רייד 0 על יותר מ-2 כוננים, אפשרי? - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רייד 0 על יותר מ-2 כוננים, אפשרי?

Ace-of-spade

Recommended Posts

אני אישית לא נוגע ב-Raid 0 עם מקל 3 מטר.

במחשב הקודם שלי, עשיתי אתחול להגדרות הביוס, אבל לא הגדרתי מחדש את ה-Raid, מה שהפיל לי את המערך כשניסיתי להעלות את המחשב.

איכשהו, בנס, שכנכנסתי לביוס, הגדרתי את ה-Raid מחדש, והעלתי את המחשב, הכל חזר לקדמותו, ולא איבדתי כלום.

מאז הבהלה הזו, החלטתי שאני בחיים לא עושה יותר Raid 0.

יש לי מחשב חדש שהרכבתי לפני כמה ימים, שבו כל הכוננים יושבים בנפרד, וככה זה ישאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון תודה על כל התשובותת דבר שני יש לי ניסיון במערך של 2 כוננים רגילים ואף ספגתי נפילה ושילמתי הרבה כסף לשיחזור.

בחרתי במערך של 4X60gb כי יוצא 800 וקצת שקל לקנות היום כונן שמעל 120gb יוצא ממש יקר, אני מחפש עלות מול תועלת והמערך שחשבתי עליו מתאים לי מכל הבחינות.

אם לא הבהרתי את זה אז שוב, החומר שיעלה על המערך לא אכפת לי לאבד, החומר החשוב לי מגובה, גם שיהיה סיכוי גבוה לנפילה הוא לא משנה לי...

לדעתי אתה עושה טעות גדולה.

עם אתה יכול לקנות 2 כונני 256GB טובים בתוספת לא גדולה למחיר.

בשביל מה אתה המתעסק עם כונני 64GB?

אתה לא יודע שיש הבדלי ביצועים גם בין כוננים בנפחים שונים מאותה הסדרה?

אסור להתקרב ל64GB אם לא מדובר בהגבלה תקציבית קשה.

אתה גם לא קונה כל כונן 64GB, אתה בטח קונה את הזולים ביותר, אלו ממש גרועים בביצועים.

אתה עושה טעות חמורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה:

כרגע יש לי בודד של בנפח 120 מסדרה 335, יש לו ביצועים סבירים לטעמי ואני מחפש יותר כח [כמו כולנו אני מאמין].

בחרתי בכוננים של קרוסאייר, כי ראיתי שמבין כולם מהירות הכתיבה שלהם הכי גבוהה, גם מבין כל הכוננים היקרים, יכול להיות שטעיתי שלפי זה חיפשתי.

אשמח אם מישהו יתקן אותי במידה וטעיתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחרתי בכוננים של קרוסאייר, כי ראיתי שמבין כולם מהירות הכתיבה שלהם הכי גבוהה, גם מבין כל הכוננים היקרים, יכול להיות שטעיתי שלפי זה חיפשתי.

אשמח אם מישהו יתקן אותי במידה וטעיתי...

אני כבר רואה שטעית.

אם אתה מציין רק את החברה בלי להתייחס לדגם, כנראה שנפלת בטעות נפוצה של מתחילים.

המידע המפורסם על הסדרה, ומועתק כבדרך כלל למוצרים באתרים, מתייחס לדגם בעל הנפח הגבוה ביותר בסדרה, או לפחות 512GB.

בפועל, כונן 64GB יתן מהירות כתיבה רציפה די מקבילה לנפח הכונן.

128GB יתן מהירות כתיבה רציפה מקסימלית כפולה מ64GB.

256GB יתן מהירות כתיבה רציפה מקסימלית כפולה מזו של ה128GB.

וכו..

ואם זה לא מספיק כדי לגרום לך לחשוב פעמיים, אז מדובר רק בנתון אחד מתוך רבים המודדים את ביצועים הכונן.

ביצועים טובים זה לא מהירות כתיבה וקריאה יותר גבוהה?

אתה מתכוון לכתיבה וקריאה רציפים מקסימלים?

לא זה ממש!!! לא הנתון היחידי שקובע את ביצועי הכונן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

Art Tatum - אתה טועה . לפני 5-6 שנים רכשתי 2 כונני מסוג Vertex 2 בנפח 50GB כל אחד. חיברתי אותם ברייד 0 . המערכת פועלת עד היום ללא שום תקלות !

בבלק פרידיי האחרון רכשתי עוד 2 כונני של 128GB כל אחד, אני גם מתכננן או מערך של 4 כוננים ב רייד0 או חיבור רייד 10 של 2 ו 2 .. אם אחבר אותם ברייד0 צפוי לי מהירויות של 1500 מגה לשניה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזה .. "

אסור להתקרב ל64GB אם לא מדובר בהגבלה תקציבית קשה.

אתה גם לא קונה כל כונן 64GB, אתה בטח קונה את הזולים ביותר, אלו ממש גרועים בביצועים.

אתה עושה טעות חמורה."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא באמת תכנן לקנות את הזולים ביותר, אלו שעולים 200 שקל כל אחד.

אלו כוננים לא הרבה יותר מהירים מאלו שקנית לפני 5-6 שנים.

זה מה שאתה ממליץ לו לקנות?

סדרות אקטואליות לא כבר לא מוציאות גרסאות 64GB.

מדובר בכוננים של כמה דורות אחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הטעות?

קנית כונן לפני 4 שנים (לא הגיוני 5-6, ה-Vertex 2 יצא לפני 4 שנים), מה שהיה פעם לאומת היום זה עולם אחר, פעם 64GB עלו 600 ש"ח ואפילו יותר, היום אפשר למצוא בפחות מ-600 ש"ח 256GB, וזה בלי לדבר על הביצועים, היום יש כוננים שעוברים את המהירות של SATA3, הכונן שלך היה ב-SATA2.

השרידות של הכוננים עלתה וגם הנפחים הזמינים.

עכשיו אשאל אותך שוב, איפה הטעות? כי אם אתה חושב ש-1500MB/s זה מה שיעשה אתך מהחשב שלך מהיר יותר אתה טועה, אלא קריאה מקבילית של נפחים קטנים, שם המספרים האלו שאתה מדבר עליהם לא ממש משנים משהו...

אז נכון, RAID 0 יביא לך מהירות גבוהה יותר, אבל יכפיל את הסיכוי שלך לאבד את כל הנתונים שמאוחסנים שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא רוצה להשתולל עם ביצועים שיעשה RAID 0 של שני כוננים, ויריץ על המערך PRIMOCACHE עם 8GB יעודי שהוא יכול להוסיף אם בא לו.

לפרק את המערך ל4 כוננים הכי קטנים שיש(ועוד מדורות קודמים עם ביצועים מעפנים) זה לא רעיון טוב בכלל.

AS_SSD.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אור

ה Vertex 2 הוכרז ב 10.4.2010 , אז הם אצלי בערך 4 שנים כי רכשתי אותם ישר כאשר הוכרזו, חשבתי שזה 5-6 שנים כי הם ממש מלא זמן אצלי, אז נכון שהם SATA2 אבל אני כן מקבל ביצועים של 500 מגה לשניה ברייד 0 .

ברור שהשרידות של הכוננים עלתה כמו כל מוצר אחר וברור שהנפחים יעלו והמחירים ירדו כי ככה פועל העולם.. רק הזכרתי את הכוננים הישנים שלי ( כי גם 4 שנים זה המון מבחינה טכנולוגית) שעדיין עובדים..

ארטיום : לאחרונה רכשתי ב 200ש"ח כונן SSD של קינגסטון 300V וכונן של Transcend ssd370 .. אתה אומר שבגלל שהם רק 200ש"ח כל אחד אז הם לא יחזיקו מעמד כמו ה שעלה לי בזמנו 750ש"ח כל אחד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...