול, כוללת יציאת אופטית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויש כ קול וה isolator שמצאנו בעבר....

אבל עדיין, שנאי + נגד נותנים הפרדה טובה מאוד והם פתרון פשוט יותר. בהנחה שמעגל האודיו בצד של הרמקול מוגן מספיק מפני חדירת 240V אליו, ניתן להסתפק בנגד בלבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...